Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

LM.plSportPogrom Górnika w Środzie Wlkp. Zagrało siedmiu młodzieżowców

Pogrom Górnika w Środzie Wlkp. Zagrało siedmiu młodzieżowców

Aż siedmiu młodzieżowców zagrało w sobotę w barwach Górnika Konin w spotkaniu przeciwko Polonii Środa Wlkp. Starcie zakończyło się pogromem biało-niebieskich 0:4.

Już w wyjściowym składzie Górnika na sobotnie starcie widać było, że trener Damian Augustyniak będzie przede wszystkim walczył o punkty w Pro Junior System. Oprócz podstawowych młodzieżowców, jak Mateusz Koliński i Jakub Staszak, w pierwszej jedenastce znaleźli się również Mikołaj Karbowy i wracający po kontuzji Piotr Radoszewski. Po przerwie na murawie pojawili się jeszcze Kamil Lewandowski, Filip Stożek i Tobiasz Tomaszewski, co dało łącznie siedmiu młodzieżowców w spotkaniu. Warty odnotowania był również występ Łukasza Derbicha - obrońca Górnika również zakończył leczenie kontuzji.

Mecz mógł się rozpocząć dla biało-niebieskich świetnie, ale uderzenie Sebastiana Antasa zdołał wybronić Przemysław Frąckowiak. Dwie minuty później było już 1:0. Podanie Kacpra Nowaka wykorzystał Michal Górzyński. Poliniści mieli jeszcze kilka groźnych sytuacji, ale brakowało im skuteczności. Górnik mógł się odgryźć w 37. minucie, ale w ostatniej chwili groźny strzał został zablokowany.

Po zmianie stron prawdziwy popis swoich umiejętności dał Krzysztof Bartoszak. Jeszcze w 67. minucie jego uderzenie obronił Mateusz Koliński, ale w samej końcówce starcia koninianie kompletnie się pogubili i w zaledwie dwie minuty stracili... trzy bramki. Dwa pierwsze gole padły po kontratakach gospodarzy w 87. i 89. minucie. Chwilę po zdobyciu trzeciego trafienia Bartoszak dołożył jeszcze czwarte, ustalając tym samym wynik spotkania na 4:0 dla Polonii Środa Wlkp.

Pomimo porażki koninianie utrzymali jedenaste miejsce w tabeli z dorobkiem 37 punktów i przewagą czterech oczek nad Bałtykiem Koszalin. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - Górnik podejmować będzie Gwardię Koszalin.

Polonia Środa Wlkp. - Górnik Konin 4:0 (5' Michał Górzyński, 87', 89', 89' Krzysztof Bartoszak)

Górnik Konin: Mateusz Koliński - Jakub Staszak, Dawid Śnieg, Łukasz Derbich (60' Tobiasz Tomaszewski), Wiktor Patrzykąt, Taras Jaworski (63' Dawid Przybyszewski), Sebastian Antas (46' Kamil Lewandowski), Piotr Radoszewski (52' Filip Stożek), Mikołaj Karbowy, Mateusz Augustyniak, Sebastian Kaczyński.

źródło: polonia-sroda.pl