Dzisiaj jest środa 12 sierpnia 2020, imieniny: Klary, Lecha, Hilarii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16844) SPORT FORUM FIRMY (5516) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 17oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
26 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przybyszewski zostaje w Górniku! Bardzo ważne wzmo ... (0)Regaty zakończone po jednym biegu, pogoda dała się ... (1)

Słupca, jaki macie klimat? W maju rusza program środowiskowy

Dodano: 15.05.2019 12:24

W Słupcy rusza pionierski program środowiskowy. Inauguracja programu: 16 maja, a zakończenie 25 października 2019. 

Tablice i ścieżki edukacyjne o tematyce środowiskowej, edukacyjne zegary miejskie, makiety Ziemi, makiety uli, lunety do obserwacji ptaków, a wreszcie kwitnące łąki i nasadzenia... to pomysły na edukację ekologiczną w mieście autorstwa dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej w Słupcy - laureatów wielkopolskiej odsłony konkursu Fundacji Veolia Polska „Młodzi obserwatorzy przyrody - poznaj zieloną stronę miasta”.

O zmianach klimatu jest na świecie coraz głośniej - nie bez powodu. Wpływają one nie tylko na to, jak nam się żyje, ale wręcz jak długo żyjemy. Zanieczyszczenie powietrza, przegrzewanie miast czy ekstremalne zjawiska pogodowe - wszystko to są konsekwencje zmian klimatu, które odczuwalne są lokalnie, również w samej Słupcy. Aby przygotować miasto na możliwe efekty zmian, niezbędna jest współpraca wielu podmiotów i zaangażowanie mieszkańców w sprawy środowiskowe. W tym celu właśnie powstał program Fundacji Veolia Polska „Miejskie Klimaty” realizowany w partnerstwie z Pracownią Miejską i Urzędem Miasta w Słupcy.

Przez prawie pół roku projekt „Miejskie Klimaty” będzie w angażujący sposób dawał mieszkańcom i mieszkankom Słupcy, samorządowi i organizacjom pozarządowym wiedzę i narzędzia niezbędne do przygotowania miasta na zmiany klimatu. Będzie też badał ich nastawienie do zmian klimatu i szukał ścieżek rozwoju, które są najbardziej akceptowalne dla lokalnej społeczności. Co ważne, program „Miejskie Klimaty” nie ogranicza się do warsztatów edukacyjnych, konsultacji miejskich czy wymyślania pomysłów na adaptację do zmian klimatu. Jego ostatnim etapem jest wypracowanie testowego rozwiązania, gotowego do wdrożenia, które pomoże odpowiedzieć na jedną z największych środowiskowych potrzeb mieszkańców. Zarówno proces, jak i samo rozwiązanie staną się przykładem dla innych miast w całej Polsce.

Program w Słupcy będzie pionierskim rozwiązaniem poświęconym adaptacji miast do zmian klimatycznych, przy zastosowaniu metodologii stosowanej przez największe organizacje urbanistyczne na świecie. Będzie to okazja do promocji miasta na arenie ogólnopolskiej, wśród innych samorządów, dostarczając sprawdzonych narzędzi i poszukiwania rozwiązań w nowatorski sposób.

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:miejskie klimaty,   pracownia miejska Konin,   Słupca,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Sorry, ale taki mamy klimat.
Dodano: 15.05.2019 12:43    Przez: ~Bieniakowska
I żadne płacze i żadne krzyki nie przekonają nas, że białe jest białe a czarne jest czarne.
Dodano: 15.05.2019 14:04    Przez: ~Jarosław K.
Za PO-PSL klimat był niesprzyjający, co innego teraz, kiedy rządzi PiS i co można dobrze i z pożytkiem dla społeczeństwa rządzić ?
Dodano: 15.05.2019 16:42    Przez: ~Można
To się im po prostu należy! - krzyczała Broszka w sejmie, ciężko pracuje Joachim, Napoleon z Żoliborza, biskup Głódź... Dlatego klimat się poprawil ha ha ha!
Dodano: 16.05.2019 11:39    Przez: ~Flaszka biskup
Za D. Tuska to był klimat z "Zieloną Wyspą".
Dodano: 16.05.2019 12:20    Przez: ~Angela

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.