LM.plSportOlimpia Koło przegrała z Orkanem i straciła szanse na utrzymanie

Olimpia Koło przegrała z Orkanem i straciła szanse na utrzymanie

2:4 przegrała Olimpia Koło z Orkanem Śmiłowo. Na sześć kolejek przed końcem sezonu kolanie mają dziewiętnaście punktów straty do bezpiecznych miejsc i stracili już szanse na utrzymanie.

W ramach 32. kolejki IV ligi Olimpia Koło podejmowała Orkan Śmiłowo. Spotkanie rozpoczęło się dla kolan fatalnie. Już w szóstej minucie prostopadłe podanie w pole karne wywołało popłoch w szeregach defensywnych Olimpii, który wykorzystał Patryk Koc, dając prowadzenie Orkanowi. Niecały kwadrans później kolanie omal nie wbili piłki do własnej siatki, a w 25. minucie gościom udało się podwyższyć. Po uderzeniu z ostrego kąta trafił Dawid Kozak.

Zaledwie dwie minuty później było już 0:3. Rozbitych kolan pokonał Mateusz Tatera, przeprowadzając akcję lewym skrzydłem i kończąc ją celnym strzałem. Po trzecim golu, paradoksalnie, kolanie nieco się pozbierali i zaczęli atakować. W 33. minucie słupek gości obtarł Patryk Szymaniak, a chwilę przed przerwą pierwszego gola, po błędzie obrony Orkana, zanotował Bartosz Kowalski.

Zaraz po zmianie stron Kowalski znów trafił, tym razem z rzutu karnego. Wszelkie nadzieje gospodarzy na korzystny rezultat rozwiał jednak w końcówce meczu Adrian Mikołajczak, ustalając wynik spotkania na 4:2 dla Orkana Śmiłowo.

Po porażce kolanie cały czas zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem siedemnastu punktów. Do szesnastej pozycji, dającej obecnie utrzymanie, Olimpia traci już dziewiętnaście punktów. Oznacza to, że kolanie stracili już nawet matematyczne szanse na utrzymanie się w IV lidze. Kolejny mecz w przyszłą sobotę - drużyna Tomasza Mikusika zmierzy się na wyjeździe z Polonią Kępno.

Olimpia Koło - Orkan Śmiłowo 2:4 (44', 56' Bartosz Kowalski - 5' Patryk Koc, 24' Dawid Kozak, 26' Mateusz Tatera, 84' Adrian Mikołajczak)

Olimpia Koło (skład wyjściowy): Bartosz Kordylewski - Jakub Jaroński, Mikołaj Czajka, Kacper Gatrzkie, Michał Rutkowski, Patryk Szymaniak, Dawid Zawadzki, Piotr Rutkowski, Patryk Olczyk, Dawid Nowak, Bartosz Kowalski.