Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19672) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Od juniora do żaka. Wyniki zespołów z okręgu w woj ... (4)Fioletowe wzgórze nad Wartą. Tylko rozpuścić oczy ...

Kleczew. Burzliwa dyskusja na sesji o budynku po byłym gimazjum

Dodano: 13.05.2019 14:30
Źródło: LM.pl

Burmistrz pyta o opinię komisje Rady Miejskiej, radni odpowiadają, że nie ma do czego się ustosunkować. Sprawa budynku po byłym gimnazjum w Kleczewie budzi dużo emocji.

Likwidacja gimnazjów wymusiła na władzach gminy Kleczew zagospodarowanie budynku, w którym mieściła się dotąd placówka. Gmina pozyskała już 750 tys. zł na zaadaptowanie pomieszczeń na żłobek i klub seniora. Problemem jest to, że te instytucje zajmą jedynie część budynku i nie wiadomo, co zrobić z resztą. W marcu burmistrz Mariusz Musiałowski mówił o wykorzystaniu pomieszczeń np. na siedzibę GOPS, ale jednocześnie zaznaczał, że to na razie luźne pomysły.

Równolegle włodarz Kleczewa informował, że w budynku mogłyby zostać zakwaterowane wojska WOT. Szczegółów nie chciał zdradzać publicznie. - Mamy alternatywną opcję dla budynku, o której nie chciałbym dzisiaj wypowiadać. Rozważamy obie ścieżki - mówił podczas marcowej sesji. Wcześniej jednak, w lutym, rzecznik prasowa 12. Wielkopolskiej Brygady WOT Anna Szymaniak dementowała informacje o zmianie lokalizacji batalionu, który ma powstać w Turku.

W ostatnim czasie burmistrz skierował do komisji Rady Gminy pytania, co dalej zrobić z budynkiem po byłym gimnazjum. To zdziwiło radnych. - Dlaczego już w tej chwili komisje mają podejmować decyzje? Wcześniej Rada dołożyła już pieniądze na żłobek i dom seniora, o które pan prosił, myśląc, że decyzje już zostały podjęte. Teraz mam wrażenie takie, jakby pan chciał się zabezpieczyć - jeżeli nie wypali jedna sytuacja, którą podejmie Rada, pan powie: Rada taką decyzję podjęła - mówił radny Andrzej Pawlaczyk.

Burmistrz Mariusz Musiałowski wyjaśniał, że chodzi mu jedynie o informację, czy zagospodarowanie części obiektu jest dla Rady satysfakcjonujące pod groźbą pozostawienia pozostałej części budynku niezagospodarowanej, czy lepiej by ten obiekt został zbyty i zagospodarowany w całości. - Chciałem zapytać państwa, jak widzicie przyszłość tego obiektu. Chciałbym mieć legitymację i mandat do tego, by móc stosowne rozmowy prowadzić. Żeby później nie było, że Musiałowski jakąś samowolkę sobie urządza. 

Radni podnosili, że mają zbyt mało informacji o planach wojska. - Czy jest nam pan w stanie zagwarantować, że to wojsko będzie? - pytał Andrzej Pawlaczyk. Burmistrz Mariusz Musiałowski poinformował, że wiążących decyzji jeszcze nie ma. - Nikt z nas w Warszawie nie był, toczone były tylko luźne rozmowy. Potrzebuję od państwa drogowskaz, czy takie rozmowy mam prowadzić, a jeżeli tak - to do jakiego momentu. 

To zaskoczyło radnych, którzy myśleli, że rozmowy cały czas trwają. Przewodniczący Rady Miejskiej Maciej Trzewiczyński: - Od stycznia słyszymy, że jest pomysł, aby gimnazjum przejęło wojsko. Minęło pięć miesięcy i słyszymy, że takich rozmów się nie prowadziło. Bardzo mnie to dziwi.

Burmistrz Mariusz Musiałowski: - Nieprawda, powiedziałem, że nie byłem na spotkaniu w Warszawie.

Trzewiczyński: - To proszę powiedzieć z kim pan rozmawiał telefonicznie.

Musiałowski: - Rozmawiałem z wysokimi rangą przedstawicielami WOT-u .

