Dzisiaj jest wtorek 26 maja 2020, imieniny: Filipa, Pauliny, Eweliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18272) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 7oC
Jutropogoda
17 / 11oC
Pojutrzepogoda
18 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Nasze Sprawy. W sidłach uzależnienia. Czy to już katastrofa?

Dodano: 21.05.2019 22:19
Źródło: LM.pl

Spożycie alkoholu na świecie spada. Mniej piją Niemcy, Francuzi oraz Rosjanie. Statystyczny Polak rocznie wypija aż 11 litrów czystego spirytusu na głowę. O uzależnieniu, ogólnej dostępności do alkoholu i kulturze picia, rozmawialiśmy w dzisiejszym odcinku programu „Nasze Sprawy”.

Wiek inicjacji alkoholowej w Polsce się zmniejsza. Wysokoprocentowych trunków próbują już 11-12-letnie dzieci. W Koninie na niespełna 75 tysięcy mieszkańców, pozwoleń na sprzedaż alkoholu wydano aż 440. To daje 170 osób na jeden punkt. O tym jak łatwo wpaść w sidła nałogu, jak ograniczyć dostęp do alkoholu i czy działa przyjęta w ubiegłym roku nowelizacja ustawy dotycząca zakazu picia napojów wysokoprocentowych w miejscach publicznych, mówili nasi goście: Karina Niedźwiedzka – psycholog, terapeuta uzależnień - Piotr Pietrow i pastor kościoła Zielonoświątkowców w Koninie - Zbigniew Kalinowski, który od wielu lat pomaga osobom uzależnionym i bezdomnym.

Temat programu można komentować na specjalnie stworzonej grupie na facebook'u #livelm.pl. 

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.