Dzisiaj jest sobota 11 lipca 2020, imieniny: Olgi, Kaliny, Benedykta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17712) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (1)Konin. Pielgrzymka na Jasną Górę inna niż wszystki ... (2)

Śmiertelnie pobili, a ciało porzucili w lesie. Sąd wydał wyrok

Dodano: 22.05.2019 16:06
Źródło: LM.pl

Na 8 i 10 lat pozbawienia wolności, skazał koniński sąd Marka B. i Dariusza Ł., którzy odpowiadali za śmiertelne pobicie Klemensa L. 

Do tragedii doszło w nocy z 28 na 29 grudnia 2017 roku. W domu Marka B. w miejscowości Kamienica, gm. Kazimierz Biskupi, spotkać się miało kilka osób. Wśród nich byli: Klemens L. i Dariusz Ł. Zabawa była suto zakrapiana alkoholem i nie wiadomo co doprowadziło do bójki. Wersje Dariusza Ł. i Marka B. się różnią. Przed sądem, pierwszy z nich twierdził, że niewiele pamięta. Drugi natomiast mówił, że widział jak Dariusz Ł. bił 58-letniego Klemensa L. Częściowo rozebrane ciało mężczyzny, znaleziono w przydrożnym lesie. Bezpośrednią przyczyną zgonu było uduszenie się krwią.

Żaden z oskarżonych do winy się nie przyznał. Sąd Okręgowy w Koninie uznał jednak, że obaj dopuścili się przestępstwa i wymierzył karę 8 lat więzienia dla Marka B. i 10 lat więzienia dla Dariusza Ł., który działał w warunkach recydywy.

- Poza stanem faktycznym, który sąd ustalił istotną rzeczą jest to, dlaczego taka kwalifikacja przestępstwa została przyjęta w sytuacji, kiedy mamy do czynienia ze śmiercią człowieka. Prokurator z takim zarzutem wystąpił i sąd przy tej kwalifikacji pozostał, mając taki materiał dowodowy w sprawie. Istotą tego przestępstwa jest to, że jeśli ktoś bierze udział w bójce lub pobiciu i dochodzi do śmierci człowieka to taką kwalifikację mamy na względzie, gdy nie jesteśmy w stanie ustalić kto spowodował obrażenia i nie da się zidywidualizować osoby sprawcy. W tej sprawie mamy z tym do czynienia - tłumaczyła uzasadniając wyrok sędzia Anna Klimas. - Udział w pobiciu ma charakter winy mieszanej. Sąd nie jest w stanie wykazać zamiaru dokonania zabójstwa. Skoro nie jest możliwe zindywidualizowanie sprawcy i wykazanie zamiaru dokonania zabójstwa pozostaje kwalifikacja pobicia ze skutkiem śmiertelnym – dodała.

Za to grozi od roku do 10 lat więzienia. Sąd od każdego ze skazanych zasądził również 20 tys. zł nawiązki na rzecz Anny L., żony nieżyjącego Klemensa L.

Wyrok nie jest prawomocny.

  • Śmiertelnie pobili, a ciało porzucili w lesie. Sąd wydał wyrok

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.