Trzewiczyński: - Ale z kim konkretnie? 

Musiałowski: - Nie pamiętam nazwisk. 

Ostatecznie burmistrz zgodził się przekazać radnym pisemną informację o tym, z kim i w jakim trybie toczył rozmowy na temat lokalizacji wojsk WOT w Kleczewie. Jednocześnie argumentował, że potrzebuje od Rady Miejskiej jasnych wytycznych, na jakich warunkach może przekazać obiekt wojsku. - Czysto hipotetyczna sytuacja: obiekt za złotówkę. Czy pan się zgadza? - pytał radnego Andrzeja Pawlaczyka.

Radni stwierdzili jednak, że na razie nie mają do czego się odnosić. - Panie burmistrzu, jeżeli będzie taka propozycja, pan nas zapyta i odpowiemy - mówił Maciej Trzewiczyński.

Decyzja odnośnie dalszej przyszłości budynku po byłym gimnazjum musi zostać wkrótce podjęta. Środki z programów rządowych na żłobek i klub seniora muszą zostać wydane do końca roku, a przystosowanie pomieszczeń zajmie trochę czasu. 

 



 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W styczniu burmistrz na tym co lubi,czyli faceboku pisał o telefonie do generała,kreeślił swietlane wizje zagospodarowania gimnazjum.Przyszedł maj i klapa niema nic. Oby gimnazjum nie podzielilo losu Konwartu .
Dodano: 13.05.2019 18:21    Przez: ~Wyborca
Burmistrz swoje, rada swoje. Czy oni nie moga usiąść i razem coś uzgodnić. Burmistrz otaczajac się tylko swoimi doradcami nigdy nie dogada się z radą i tak będą sobie działać niezależnie od siebie... ten sobie tamci sobie... A gdzie w tym wszystkim dobro mieszkańców?
Dodano: 13.05.2019 15:09    Przez: ~Ja
W kampanii wyborczej Burmistrz mówił, że będzie tam miejsce dla karetki pogotowia. Teraz już nic o tym nie mówi. Co się stało z tym pomysłem?
Dodano: 13.05.2019 22:13    Przez: ~Anonim
Z nagrania jasno wynika, że radni oczekują konkretnych informacji związanych z rozmów z wojskiem -jakie są ich wyniki. Burmistrz rozmowy prowadzi, a konkretów brak więc nie ma tutaj co się dziwić, że jest wzburzenie i stres, co dalej
Dodano: 13.05.2019 21:45    Przez: ~Oglądający sesje
To co się dzieje to chore jest. W styczniu Burmistrz mówił, że są rozmowy zaawansowane. Mija pół roku i zero nic nie ma. Okazuje się że nazwisk nie pamięta. Z kim rozmawiał. Trzymam kciuki za niego ale już mam dosyć tej szopki która jest. Wszyscy jadą po radnych ale widzę że tu problem jest w innym miejscu.
Dodano: 13.05.2019 20:29    Przez: ~Edek

