Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19348) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 10oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Wierzbinek, czyli targi wierzby i wikliny

Dodano: 17.05.2019 12:32

O początkach targów wierzby i wikliny, które odbywają się w Wierzbinku, przypomniał wójt Paweł Szczepankiewicz.

- Na początku lat 90-tych, radni i gospodarz gminy, zastanawiali się jaką obrać strategię na promocję gminy Wierzbinek - mówi obecny wójt. - Ponieważ nazwa kojarzy się z wierzbą, postawiono na targi tematyczne. Wierzbinek był wówczas gminą typowo rolniczą. Dlatego w strategii, którą opracowano na kilkanaście lat, podjęto decyzję, żeby zająć się promocją wierzby i wikliny. Byli wtedy w okolicy drobni rzemieślnicy, była okazja do nawiązania współpracy z innymi wytwórcami. W tym kierunku gmina poszła. Te targi nie były tak duże, jak obecnie, ale w regionie od razu się przyjęły.

Targi Wierzby i Wikliny Salix odbędą się w niedzielę, 9 czerwca, w parku. - W ostatnich lata pozyskaliśmy środki na rewitalizację parku, więc otoczenie się nieco zmieniło: powstały alejki, amfiteatr, gdzie odbywa się część artystyczna - mówi Paweł Szczepankiewicz. - Pozyskujemy środki zewnętrzne na promocję imprezy. Stąd warsztaty wikliniarskie, warsztaty gliniarskie, aby wrócić do tradycji. Poza tym fundujemy nagrody dla wystawców w trzech kategoriach: wiklina, rzeźba w drewnie, rękodzieło ludowe. Na scenie występują lokalne zespoły, a na finał będzie zespół Andre.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wierzbinek,   targi wierzby i wikliny,   Paweł Szczepankiewicz,   wójt,  

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.