Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21205) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 2oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (5)Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (4)

O bezpieczeństwie w ruchu drogowym w konińskiej komendzie

Dodano: 18.05.2019 09:57

W konińskiej komendzie olicji odbyła się kolejna debata społeczna. Była poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Debaty społeczne to dobry i skuteczny sposób na kontakt na linii policja - społeczeństwo. Na spotkanie zaproszeni zostali włodarze Konina. powiatu oraz wszystkich gmin powiatu konińskiego. Policję reprezentował komendant miejski mł. insp. Paweł Kiliańczyk, nadkom. Mariusz Jaworski oraz naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego nadkom. Jacek Kudliński. Był wiceprezydent Konina Paweł Adamów, wicestarosta powiatu konińskiego Władysław Kocaj

Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego przedstawił zebranym stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Szczegółowo omówił przyczyny kolizji i wypadków drogowych. Wskazał także zmiany w infrastrukturze drogowej. Głównymi przyczynami wypadków na terenie obsługiwanym przez KMP w Koninie są: nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu oraz niedostosowanie prędkości do warunków ruchu.

Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie również przedstawił zebranym rozwiązania stosowane w infrastrukturze drogowej za granicą i przekonywał, że wdrożenie ich w Polsce z pewnością podniosłoby poziom bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jedno z nich nawet miało wejść w życie, ale… nie zgodzili się mieszkańcy. Jak powiedział wicestarosta Władysław Kocaj mieszkańcy żądają remontu dróg, ale kiedy już powstanie nowy odcinek, to wszyscy zaczynają tam szybciej jeździć, a to na pewno nie sprzyja podnoszeniu poziomu bezpieczeństwa.

Fot. KMP w Koninie 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   debata społeczna,   stan bezpieczeństwa,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Te szalejace i głośne motory na Alejach to chyba nie problem dla POLICJI w Koninie?
Dodano: 19.05.2019 08:55    Przez: ~Renia

KOMENTARZE

Dlaczego na ulicach Konina nie widać funkcjonariuszy policji, którzy sprawdzają notoryczne przekraczanie prędkości w mieście i to głównie przez kierowców z rejestracjami spoza Konina ?
Dodano: 18.05.2019 12:21    Przez: ~Pytam
Bo funkcjonariusze są od ściągania dodatkowych wpływów do skarbu państwa frajerze, tam gdzie się nie opłaca albo się nie chce to nie sprawdzają.
Dodano: 19.05.2019 14:33    Przez: ~@Pytam
Funkcjonariuszy nie widać bo chronią kościoły , miesięcznice, maciarenkę, konusa z Żoliborza, pomniki które powstały niezgodnie z prawem i oczekiwaniami społecznymi, wycieczki na Wawel.
Dodano: 18.05.2019 13:33    Przez: ~Koniniak
Brak parkomatów NA WYSZYŃSKIEGO ,I SPISYWANIE PRZEZ STRAŻ ,,M'' , W CIEPŁY POGODNY DZIEŃ , MAJĄC : KAMERY , MOŻLIWOŚCI WEZWANIA ,W CELU WYJAŚNIENIA , ,,BO IMMUNITETY '' . KAMERY Z INTERWENCJI ,TO ?. DROGI ROWEROWE ,PO JEDNEJ STRONIE ,BY SIĘ NIE PRZYCZEPIŁ ,,NIKT?'''. PEŁNO NIERÓWNOŚCI. NA WYSZYŃSKIEGO ,,SKORO'' NIE MOŻNA WYRÓWNAĆ CHODNIKA ,BO ?: ROWEK ,OD CZASU POWSTANIA CHODNIKA , TO ? ..JAKBY DOL,NA TRAWIE ,BY ? ZNAK POSTAWIĆ? {OD ,,AMFITEATRU , W STRONĘ MORZYSŁAWIA'' . ...
Dodano: 19.05.2019 00:33    Przez: ~L
Te szalejace i głośne motory na Alejach to chyba nie problem dla POLICJI w Koninie?
Dodano: 19.05.2019 08:55    Przez: ~Renia
Policja w Koninie nic nie widzi i nic nie słyszy.
Dodano: 19.05.2019 13:21    Przez: ~Mieszkaniec
Spotkali się Państwo, żeby narzekać na mieszkańców!!!Wniosek jest jeden nie macie chęci i pomysłów na rozwiązywanie tych problemów. Można zająć się czymś innym albo wyjechać do Afryki ....
Dodano: 19.05.2019 10:40    Przez: ~dr
A jaka jest koncepcja na poprawę bezpieczeństwa w stary Koninie na ulicach Staszica i 3 Maja???!!!!
Dodano: 19.05.2019 10:43    Przez: ~kolarz

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.