Dzisiaj jest piątek 3 kwietnia 2020, imieniny: Ryszarda, Antoniego, Pankracego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17470) SPORT FORUM FIRMY (5474) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 2oC
Jutropogoda
8 / 2oC
Pojutrzepogoda
9 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Ślesin. Kilka tysięcy bezpłatnych masek do rozdani ... (3)Pracownicy pogotowia mają miejsce odpoczynku międz ... (4)

Noc Muzeów. Pokazy, wystawy, retro atelier i swojska potańcówka

Dodano: 17.05.2019 13:48

Rekonstruktorzy od średniowiecza do współczesności, stylowe atelier fotograficzne i swojska potańcówka w skansenie etnograficznym – to tylko ułamek atrakcji, przygotowanych z myślą o tegorocznej Nocy Muzeów w Koninie.

Tegoroczna propozycja to aż sześć wystaw czasowych, na które składają się:

- Dzień z życia Niedźwiedzia. Wystawa prac zbiorowych Moniki Michaluk i Michała Stachowiaka – wyjątkowa ekspozycja etnograficzna, łącząca autentyczne obiekty muzealne z magicznym, bajecznie kolorowym światem stworzonym przez twórców publikacji Etnogadki, zrealizowanej we współpracy z etnografem Witoldem Przewoźnym, a wydanej nakładem wydawnictwa Albus;

- Cała jesteś w skowronkach… Suknie ślubne koninianek – druga odsłona najbardziej niewinnej ekspozycji muzealnej w okolicy, czyli sentymentalna podróż w świat mody ślubnej okresu PRL;

- Fromm Konin with love – ekspozycja poświęcona urodzonemu w Koninie wynalazcy, Juliusowi Frommowi;

- Od pierścionka żałobnego do naszyjnika Nawaho – ekspozycja prezentująca niezwykle barwny i różnorodny zbiór biżuterii, przekazany Muzeum w darze od Elli Laskowskiej;

- Ginące zawody. Bednarstwo – wystawa czasowa Działu Etnograficznego, prezentowana w chacie na terenie skansenu;

- Ikona – tegoroczna Noc Muzeów to jedna z ostatnich szans, by zobaczyć zaprezentowaną w zamkowej galerii kolekcję 67. ikon z naszych zbiorów.

Ofertę wystawienniczą uzupełnią wydarzenia, zaplanowane specjalnie na tę jedyną w roku noc. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy mody i biżuterii, wielbiciele ludowych gier i zabaw, a nawet aspirujący do miana Indiany Jonesa młodzi poszukiwacze skarbów.

Z okazji Nocy Muzeów po raz kolejny podwoje otworzy atelier fotograficzne w stylu retro. Cieszące się od lat niezmiennym powodzeniem atelier tym razem zaprosi do realizacji stylowych portretów. Zdjęcia wykona koniński fotograf Maciej Sypniewski. Koszt wykonania i wywołania fotografii to 10 zł.

W zamkowym klubie zagości zaprzyjaźniony z Muzeum Antykwariat Jubilerski Błaszczyk z Łodzi, który zaprosi na wyjątkowe spotkanie. Odsłoni przed zainteresowanymi tajniki pracy rzeczoznawcy biżuterii i uchyli rąbka tajemnicy na temat informacji, zaklętych w znakach i cechach probierczych. W budynku spichlerza zaprosimy uczestników na inspirujące warsztaty z kreatywnego recyklingu w duchu zero waste.

Jak co roku będzie stanowisko archeologiczne dla najmłodszych usytuowane w ogrodzie na terenie Muzeum. Mali odkrywcy będą szukać skarbów przy wsparciu konińskich detektorystów, którzy będą służyć nie tylko wiedzą i pomocą, ale udostępnią również wykrywacze metalu i sprzęt niezbędny przy poszukiwaniach. W skansenie etnograficznym tradycyjnie już szukajcie przybyszy z różnych epok i szerokości geograficznych, którzy zagoszczą na terenie Muzeum dzięki życzliwości zaprzyjaźnionych rekonstruktorów. Tam też po raz kolejny odbędą się Tańce blisko ziemi, czyli oparta na granej na żywo muzyce tradycyjnej swojska potańcówka. Skansen ożywi także obecność ludowych rzemieślników: garncarza i rzeźbiarza.

  • Noc Muzeów. Pokazy, wystawy, retro atelier i swojska potańcówka

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:noc muzeów 2019,   muzeum okręgowe Konin,   potańcówka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dosyć, że tęczowych tańców nie było
Dodano: 19.05.2019 21:08    Przez: ~Treser
Nie było bo twoja żona była pijana i nie mogła się pojawić. Inaczej by były niezłe balety - a ty byś grał w gry w tym czasie
Dodano: 20.05.2019 14:29    Przez: ~jerzy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.