Dzisiaj jest poniedziałek 15 lipca 2019, imieniny: Włodzimierza, Henryka, Egona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19256) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar stogu słomy. Ponad 7 godzin strażacy gasili ... (0)Bartosz Kowalski wraca i strzela. Górnik pokonał J ... (0)

Konin. O bezpieczeństwie na drogach. Debata dla mieszkańców

Dodano: 15.05.2019 15:34
Źródło: LM.pl

„Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” - to temat debaty społecznej organizowanej przez konińską policję. Spotkanie jest otwarte dla mieszkańców.

Mundurowi Komendy Miejskiej Policji w Koninie na co dzień działają na rzecz podnoszenia poziomu bezpieczeństwa na drogach. Narzędziami, które mają im pomóc w pracy, ale też pozwolić na komunikację z mieszkańcami są: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz aplikacja Moja Komenda. Inną możliwością są debaty społeczne, które są organizowane już od kilku lat. Jutro odbędzie się kolejna.

- Liczymy na udział mieszkańców, którym na sercu leży sprawa bezpieczeństwa na naszych drogach, ścieżkach rowerowych i chodnikach. Każdy będzie mógł zabrać głos i przedstawić publicznie problem komunikacyjny, który został przez niego zauważony, a odpowiadać na pytania będą wszyscy odpowiedzialni i za infrastrukturę i za organizację i za bezpieczeństwo ruchu drogowego – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Debata odbędzie się 16 maja o godz. 10.00 w auli im. Sierżanta Zdzisława Karczewskiego w Komendzie Miejskiej Policji w Koninie.

  • Konin. O bezpieczeństwie na drogach. Debata dla mieszkańców

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Policjanta kontrolującego piratów drogowych na terenie miasta Konin spotkać, to jak wygrać milion złoty w toto-lotka. Samochodami owszem jeżdzą, ale tylko sobie robią przejażdżki, a po mieście kierowcy notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość.
Dodano: 15.05.2019 16:16    Przez: ~Aleje 1 Maja
Najpierw pędzą Alejami a potem wyścig Wyszyńskiego! Kiedy wyłapiecie tych szaleńców na motocyklach??
Dodano: 15.05.2019 17:07    Przez: ~racz
To w Koninie też jest Policja, bo ich za bardzo nie widać ?
Dodano: 15.05.2019 18:18    Przez: ~Janusz
Skoro dla każdego mieszkańca, to dla czego 16 mają o godz. 10? Przecież ludzie pracują o tej porze. Czemu nie po południu?
Dodano: 15.05.2019 23:18    Przez: ~Mieszkanka Konina-Ania
JAK ZWYKLE: "Dodano: wczoraj 15:34", gratulacje dla "LM"! Informacja dzień wcześniej popołudniu a spotkanie kolejnego dnia rano? O to mam pretensje do "LM", gdyż tutaj informacja jest na ostatnią chwilę lub po fakcie. Jakiś czas temu telefonowałem do Pani redaktor w tym temacie. Usłyszałem, że nie mam racji, otóż: MAM RACJĘ.Po co to spotkanie o tej godzinie? - "na sztukę". Żeby przyszło niewielu mieszkańców, wtedy będzie mniej trudnych pytań, na które nie będzie trzeba odpowiadać. Natomiast Policja konińska odnotuje kolejny "SUKCES", którym można się pochwalić. "LM" po fakcie wstawi artykuł, będą zdjęcia, będzie SUPER. Ludzie chcecie coś zmienić w tym mieście? NIE! Więc dajcie sobie spokój. Dopuście tych którym się chce!
Dodano: 16.05.2019 09:18    Przez: ~Mariusz

