LM.plWiadomościKoszykarze Mustanga brązowymi medalistami mistrzostw Polski!

Koszykarze Mustanga brązowymi medalistami mistrzostw Polski!

Trzecie miejsce w I lidze wywalczyli koszykarze na wózkach Mustanga Konin. W decydującym starciu pokonali na własnym terenie Start Rzeszów 79:52.

W pierwszym spotkaniu w Rzeszowie koninianie zwyciężyli trzema punktami, co nie było dużą zaliczką przed rewanżem w Koninie. Jeśli jednak ktoś miał jakiekolwiek wątpliwości, kto powinien zająć trzecie miejsce na koniec sezonu, Mustang rozwiał je już w dwóch pierwszych kwartach, wypracowując sobie 22-punktową przewagę.

W trzeciej i czwartej kwarcie gospodarze kontrolowali spotkanie i ostatecznie wygrali wysoko 79:52. - Pokazaliśmy dzisiaj, że jesteśmy drużyną lepszą i to my zasłużyliśmy na zwycięstwo - mówił po meczu trener i zawodnik Mustanga Konin, Marek Bystrzycki.

Dzięki wygranej koninianie zajęli trzecie miejsce w I lidze, zdobywając brązowe medale mistrzostw Polski. To powtórzenie sukcesu sprzed roku. Mimo tego wygrana miała słodko-gorzki smak. - Nie był to nasz cel na ten sezon. Jest nam trochę przykro, bo dzisiaj było widać, że mogliśmy walczyć w finale, a nie bić się o brązowy medal - tłumaczył Marek Bystrzycki. Decydująca była kontuzja Daniela Brzezińskiego. - Wykluczyła go z treningów na ponad miesiąc, wrócił, ale nie był w takiej formie, w jakiej jest teraz. Mecze, które przegraliśmy w rundzie zasadniczej spowodowały to, że trafiliśmy w play-offach na zespół z Kielc, któremu nie daliśmy rady.

Teraz przed większością z koszykarzy Mustanga chwila przerwy i odpoczynku. Trójka z nich jednak już we wtorek jedzie na zgrupowanie kadry, a na przełomie sierpnia i września ma szansę zagrać w mistrzostwach Europy, które rozgrywane będą w Wałbrzychu. Nowy sezon koninianie rozpoczną w październiku. - W przyszłym sezonie będziemy dalej bić się o najwyższe cele - zapewnia Marek Bystrzycki.

Mustang Konin - Start Rzeszów 79:52 (20:9, 28:7, 19:18, 12:18)

Mustang Konin: Kamil Kornacki (18), Daniel Brzeziński (17), Witold Malisiak (11), Mateusz Tylak (11), Krzysztof Zieliński (8), Przemysław Stelmasik (8), Marek Bystrzycki (2), Marcin Kupiecki (2), Piotr Darnikowski (2).