KOMENTARZE

Myślę że nasza rada jeśli chce rządzić to powinna podzielic się sposobem na rozwój gminy. Tylko krytyka . Nie dlugo nie będzie tu dzieci .
Dodano: 13.05.2019 15:00    Przez: ~Mieszkaniec
Wnikliwy obserwator zobaczy, że rada ma pomysły -tylko Burmistrz "zakrzyczal" jest swoimi hasłami wyborczymi, które nie mają teraz pokrycia. Rada po prostu nie chce realizować ryzykownych posunięć bo Burmistrz na Facebooku napisze swoją wersję całej historii
Dodano: 13.05.2019 21:58    Przez: ~Mieszkaniec
Ryzykowne posunięcie czyli schody do przychodni za 300 tyś zl sokol bieżnia itd
Dodano: 14.05.2019 13:33    Przez: ~Obserwator 12
Burmistrz swoje, rada swoje. Czy oni nie moga usiąść i razem coś uzgodnić. Burmistrz otaczajac się tylko swoimi doradcami nigdy nie dogada się z radą i tak będą sobie działać niezależnie od siebie... ten sobie tamci sobie... A gdzie w tym wszystkim dobro mieszkańców?
Dodano: 13.05.2019 15:09    Przez: ~Ja
Tylko pytanie brzmi czy oni mają jakiś pomysł????
Dodano: 13.05.2019 16:22    Przez: ~Marek
Z nagrania jasno wynika, że radni oczekują konkretnych informacji związanych z rozmów z wojskiem -jakie są ich wyniki. Burmistrz rozmowy prowadzi, a konkretów brak więc nie ma tutaj co się dziwić, że jest wzburzenie i stres, co dalej
Dodano: 13.05.2019 21:45    Przez: ~Oglądający sesje
Radny nie idzie żeby rządzić tylko tylko trochę sobie budżet poprawić i to wszędzie tak wygląda .
Dodano: 13.05.2019 15:41    Przez: ~jan123
Radny jak sama nazwa wskazuje nie jest od rządzenia, a od radzenia.
Dodano: 13.05.2019 16:32    Przez: ~Jan
Mylisz kolego pojęcia to rada rządźi burmistrz jest tylko wykonawca .
Dodano: 13.05.2019 16:57    Przez: ~Dudek
A z czego ma sobie ten budżet poprawić? Z tych kilku złotych diety? W dodatku radny sam tam nie może pójść, jak Pan to ujął, lecz jest wybierany przez ludzi. Proszę nie mierzyć wszystkich swoją miarą, nie każdy kieruje się takim tokiem myślenia jak Pan
Dodano: 13.05.2019 23:05    Przez: ~Anonim
Rada kleczewa przypomina PZPN i leśne dziadki .
Dodano: 13.05.2019 16:21    Przez: ~Zygmunt
Co to za określenia? To rzeczowi ludzie, którzy nie chcą podjąć decyzji w ciemno. Panie Zygmuncie, preferujesz akceptowane wszystkiego jak leci? Radni poprosili o konkretnie informacje bo na pierwszym miejscu chcą jak największych korzyści dla mieszkańców i gminy.
Dodano: 13.05.2019 21:49    Przez: ~Anonim
Polski Związek Piłki Nożnej??? 😂😂😂 Od polityki mózgi wam się lasują
Dodano: 14.05.2019 17:02    Przez: ~L.
Przerobić na mieszkania socjalne
Dodano: 13.05.2019 17:18    Przez: ~Mieszkaniec gminy
I takiej Rady Miasta Konin nam potrzeba która wnikliwie patrzy na ręce prezydentowi
Dodano: 13.05.2019 17:54    Przez: ~Marzenie
W styczniu burmistrz na tym co lubi,czyli faceboku pisał o telefonie do generała,kreeślił swietlane wizje zagospodarowania gimnazjum.Przyszedł maj i klapa niema nic. Oby gimnazjum nie podzielilo losu Konwartu .
Dodano: 13.05.2019 18:21    Przez: ~Wyborca
A masz jakiś pomysł na zagospodarowanie byłej szkoly
Dodano: 13.05.2019 21:32    Przez: ~Romka
~Romka np mieszkania socjalne, zamiast tych cudownych baraków w Sławoszewku.
Dodano: 13.05.2019 22:23    Przez: ~mieszkaniec
Wszystko tylko nie wojsko chcemy spokojnego Kleczewa.
Dodano: 13.05.2019 20:10    Przez: ~Leszek
W kampanii wyborczej Burmistrz mówił, że będzie tam miejsce dla karetki pogotowia. Teraz już nic o tym nie mówi. Co się stało z tym pomysłem?
Dodano: 13.05.2019 22:13    Przez: ~Anonim
~Anonim Z pewnego źródła wiem że karetki pogotowia nie będzie bo jest w Ślesinie gdzie od niedawna w karetce już nie jeździ lekarz tylko sam ratownik bo za mało wyjazdów mieli.
