Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19860) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 17oC
Jutropogoda
24 / 16oC
Pojutrzepogoda
21 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stypendia od marszałka dla centrów kształcenia zaw ... (2)Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)

Druhowie ochotnicy z Biskupic nagrodzeni strażackim Oskarem

Dodano: 21.05.2019 10:31
Źródło: LM.pl

Druhowie ochotnicy z Biskupic w gm. Grodziec zostali zdobywcami strażackiego Oskara. To jedyna jednostka w powiecie konińskim, która zdobyła tę zaszczytną nagrodę.

Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Inicjatywy dla Społeczności Lokalnych „Floriany” jest organizowany od 2016 roku. Jego celem jest prezentowanie, promowanie i nagradzanie aktywnych drużyn OSP. Do tegorocznej, trzeciej już edycji konkursu wpłynęło 256 zgłoszeń jednostek OSP z całego kraju. Kapituła wyłoniła 49 nominacji, a z tej grupy strażackim Oskarem nagrodzono 20 jednostek. Wręczono je w miniony weekend w Europejskim Centrum Matecznik Mazowsze w Otrębusach koło Warszawy.

Z województwa wielkopolskiego wpłynęło w sumie 26 zgłoszeń. Spośród nich 6 zdobyło nominację, a 2 otrzymały statuetkę. Jedna z nich trafiła do OSP Biskupice w gm. Grodziec. Strażacy ochotnicy zwyciężyli w kategorii „Infrastruktura” za projekt „Modernizacja obiektów OSP w Biskupicach i stworzenie Centrum Małej Ojczyzny oraz Lokalnego Centrum Organizacji Pozarządowych”.OSP Biskupice projekt zrealizowała samodzielnie.

Na tym jednak nie koniec nagród dla druhów OSP z naszego regionu. Drugą jednostką, której wysiłki zostały docenione jest OSP Malanów w powiecie tureckim. Druhowie zwyciężyli w kategorii specjalnej „Ratujemy i Uczymy Ratować”, która jest pod patronatem fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Strażacy ochotnicy otrzymali nagrodę na przeszkolenie 805 dzieci podczas 112 godzin lekcyjnych.

fot. Biuro Prasowe Konkursu Floriany

  • Druhowie ochotnicy z Biskupic nagrodzeni strażackim Oskarem
  • Druhowie ochotnicy z Biskupic nagrodzeni strażackim Oskarem
  • Druhowie ochotnicy z Biskupic nagrodzeni strażackim Oskarem
  • Druhowie ochotnicy z Biskupic nagrodzeni strażackim Oskarem
  • Druhowie ochotnicy z Biskupic nagrodzeni strażackim Oskarem

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Aaa BASIA I BENIA DOSTAŁY?
Dodano: 21.05.2019 11:36    Przez: ~Wyborca
Te panie do strazy nie należą. haha.
Dodano: 21.05.2019 21:20    Przez: ~Gość
Wóz strażacki by im się bardziej przydał
Dodano: 21.05.2019 13:25    Przez: ~Florian
Obserwator widze ze o strazy w Biskupicach pojecia bladziusieńkiego nie masz. to nie ludzie co by kogoś pod reke trzymali i czekali na zbawienie. Szczegolnie ksiedza. Są bardzo samodzielni, pomysłowi i pracowici. Znalezli sami w ostatnich latach na swoje działania spore pieniadze bez wkladu gminy. Ta nagroda jest wlasnie miedzy innymi za ich zaangazowanie spoleczne, za to właśnie "nic poza tym" jak to wspaniale określiłeś. A to "nic poza tym" ocenił m.in. prezes zwiazku osp rp Pawlak, Owsiak, Lang i jeszcze kilka osób co mają trochę więcej pojęcia niz ty co widac po komentarzu. Samochod tez maja w tym roku dostac dzieki staraniom wojta a i sami nie proznuja w tej kwestii z tego co mi wiadomo. Jak masz pisac bzdury takie to lepiej nie pisz wcale. Anonimowy nie jestes. Jak bedziesz im opinie szargal i jakies p***roly na ich temat wymyslne pisał to i z takimi anonimowymi trollami sobie poradza jak bedzie trzeba.
Dodano: 21.05.2019 20:14    Przez: ~Do Obserwatora
Autorytety to jest każdego indywidualna sprawa i dla ciebie może Igor nie są a dla innych są. gratuluje obydwu strażom! Tak trzymać. Głupawymi komentarzami się nie przejmujcie. Zazdrość, zawiść i teorie spiskowe to norma u nas bo najlepiej być przecietnym i niczym sie nie wyrozniac.
Dodano: 21.05.2019 21:25    Przez: ~hajdul
No i superowo
Dodano: 21.05.2019 13:54    Przez: ~Lucek
No to superowo.
Dodano: 21.05.2019 13:54    Przez: ~Lucek
Wesprzyjcie w działaniach wójta to i samochód nowy będzie!
Dodano: 21.05.2019 17:42    Przez: ~Wtajemniczona
wspierają i wszystko jest na bardzo dobrej drodze
Dodano: 21.05.2019 20:04    Przez: ~Gość

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.