Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18506) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powoli na finiszu

Dodano: 21.05.2019 14:31
Źródło: LM.pl

Za dwa, trzy miesiące zakończy się najprawdopodobniej proces wchłonięcia Geotermii Konin przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie. Póki co, wprowadzono zmiany w zarządzie spółki.

Pod koniec lutego tego roku, konińscy radni zdecydowali o wniesieniu 200 tys. zł wkładu do Geotermii Konin, w celu likwidacji spółki. Droga do wchłonięcia jej przez MPEC jest jednak długa. Jak mówił wówczas prezydent Piotr Korytkowski, wybrano optymalną ścieżkę.

- Miasto przejmie udziały od pozostałych udziałowców i przekaże do MPEC. Jest to najtańsza droga i możliwa do zrealizowania w najkrótszym czasie. Kapitał zakładowy spółki to 9 100 000 zł, który dzieli się na 4550 udziałów o wartości po 2 000 zł. Miasto ma najwięcej, bo 4070 udziałów za 8 140 000 zł, to jest 89%. Pozostali udziałowcy to spółki miejskie: MPEC, PWiK, PKS, PGKiM i MTBS – mówił w lutym prezydent Korytkowski.

Ten proces trwa. Stanisław Jarecki, prezes MPEC w Koninie podkreśla, że najpierw uporządkowano sprawę udziałów wspólników w Geotermii Konin, a później przeniesiono udziały miasta na MPEC.

- Teraz jest faza tego, że zostaniemy zarejestrowani jako jedyni udziałowcy w spółce Geotermia i to zakończy ten moment połączenia – mówi Stanisław Jarecki. - Każde zdarzenie musi być zapisane w Krajowym Rejestrze Sądowym i opublikowane. Robimy przyspieszenia, ale wszystko trwa. Myślę, że zakończy się to w ciągu dwóch, trzech miesięcy, bez ponoszenia kosztów przez spółkę – dodaje.

Dopóki Geotermia Konin nie przestanie istnieć, musi mieć prezesa. Po wypowiedzeniu kontraktu menedżerskiego przez Tadeusza Neczyńskiego, prezesem zarządu został Jacek Ruminkiewicz. W skład rady nadzorczej natomiast weszli: Maria Górska, Adam Strakowski i Mikołaj Kasprzak.

- Bez prezesa spółka nie może funkcjonować – mówi Stanisław Jarecki. - To jest osoba z MPEC, która będzie później realizowała całą ciepłownię geotermalną. On jest jednocześnie prezesem Geotermii i kierownikiem działu rozwoju u nas w spółce. W Geotermii zajmuje się sprawami formalno-prawnymi i ekonomicznymi. Żadnych działań operacyjnych tam nie ma – dodaje.

W momencie wchłonięcia spółki Geotermia Konin przez MPEC, zarząd i rada nadzorcza zostaną rozwiązane.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ile milionów złotych zmarnowano na kolesi prezydenta? Krzywe chodniki naprawiać a nie rozkradać hajs społeczny
Dodano: 21.05.2019 15:50    Przez: ~Gitar
Chłopcy się bawią za nasze pieniądze, brawo wy!!!!!
Dodano: 21.05.2019 15:48    Przez: ~Siarkowodór
A wynagrodzenia rozłożone na pomysłodawców. Kiedy Jarecki na emeryturkę?
Dodano: 21.05.2019 15:14    Przez: ~widz
> Dopóki Geotermia Konin nie przestanie istnieć, musi mieć prezesa.
Dodano: 21.05.2019 15:04    Przez:
A ile ci prezesi spółek zarabiają ?
Dodano: 21.05.2019 18:38    Przez: ~Pytam się

