Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Powyborcze układanki. Obywatele się wzmocnią, Adamów dalej wiceprezydentem?

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

PILNE

IMGW: W nocy z wtorku na środę prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -4°C.

LM.plWiadomościJak urządzić pokój dla małego ucznia?

Jak urządzić pokój dla małego ucznia?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak urządzić pokój dla małego ucznia?

Wkraczające na edukacyjną ścieżkę dziecko wie doskonale, że od teraz wszystko się zmieni. Czas błogiego dzieciństwa odejdzie w zapomnienie. Pojawią się nowe obowiązki, i wyzwania, jakim będzie musiało sprostać. Rolą rodzica jest pomóc maluchowi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. 

Ostatnie dni wakacji to dobry moment na to, by poczynić przygotowania do tego co wkrótce się wydarzy. Kolorowy pokój obfitujący w kolorowe misie i wszechobecne zabawki musi przejść prawdziwą metamorfozę. Podzielenie pokoju na strefy i ograniczenie ilości rozpraszaczy to konieczność, dzięki której pociecha będzie mogła skupić na tym co trzeba i nic nie będzie niepotrzebnie rozpraszało jej uwagi. 

Urządzanie pokoju ucznia wcale nie jest takie proste, jakby się mogło wydawać. Przestrzeń musi być komfortowa i funkcjonalna, a przy tym pełna kreatywnych rozwiązań, dzięki którym dziecko będzie zdobywać i rozwijać nowe umiejętności. Przedstawiamy kilka rad i wskazówek, które pomogą Ci urządzić nieszablonowy i wygodny pokój dla dziecka w wieku szkolnym.

Dobierz odpowiednie kolory

Funkcjonalność pokoju dziecka to kwestia pierwszorzędna. Aranżując go nie wolno jednak zapominać o tym, że powinien on zachęcać malucha do kreatywnego i twórczego myślenia. Postaw na kolory, wzory i motywy. Ergonomiczne rozwiązania i niebanalne dodatki niekoniecznie muszą tworzyć jedną spójną całość pod względem kolorystycznym. Pamiętaj, że to pokój małego dziecka, nie salon dla gości. 

Jakie kolory najlepiej sprawdzą się w pokoju ucznia? Zieleń i błękit to zawsze strzał w dziesiątkę. Oba te kolory mają dobry wpływ na nastrój i koncentrację. Ściany w pokoju dziecięcym wcale nie muszą być jednolite. Siedmiolatek to nadal dziecko, któremu na pewno do gustu przypadną geometryczne wzory takie jak paski czy grochy, które staną się świetnym tłem do reszty wystroju.

Wybierz wygodne biurko dla dziecka

Wygląd pokoju jest ważny, ale nie najważniejszy. Dużo większą wagę niż do wyboru koloru ścian powinniśmy przyłożyć do wyboru odpowiedniego biurka i krzesła. Strefa do nauki to miejsce, w którym maluch każdego dnia będzie uczył się i bawił. Długie godziny spędzone przy biurku mogą doprowadzić do powstania wad postawy, jeśli meble nie zostaną odpowiednio dobrane. Dlatego tak ważne jest, by siedzące przy biurku dziecko miało oparte ręce o blat, wyprostowane plecy, a stopy swobodnie spoczywały na podłodze.

Niebagatelne znaczenie ma również ustawienie biurka. Najlepiej ulokować je prostopadle względem okna, tak aby do miejsca pracy docierało jak najwięcej naturalnego światła. W strefie nauki najważniejsza jest organizacja. W ogromie przyborów szkolnych nietrudno o chaos. Dlatego zadbajmy też o to, by maluch miał gdzie pochować wszystkie artykuły szkolne.

Ciekawe rozwiązania dla uczniów ma w swojej ofercie firma MrHousey, produkująca meble i akcesoria do pokoju dziecięcego. Pojedyncze meble lub całe ich zestawy, takie jak nursery furniture sets, odpowiadają oczekiwaniom i potrzebom dzieci i ich rodziców. Nursery furniture może być mniej lub bardziej rozbudowany – sam decydujesz, jakie meble są Ci potrzebne. MrHousey to wysoka jakość, za przystępną na każdą kieszeń cenę.

Pomyśl o tablicach do nauki

Od teraz to nie strefa zabawy, lecz kącik do nauki będzie królować w pokoju dziecka. Dobrze jest więc zadbać o to, by był jak najbardziej kreatywny. Właściwie dobrane pomoce naukowe i pobudzające kreatywne myślenie akcesoria sprawią, że dziecko szybciej przyswoi nową wiedzę i dopracuje do perfekcji świeżo nabyte umiejętności.

Nad biurkiem dziecka warto zamontować tablicę korkową lub graficzny organizer. Notatki graficzne oraz mapy myśli to również dobre rozwiązanie. Wystarczy tak niewiele, by wyeliminować monotonię, a nauka stała się czystą przyjemnością. Łatwe przyswajanie wiedzy sprawi, że nie trzeba będzie zmuszać malucha do nauki, a sam będzie ciekawy nowych rzeczy. Pamiętaj, że początek edukacyjnej drogi rzutować będzie na późniejszych etapach szkolnych. Dlatego każdy rodzic powinien zrobić wszystko co w jego mocy, by dziecko wyrobiło w sobie dobre nawyki.

Przygotuj biblioteczkę na książki

Już niedługo w pokoju Twojego dziecka zagoszczą podręczniki, ćwiczenia, atlasy, repetytoria, lektury i inne książki. To dobry moment, by już teraz przygotować dla nich miejsce. W roli biblioteczki doskonale sprawdzi się komoda lub regał. Na ścianach zawisnąć mogą półki, dzięki którym maluch zyska dodatkowe miejsce na książki. Nie muszą być proste i nudne. Puść wodze fantazji, zaprojektuj designerskie półki, które zawisną na ścianie pod nietypowym kątem. Taka półka nie tylko świetnie spełni swoją rolę, ale stanie się ciekawą ozdobą. 

Nie trzeba dużo, by do pokoju pierwszoklasisty wdarł się ład i nieporządek. Zadbaj więc o to, by maluch miał organizery takie jak pudła, kosze i wiszące koperty, do których będzie mógł pochować wszystkie drobiazgi. Pozwolą one utrzymać porządek w ryzach, a samo sprzątanie przestanie sprawiać dziecku kłopot.

Czytaj więcej na temat:wyposażenie wnętrz, nauka, dzieci, mieszkanie, dom
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole