Dzisiaj jest poniedziałek 24 lutego 2020, imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21508) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (44) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
8 / 3oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Jest miejski kalendarz imprez. Można zgłaszać, a b ... (0)Kiepskie pożegnanie z własnym kibicami. MKS MOS ul ... (0)

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

Dodano: 21.05.2019 10:03

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Ponad 70 uczniów wyruszyło ze Skweru Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przy konińskim ZSGE. Rajd zorganizowany został przez Zespół Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie współpracując z konińskim oddziałem PTTK. Na ok. 70 kilometrową trasę wyjechało 70 uczniów ZSGE w Koninie, a także przyjaciele szkoły, nauczyciele, przedstawiciele władz (m.in. zastępca prezydenta Konina Witold Nowak i radny Zenon Chojnacki) i wszyscy, którzy również prywatnie wyrazili chęć wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu wraz z rodzinami.

Nad bezpieczeństwem na drodze czuwali rowerzyści z Sekcji Turystyki Rowerowej CiKLO. W sumie całą trasę przejechało ok. 120 osób. Uczestnicy jechali kolejno: Konin – Gosławice – Kleczew – Ślesin – Wąsosze – Licheń - Konin. W tych miejscowościach uczestnicy zatrzymywali się, by oddać hołd zamordowanym na Wschodzie w ZSRR przez radzieckie NKWD w roku 1940, a pochodzących właśnie stąd, a więc z naszego regionu.

Rajd to po prostu inna lekcja historii i patriotyzmu, a przy okazji forma aktywnego spędzenia wolnego czasu, poszerzania wiedzy o regionie, horyzontów myślowych i także integracji. Rajd przebiegał w miłej i przyjaznej atmosferze, a zakończył się w godzinach popołudniowych przy ZSGE Konin. Wszyscy wrócili szczęśliwie, zmęczeni, ale zadowoleni z nowymi doświadczeniami, myśląc już po cichu o VII odsłonie rajdu za rok.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu
Slajd 1/9

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 1 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 2 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 3 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 4 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 5 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 6 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 7 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

Lekcja historii, patriotyzmu i forma aktywnego spędzenia czasu

slajd 8 z 9

Już po raz szósty odbył się rajd Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego.

następny slajdpoprzedni slajd

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ZSGE,   Górnicza,   rajd rowerowy,   skwer pamięci,   zbrodnia katyńska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Lekcja patriotyzmu bo sobie pobiegli? Proszę. Patriotyzm rodzi się z poczucia wspólnoty, z uczucia bezpieczeństwa jakie daje państwo, ze stabilności pracy, edukacji, medycyny... Nasi dziadkowie, oficerowie nie ginęli po to by sobie politycy mogli porobić selfie z maratończykami... oni ginęli za nasze prawo do godnego życia. A tego ani poprzedni ani obecny rząd nie potrafi zagwarantować. Więcej Polaków siedzi na emigracji niż po czystkach po powstaniach w zaborach. Patriotyzm?
Dodano: 21.05.2019 12:56    Przez: ~gj
Trafna diagnoza....dodatkowo za nasze publiczne pieniądze porozwieszali się wszędzie na banerach na latarniach przy ulicy ,i wciąz te same hasła ...dla dobra kraju i Polaków. A za wodę mineralną płacimy dalej haracz 23% vatu. Nawet na wodzie nas okradają ...gorzej niż mafia !
Dodano: 21.05.2019 13:14    Przez: ~emigrant
POdwyżkę POdatku wat wprowadził D. Tusk, a więc na PO czy KO nie głosujcie.
Dodano: 21.05.2019 13:42    Przez: ~Cenzor z LM
Właśnie dlatego trzeba głosować patriotyzmem, na polską partie, na Prawo i Sprawiedliwość. I nie odwracać się od kościoła ani nie szykanować go bo kto atakuje kościół to atakuje Polskę
Dodano: 21.05.2019 21:41    Przez: ~tylko PiS
Czyli jako nie katolik nie jestem Polakiem? Może i lepiej.. żadnych mianowników z ludźmi twojego pokoju - tylko pisie. Chyba nie przeczytałes ... albo nie... klasycznie ... jak zębaty elektorat Pis czy Po.. masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.Porozmawiaj z młodymi ludźmi na obczyźnie. Porozmawiaj o tym jaki mieli start w życiu. Co dostali od kraju. Pewnie zapytasz co oni dali... oni nie mieli nawet szansy się wykazać. Cały nasz region koniński utrzymywał energetykę centralnej Polski. Dochody z naszego węgla. Kosztem przyrody, kosztem naszego zdrowia, naszego rolnictwa, szły do wspólnej kasy. Nasx region tak jak śląsk i jego "ukryta opcja niemiecka" został wykorzystany i porzucony przez kraj. Nasze władze lokalne zostały same, z odebranym województwem, gdzieś na peryferiach poznania... żaden rząd o nas nie zadbał. Ty śmiesz tu. Na forum umierajacego miasta ... pisac o politykach, o kraju, kościele? dziub w kubeł.
Dodano: 21.05.2019 23:16    Przez: ~gj
post wyzej robisz znak równości pomiędzy Polską a kościołem, chociaż twój Bóg mówi, że jego królestwo jest z nie z tego świata. Twój Bóg odrzuca pomysł żydów, walczących z rzymiem by religię zaprząc we wspólne jarzmo z polityką. To albo twój Bóg jest hipokrytą albo ty. I stawiam na ciebie. Twoje modły są niepotrzebne. Gdyż znając nauki twojego Boga, wiem że on takich ludzi jak ty nie wysłuc**je. Sam mi to powiedział... w Biblii... nie w rozporządzeniu partyjnym.
Dodano: 22.05.2019 09:17    Przez: ~gj
Jaki mądrala się znalazl. Właśnie nasi dziadkowie na których się powolujesz ginęli z Bogiem na ustach. Ciekawe czy im też byś to powiedział gdybyś miał okazję stanąć z nimi twarza w twarz.Polska to kościół, przecież 90% Polaków jest ochrzczonych. Nawet Ci niby niewierzacy lecą do księdza po chrzest czy ślub kościelny.
Dodano: 22.05.2019 17:22    Przez: ~Głosuje na Pis
W niedzielę idąc na wybory postaw na prawdziwych Polaków i Patriotów z PiS-u, z listy nr 4, tylko oni zadbają o nasze, polskie sprawy.
Dodano: 21.05.2019 16:49    Przez: ~Symp. PiS
Święta Prawda popieram, precz z POKO i innymi lewakami oszustami i cwaniakami!!!!!!
Dodano: 21.05.2019 20:50    Przez: ~Idźcie na wybory
Tylko nie PiS!!! Wszystko tylko nie PiS
Dodano: 21.05.2019 21:36    Przez: ~Antypis
polskie sprawy? Zgodnie z unijnym duchem czasu jedni sprzedali kopalnie, drudzy zgodnie z tym duchem zablokowali... czym się różnią jedni od drugich?
Dodano: 21.05.2019 23:19    Przez: ~y
Tylko Konfederacja!!?
Dodano: 22.05.2019 01:28    Przez: ~Korwin
Głosowanie na PiS doprowadzi kraj do bankructwa przez rozdawnictwo. Ale co moze o tym wiedzieć ciemny lud... Przeciez już od dawna wiadomo że jest więcej głupi.pich niż mądrych. A w demokracji właśnie rządzi ta większość. Jeszcze wam te plusy w gardle staną...
Dodano: 21.05.2019 21:56    Przez: ~Realista
przepraszam bardzo? do czego doprowadzi ? bankructwa? To my bankrutem nie jesteśmy? Co pisiory odziedziczyły po plandekarzach? Złote pałace? A nie... zieloną wyspę... bo bezludną, wszyscy na zmywaki z tego zielonego lasu wyjechali... zamiana zielonego lasu na las krzyży.. dosłownie jak w filmie... z tą różnicą że to nie jest film... i nadal nie ma do czego wracać ze zmywaków.
Dodano: 21.05.2019 23:24    Przez: ~Slbin
Jakoś nie byliśmy bankrutem skoro prawie 4 lata wytrzymaliśmy. Bankrut miałby rocznie wolne 22lmd zł? Czy ty myślisz Jeszcze?I oczywiście na biedę w kraju najlepsze jest rozdawnictwo a nie inwestycje w przemysl, gospodarkę czy edukację. No i oczywiście przed PO było w kraju tak dobrze że ludzie zarabiali tyle że nie musieli wyjeżdżac? Puknij się w głowę . Ludzie z Polski na zachód już wyjeżdżali w latach 90. Tyle że na czarno i tylko ci co mieli jaja albo nóż na gardle.
Dodano: 22.05.2019 01:27    Przez: ~Realista
Znowu jakieś problemy z czytaniem ze zrozumieniem? A gdzie ja plandekę popieram? A gdzie ja pochwaliłem pislandię? Rozdawnictwo ? Można rozdawać pkb biednym, lub sprzedawać zakłady produkujące pkb. Efekt TEN SAM. Tak, przed wojną już wyjeżdżali. Tylko zastanów się nad liczbami, statystyką. 2 500 000 rodaków jest za granicą. Bo nasz kraj się nimi nie opiekuje. Liczba rośnie. Tylko że w porównaniu do naszych rodziców. Ci młodzi już tu nie wrócą. Oni nie przeleją pieniędzy dla źon i dzieci, bo rodziny są tam z nimi. Myślisz że pracownicy kopalni, elektrowni znajdą pracę w kraju? Pochodami w imieniu LGBT czy marszami na Jasną Górę ludzie chleba nie kupią. Politycy KAZDEJ ZE STRON was tak zmanipulowali że nawet tego nie widzicie. Ale jak doprowadzą ten kraj na skraj upadku i wejdą putinsoldaty, albo übergermaniauniści to wtedy z wissami na tygrysy tępy lud ruszy....
Dodano: 22.05.2019 09:09    Przez: ~h
To nie rząd jest problemem a ludzie, wyborcy. Bo ludzie wybierają rząd. Rząd zajmuje się jak najlepszym przypodobaniem się wyborców. Wygrywa ten który najlepiej trafi w nastroje społeczne. Jeśli kraj jest religijny to wygra partia powołująca się na religię, jeśli większość Będzie chciała darmowych pieniędzy to wygraja ci co im to dadzą. Jak z dzieckiem, najlepszy wujek jest ten który spełnia zachcianki dziecka, nie zwracając uwagi na konsekwencje za 10, 20 lat
Dodano: 22.05.2019 17:43    Przez: ~Xxx
Ludzie z Polski by wyjeżdżali gdyby otworzono granicę wcześniej. W takim samym stopniu jak teraz. rządy PO nie mają nic do tego. One nie zniszczy naszego kraju. A wcześniej nasi rodzice wracali do kraju nie dlatego że było to przed rządami PO i było lepiej tylko dlatego że musieli. Że pracowali na czarno i nie mieli jak tam sprowadzić rodziny. Żeby ludzie nie wyjeżdżali zarobki musiały by być na poziomie europejskim. Ale kto w Polsce da Ci minimalna na poziomie ok 4000zl na rękę? Prywaciarz chyba by zawału dostał.
Dodano: 22.05.2019 17:59    Przez: ~Realista