KOMENTARZE

Policjanta kontrolującego piratów drogowych na terenie miasta Konin spotkać, to jak wygrać milion złoty w toto-lotka. Samochodami owszem jeżdzą, ale tylko sobie robią przejażdżki, a po mieście kierowcy notorycznie przekraczają dozwoloną prędkość.
Dodano: 15.05.2019 16:16    Przez: ~Aleje 1 Maja
Najpierw pędzą Alejami a potem wyścig Wyszyńskiego! Kiedy wyłapiecie tych szaleńców na motocyklach??
Dodano: 15.05.2019 17:07    Przez: ~racz
To w Koninie też jest Policja, bo ich za bardzo nie widać ?
Dodano: 15.05.2019 18:18    Przez: ~Janusz
Skoro dla każdego mieszkańca, to dla czego 16 mają o godz. 10? Przecież ludzie pracują o tej porze. Czemu nie po południu?
Dodano: 15.05.2019 23:18    Przez: ~Mieszkanka Konina-Ania
Debata dla emerytów?
Dodano: 15.05.2019 23:20    Przez: ~Mieszkanka Konina-Ania
Wszystko Ok tylko dlaczego w takich godzinach ?. Tematy sa poruszane słuszne tylko działań nie widać ., gdzie piesze patrole w okolicach zagrożonych .dlaczego nie powstał żaden próg zwalniający jeżeli w niektórych rejonach jest tak wiele kolizji i wypadków (np. .w obrębie Bazaru). Co to za prewencja jak działań konkretnych (materialnych ) nie ma , czy by tylko statystykę sobie poprawić ze jest kontakt ze społeczeństwem . jakie poczyniono kroki by w zakładach pracy przed wejściem zamontowano alkomaty ,co podjęto jakąś inicjatywę -rozmowy by coś w tym kierunku dokonać(walka z pijanymi kierowcami). Dlaczego w Koninie jest tak dużo znaków drogowych które tylko odciągają uwagę kierowcy(nie potrzebne za dużo ,i jakie to koszty -bezsens zmienić głupie przepisy) Jak nie wiecie jak to zrobić to weście delegacje i jedźcie choćby do Niemiec i zobaczcie jak to można zrobić zupełnie inaczej.
Dodano: 16.05.2019 08:34    Przez: ~xxx
Proszę zainicjujcie (choć Jedną ) strefowy automatyczny system pomiaru prędkości , wy wiecie najlepiej gdzie jest takie miejsc to wówczas uznam ze jesteście konkretni, pokażcie ze macie jaja. To dopiero uwiężę w wasze szczere intencje poprawy bezpieczeństwa na Konińskich drogach . No chyba ze uważacie że prościej jest wypisanie mandatu ,decyzja leży po wasze j stronie.
Dodano: 16.05.2019 08:58    Przez: ~xxx
JAK ZWYKLE: "Dodano: wczoraj 15:34", gratulacje dla "LM"! Informacja dzień wcześniej popołudniu a spotkanie kolejnego dnia rano? O to mam pretensje do "LM", gdyż tutaj informacja jest na ostatnią chwilę lub po fakcie. Jakiś czas temu telefonowałem do Pani redaktor w tym temacie. Usłyszałem, że nie mam racji, otóż: MAM RACJĘ.Po co to spotkanie o tej godzinie? - "na sztukę". Żeby przyszło niewielu mieszkańców, wtedy będzie mniej trudnych pytań, na które nie będzie trzeba odpowiadać. Natomiast Policja konińska odnotuje kolejny "SUKCES", którym można się pochwalić. "LM" po fakcie wstawi artykuł, będą zdjęcia, będzie SUPER. Ludzie chcecie coś zmienić w tym mieście? NIE! Więc dajcie sobie spokój. Dopuście tych którym się chce!
Dodano: 16.05.2019 09:18    Przez: ~Mariusz
Brawo w punkt
Dodano: 16.05.2019 09:52    Przez: ~xxx
LM jak TVN i ty się dziwisz ?
Dodano: 16.05.2019 11:58    Przez: ~Widz TVP
Diagnoza? Poczytajcie komentarze pod "Policjantem roku"
Dodano: 16.05.2019 09:46    Przez: ~Maciej
O właśnie! !!!
Dodano: 16.05.2019 09:49    Przez: ~Łukasz
"Policjant Ruchu Drogowego. ..."
Dodano: 16.05.2019 11:33    Przez: ~...
Podwójna linia ciągła na zakręcie, notorycznie przekraczana bez względu na miejsce. Ulica Sonowa przy szkole parking -Sosnowa 17. Rodzice ze szkoły, zamiast parkować na dużym placu za szkoła parkują na parkingu blokowym i po odebraniu swoich pociech notorycznie wyjeżdżają od strony gdzie jest zakaz ruchu - bardzo niebezpieczny manewr.
Dodano: 16.05.2019 10:02    Przez: ~Hannibal
W Koninie nie ma Policji, a kto jest Komendantem ?
Dodano: 16.05.2019 12:00    Przez: ~Daniel
1 z 2
12>>