KOMENTARZE

> Dopóki Geotermia Konin nie przestanie istnieć, musi mieć prezesa.
Dodano: 21.05.2019 15:04    Przez:
A ile ci prezesi spółek zarabiają ?
Dodano: 21.05.2019 18:38    Przez: ~Pytam się
Oj nie pytaj. ...
Dodano: 21.05.2019 21:25    Przez: ~On
1.100 zł brutto, najniższą krajową ?
Dodano: 22.05.2019 07:53    Przez: ~Emeryt
A wynagrodzenia rozłożone na pomysłodawców. Kiedy Jarecki na emeryturkę?
Dodano: 21.05.2019 15:14    Przez: ~widz
Przecież to emeryt górniczy
Dodano: 21.05.2019 18:03    Przez: ~Qń
I Klamczyski da mi 13ke? Super. I tak na niegovnigdy nie zaglosuje za to, co zrobil Polsce.
Dodano: 21.05.2019 19:28    Przez: ~Pn
Wchłonie POWOLI
Dodano: 21.05.2019 15:40    Przez: ~Ok
POwoli PO nas POgrąży. W Koninie kasa pusta, a miasto się zadłuża.
Dodano: 21.05.2019 16:11    Przez: ~Tylko nie PO
każdy o tym wie
Dodano: 21.05.2019 16:14    Przez: ~eh
tylko żeby na 'boki'się nie rozlało
Dodano: 21.05.2019 16:27    Przez: ~mlekowita
Chłopcy się bawią za nasze pieniądze, brawo wy!!!!!
Dodano: 21.05.2019 15:48    Przez: ~Siarkowodór
To w Koninie Prezydenci już nie mogą POtańczyć na Placu Wolności i na Bulwarach Nadwarciańskich ?
Dodano: 21.05.2019 18:10    Przez: ~Zabawa trwa
Brawo my
Dodano: 22.05.2019 11:26    Przez: ~Konin
Ile milionów złotych zmarnowano na kolesi prezydenta? Krzywe chodniki naprawiać a nie rozkradać hajs społeczny
Dodano: 21.05.2019 15:50    Przez: ~Gitar
pięknie to wszystko brzmi ....aa jak będzie naprawdę czas pokaże.......
Dodano: 21.05.2019 16:01    Przez: ~zakładowa
oo jak ekipa się bierz do 'wchłaniania' to będzie ciekawie???
Dodano: 21.05.2019 16:15    Przez: ~ela
W Koninie to się dzieje, inwestorów przybywa i ludzie mają pracę na miejscu za dobre pieniądze ? I jak tu nie POpierać PO ?
Dodano: 21.05.2019 16:32    Przez: ~Wybory do PE
PO, a teraz KO, jak oni się maskują, nie chcą aby w Pleszewie i Świebodzinie poznali prawdę.
Dodano: 21.05.2019 16:35    Przez: ~Rafał Grupinowski
Nawet można w ofertach pracy wybrzydzać to CUD nad Wartą
Dodano: 21.05.2019 16:39    Przez: ~Janos8k
Pierwsza inwestycja w Koninie. Cmentarz..... Dzięki pseudolewicy i platformie....
Dodano: 21.05.2019 17:30    Przez: ~Ex SLD
Polecam wszystkim sympatykom PiS piosenkę Jarosław Ka - Poparzeni Kawą Trzy na you tube.Jest śmieszna.
Dodano: 21.05.2019 17:46    Przez: ~Symp.PiS
Jozek to potrafil rozlozyc wszystko i szybkogeotermia miala byc karta przetargowa przy dostawie ciepla z elektrowni tak zagmatwali upublicznili ze w efekcie to elektrownia stawia warunkipytanie tylko czy to wsxystko zdazalo sie przypadkowo??? Tak samo jak rynek pracy i negocjacje w sprawie sciagnircia ineestorow gdxie jest ten zespol i ile zarobil???? Zenada i to wszystko w tym upadlym miescie czy to sa przypadki
Dodano: 21.05.2019 17:56    Przez: ~Certiss
POkaż mi lub napisz co zrobili przez tyle czasu ???? aaa mileli wszystko przygotowane przed wyborami wystarczyło tylko odgrzać????
Dodano: 21.05.2019 18:02    Przez: ~obiadek
PO odgrzewa stare kotlety, a miasto chyli się ku upadłości, jako że dług rośnie. Głosujcie nadal na POlityków z PO.
Dodano: 21.05.2019 18:14    Przez: ~Idą wybory
rewelacja!!!!!tak się robi pieniądze na społecznym garbie;powołuje się nikomu niepotrzebną spółkę,prezesa i oczywiście radę nadzorczą,po czym się ją likwiduje dając sowite odprawy;)
Dodano: 21.05.2019 23:02    Przez: ~business is business
A gdzie te baseny z geotermii jak zwykle mialo byc cudownie i pieknie a jest dup....
Dodano: 22.05.2019 06:17    Przez: ~Certis
Ha ha będzie. ..