Dodano: 13.05.2019 22:25    Przez: ~kleczewianin
To co się dzieje to chore jest. W styczniu Burmistrz mówił, że są rozmowy zaawansowane. Mija pół roku i zero nic nie ma. Okazuje się że nazwisk nie pamięta. Z kim rozmawiał. Trzymam kciuki za niego ale już mam dosyć tej szopki która jest. Wszyscy jadą po radnych ale widzę że tu problem jest w innym miejscu.
Dodano: 13.05.2019 20:29    Przez: ~Edek
Ja się pytam czy któryś radny podzielił się jakimś pomysłem. Niech Pan Andrzej zaproponuje jakieś rozwiązanie
Dodano: 13.05.2019 21:30    Przez: ~Adam
Radni rozmawiali z Burmistrzem jakie są propozycje i co w ich odczuciu jest tam możliwe do realizacji ale tak się składa, że Burmistrz ma również swoje koncepcje np.wojsko. Problem jest w tym, że komunikacja Pana Burmistrza odbywa się głównie przez Facebook, a dla radnych nie starcza czasu. Dodatkowo, jeśli deklaruje się pewne ruchy jak np.rozmowy z wojskiem, to trzeba się z tych deklaracji wywiązać i nie ma co się dziwić radnym, którzy widzą że czas płynie, a decyzji brakuje. Wystarczy być uważnym obserwatorem i porozmawiać z ludźmi.
Dodano: 13.05.2019 21:55    Przez: ~Mieszkaniec
Karetka to wiodący punkt kampanii ,podobnie jak specjalisci w osrodku zdrowia.Minęło 6 miesiecy ,moze burmistrz coś napisze na te tematy.Chyba,ze punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
Dodano: 14.05.2019 10:30    Przez: ~Wybor
Po obejrzeniu sesji od razu widać, że burmistrz Musiałowski nie może (nie chce) opowiadać o szczegółach przed kamerami. Sam zresztą to powiedział wprost, że pewne tematy "lubią ciszę". I tylko idiota tego nie zrozumie. Sama często mam do czynienia z negocjacjami, w których oczekuje się absolutnej tajemnicy, a negocjuje tylko dostawy towarów do hurtowni. Nic dziwnego, że przy negocjacjach za ponad 3 miliony złotych wojsko oczekuje dyskrecji.Dziwię się tylko radnym. Radny Pawlaczyk przyznał, że burmistrz informował radę podczas spotkania nieformalnego o wszystkich szczegółach. Potwierdził to również Trzewiczyński.Po co więc te wszystkie pytania przed kamerami?Co oni chcieli osiągnąć?O Przewodniczącym Trzewiczyńskim pytającym o nazwiska nawet nie wspomnę. Absolutny brak myślenia!Od razu widać którzy radni chcą zniweczyć plany ściągnięcia do Kleczewa wojska.Panie burmistrzu - życzymy wytrwałości!
Dodano: 13.05.2019 22:07    Przez: ~Marta
A po co nam tu wojsko. Jeszcze w spokojnej starej czesci Kleczewa. Pomysły masakra.
Dodano: 13.05.2019 22:16    Przez: ~asd
Myślę, że radni nie zadali pytań bez powodu -tym bardziej, że to w większości ludzie z dużym stażem w samorządzie i nie jedne negocjacje się w tym czasie toczyły . Jeżeli chodzi o dyskrecję, proszę prześledzić w internecie kto pierwszy rozpoczął temat rozmów z wojskiem i kto "reklamowal" ten temat do własnych celów -podpowiem,że nie była to Rada. W internecie nic nie ginie, więc łatwo sobie Pani wszystko odszuka. Skoro jest Pani w temacie negocjacji, podpisze Pani w ciemno "weksel", że zgadza się Pani na sprzedaż budynku za 1zł? A co w sytuacji, gdy okaże się że można było nieruchomością zarządzic w dużo bardziej korzystny sposób? Pytanie brzmi :dlaczego, jeżeli są takie pytania ze strony rady, Burmistrz nie poprosił ich na kameralne spotkanie aby po prostu pogadać
Dodano: 13.05.2019 22:23    Przez: ~Zainteresowany
Ogarnij głowę. Cisza ? Widać że o polityce nie masz pojęcia. To jest rada miejska, oni muszą wiedzieć o każdym kroku. Już jednego Burmistrza mieliśmy co lubił ciszę i drugi chyba brał nie tu co potrzeba wzorce.
Dodano: 14.05.2019 07:01    Przez: ~Reskis
1 z 2
12>>