Dzisiaj jest niedziela 20 czerwca 2021, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16759) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 20oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
25 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Festyn w Wieruszewie. Upał nie przeszkodził w dobr ... (0)Święto Kolorów na Chorzniu. Wakacje zaczęli w tęcz ... (0)

Rzgów. Radni zgodzili się wziąć kredyt i pożyczyć pieniądze ZUW

Dodano: 16.05.2019 15:09
Źródło: LM.pl

Dwa miliony złotych kredytu dla gminy, ale i pożyczka 800 tys. zł dla Zakładu Usług Wodnych w Koninie to decyzje, które podjęli rzgowscy radni podczas czwartkowej sesji Rady Gminy.

VII sesja Rady Gminy Rzgów dotyczyła głównie przesunięć środków w budżecie gminy. Rzgów otrzymał dotację w wysokości ponad 140 tys. zł, która zostanie przeznaczona na inwestycje w gminne drogi. Ponadto radni zgodzili się, by gmina pożyczyła 800 tys. zł Zakładowi Usług Wodnych w Koninie w związku z budową kanalizacji na terenie KOSI. To zadanie, na które ZUW pozyskał środki z WRPO 2014+. Pożyczka ma zostać przeznaczona na pokrycie kosztów niekwalifikowanych.

W drugą stronę, do gminy, trafi dwa miliony złotych z kredytu, który zostanie zaciągnięty w najbliższym czasie. To kolejne zobowiązanie, które gmina musi zaciągnąć z powodu opóźnień w wypłatach refundacji ze środków unijnych. Wcześniej, w listopadzie, radni zgodzili się na zaciągnięcie kredytu na ponad 1,9 mln zł. 

Podczas czwartkowej sesji radni pytali również wójta o postępy w pracach przy budowanej nowej oczyszczalni ścieków. Grzegorz Matuszak zapewniał, że do końca czerwca inwestycja zostanie oddana. Dopiero na początku lipca do oczyszczalni mają jednak spłynąć pierwsze ścieki, a po ok. dwóch miesiącach od tego momentu planowany jest rozruch technologiczny, który pozwoli już na pełne korzystanie z możliwości nowej oczyszczalni.

   • Rzgów. Radni zgodzili się wziąć kredyt i pożyczyć pieniądze ZUW

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rzgów,   Rada Gminy Rzgów,   kredyt,   Zakład Usług WodnychDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Skończy się jak z gminą Ostrowiec to tylko kwestia czasu. Teraz czekają nas same podwyższyli śmieci ścieków, wody podatków i opłat za zatrute powietrze w gminie z pieców węglowych
Dodano: 16.05.2019 17:10    Przez: ~Obserwator

KOMENTARZE

Bydzieta bulic haha
Dodano: 16.05.2019 15:44    Przez: ~Xx
Wyszło na to , że pocałujta w dupe wójta
Dodano: 17.05.2019 18:35    Przez: ~Kiszewy
Skończy się jak z gminą Ostrowiec to tylko kwestia czasu. Teraz czekają nas same podwyższyli śmieci ścieków, wody podatków i opłat za zatrute powietrze w gminie z pieców węglowych
Dodano: 16.05.2019 17:10    Przez: ~Obserwator
Dlaczego komentarze nie są usuwane ?
Dodano: 16.05.2019 18:08    Przez: ~Cenzor przysnął ?
😱😱😱😱😱😱😱😱😱😱😡😡😡😡😡
Dodano: 17.05.2019 15:49    Przez: ~Tak że ten...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.