Dzisiaj jest czwartek 20 czerwca 2019, imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20055) SPORT FORUM FIRMY (5338) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 19oC
Jutropogoda
22 / 15oC
Pojutrzepogoda
22 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po ra ... (20)Konin. Na warsztatach pracowali nad nową strategią ... (12)

Proces wchłonięcia Geotermii Konin przez MPEC powoli na finiszu

Dodano: 21.05.2019 14:31
Źródło: LM.pl

Za dwa, trzy miesiące zakończy się najprawdopodobniej proces wchłonięcia Geotermii Konin przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Koninie. Póki co, wprowadzono zmiany w zarządzie spółki.

Pod koniec lutego tego roku, konińscy radni zdecydowali o wniesieniu 200 tys. zł wkładu do Geotermii Konin, w celu likwidacji spółki. Droga do wchłonięcia jej przez MPEC jest jednak długa. Jak mówił wówczas prezydent Piotr Korytkowski, wybrano optymalną ścieżkę.

- Miasto przejmie udziały od pozostałych udziałowców i przekaże do MPEC. Jest to najtańsza droga i możliwa do zrealizowania w najkrótszym czasie. Kapitał zakładowy spółki to 9 100 000 zł, który dzieli się na 4550 udziałów o wartości po 2 000 zł. Miasto ma najwięcej, bo 4070 udziałów za 8 140 000 zł, to jest 89%. Pozostali udziałowcy to spółki miejskie: MPEC, PWiK, PKS, PGKiM i MTBS – mówił w lutym prezydent Korytkowski.

Ten proces trwa. Stanisław Jarecki, prezes MPEC w Koninie podkreśla, że najpierw uporządkowano sprawę udziałów wspólników w Geotermii Konin, a później przeniesiono udziały miasta na MPEC.

- Teraz jest faza tego, że zostaniemy zarejestrowani jako jedyni udziałowcy w spółce Geotermia i to zakończy ten moment połączenia – mówi Stanisław Jarecki. - Każde zdarzenie musi być zapisane w Krajowym Rejestrze Sądowym i opublikowane. Robimy przyspieszenia, ale wszystko trwa. Myślę, że zakończy się to w ciągu dwóch, trzech miesięcy, bez ponoszenia kosztów przez spółkę – dodaje.

Dopóki Geotermia Konin nie przestanie istnieć, musi mieć prezesa. Po wypowiedzeniu kontraktu menedżerskiego przez Tadeusza Neczyńskiego, prezesem zarządu został Jacek Ruminkiewicz. W skład rady nadzorczej natomiast weszli: Maria Górska, Adam Strakowski i Mikołaj Kasprzak.

- Bez prezesa spółka nie może funkcjonować – mówi Stanisław Jarecki. - To jest osoba z MPEC, która będzie później realizowała całą ciepłownię geotermalną. On jest jednocześnie prezesem Geotermii i kierownikiem działu rozwoju u nas w spółce. W Geotermii zajmuje się sprawami formalno-prawnymi i ekonomicznymi. Żadnych działań operacyjnych tam nie ma – dodaje.

W momencie wchłonięcia spółki Geotermia Konin przez MPEC, zarząd i rada nadzorcza zostaną rozwiązane.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ile milionów złotych zmarnowano na kolesi prezydenta? Krzywe chodniki naprawiać a nie rozkradać hajs społeczny
Dodano: 21.05.2019 15:50    Przez: ~Gitar
Chłopcy się bawią za nasze pieniądze, brawo wy!!!!!
Dodano: 21.05.2019 15:48    Przez: ~Siarkowodór
A wynagrodzenia rozłożone na pomysłodawców. Kiedy Jarecki na emeryturkę?
Dodano: 21.05.2019 15:14    Przez: ~widz
> Dopóki Geotermia Konin nie przestanie istnieć, musi mieć prezesa.
Dodano: 21.05.2019 15:04    Przez:
A ile ci prezesi spółek zarabiają ?
Dodano: 21.05.2019 18:38    Przez: ~Pytam się

KOMENTARZE

> Dopóki Geotermia Konin nie przestanie istnieć, musi mieć prezesa.
Dodano: 21.05.2019 15:04    Przez:
A ile ci prezesi spółek zarabiają ?
Dodano: 21.05.2019 18:38    Przez: ~Pytam się
Oj nie pytaj. ...
Dodano: 21.05.2019 21:25    Przez: ~On
1.100 zł brutto, najniższą krajową ?
Dodano: 22.05.2019 07:53    Przez: ~Emeryt
A wynagrodzenia rozłożone na pomysłodawców. Kiedy Jarecki na emeryturkę?
Dodano: 21.05.2019 15:14    Przez: ~widz
Przecież to emeryt górniczy
Dodano: 21.05.2019 18:03    Przez: ~Qń
I Klamczyski da mi 13ke? Super. I tak na niegovnigdy nie zaglosuje za to, co zrobil Polsce.
Dodano: 21.05.2019 19:28    Przez: ~Pn
Wchłonie POWOLI
Dodano: 21.05.2019 15:40    Przez: ~Ok
POwoli PO nas POgrąży. W Koninie kasa pusta, a miasto się zadłuża.
Dodano: 21.05.2019 16:11    Przez: ~Tylko nie PO
każdy o tym wie
Dodano: 21.05.2019 16:14    Przez: ~eh
tylko żeby na 'boki'się nie rozlało
Dodano: 21.05.2019 16:27    Przez: ~mlekowita
Chłopcy się bawią za nasze pieniądze, brawo wy!!!!!
Dodano: 21.05.2019 15:48    Przez: ~Siarkowodór
To w Koninie Prezydenci już nie mogą POtańczyć na Placu Wolności i na Bulwarach Nadwarciańskich ?
Dodano: 21.05.2019 18:10    Przez: ~Zabawa trwa
Brawo my
Dodano: 22.05.2019 11:26    Przez: ~Konin
Ile milionów złotych zmarnowano na kolesi prezydenta? Krzywe chodniki naprawiać a nie rozkradać hajs społeczny
Dodano: 21.05.2019 15:50    Przez: ~Gitar
pięknie to wszystko brzmi ....aa jak będzie naprawdę czas pokaże.......
Dodano: 21.05.2019 16:01    Przez: ~zakładowa
oo jak ekipa się bierz do 'wchłaniania' to będzie ciekawie???
Dodano: 21.05.2019 16:15    Przez: ~ela
W Koninie to się dzieje, inwestorów przybywa i ludzie mają pracę na miejscu za dobre pieniądze ? I jak tu nie POpierać PO ?
Dodano: 21.05.2019 16:32    Przez: ~Wybory do PE
PO, a teraz KO, jak oni się maskują, nie chcą aby w Pleszewie i Świebodzinie poznali prawdę.
Dodano: 21.05.2019 16:35    Przez: ~Rafał Grupinowski
Nawet można w ofertach pracy wybrzydzać to CUD nad Wartą
Dodano: 21.05.2019 16:39    Przez: ~Janos8k
Pierwsza inwestycja w Koninie. Cmentarz..... Dzięki pseudolewicy i platformie....
Dodano: 21.05.2019 17:30    Przez: ~Ex SLD
Polecam wszystkim sympatykom PiS piosenkę Jarosław Ka - Poparzeni Kawą Trzy na you tube.Jest śmieszna.
Dodano: 21.05.2019 17:46    Przez: ~Symp.PiS
Jozek to potrafil rozlozyc wszystko i szybkogeotermia miala byc karta przetargowa przy dostawie ciepla z elektrowni tak zagmatwali upublicznili ze w efekcie to elektrownia stawia warunkipytanie tylko czy to wsxystko zdazalo sie przypadkowo??? Tak samo jak rynek pracy i negocjacje w sprawie sciagnircia ineestorow gdxie jest ten zespol i ile zarobil???? Zenada i to wszystko w tym upadlym miescie czy to sa przypadki
Dodano: 21.05.2019 17:56    Przez: ~Certiss
POkaż mi lub napisz co zrobili przez tyle czasu ???? aaa mileli wszystko przygotowane przed wyborami wystarczyło tylko odgrzać????
Dodano: 21.05.2019 18:02    Przez: ~obiadek
PO odgrzewa stare kotlety, a miasto chyli się ku upadłości, jako że dług rośnie. Głosujcie nadal na POlityków z PO.
Dodano: 21.05.2019 18:14    Przez: ~Idą wybory
rewelacja!!!!!tak się robi pieniądze na społecznym garbie;powołuje się nikomu niepotrzebną spółkę,prezesa i oczywiście radę nadzorczą,po czym się ją likwiduje dając sowite odprawy;)
Dodano: 21.05.2019 23:02    Przez: ~business is business
A gdzie te baseny z geotermii jak zwykle mialo byc cudownie i pieknie a jest dup....
Dodano: 22.05.2019 06:17    Przez: ~Certis
Ha ha będzie. ..