LM.plSportPuchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 lepszy o dwie bramki

Puchar Polski: Finał nie dla Sokoła. KKS 1925 lepszy o dwie bramki

Polonia Środa Wlkp. i KKS 1925 Kalisz to drużyny, które zmierzą się ze sobą w finale wojewódzkiego Pucharu Polski. W środę w Kleczewie w drugim meczu półfinałowym KKS 1925 Kalisz pokonał Sokoła Kleczew 2:0.

Wynik środowego starcia w Kleczewie trudno było typować. Z jednej strony z Sokołem mierzył się aktualny wicelider III ligi, z drugiej - zespół, który w maju wygrał zaledwie jeden mecz, a z kleczewianami w tym sezonie już raz przegrał. Gospodarze nie musieli też szafować swoimi siłami, w III lidze walczą już tylko o jak najlepsze miejsce w środku tabeli i mogli rzucić na starcie z KKS 1925 swoje najmocniejsze atuty.

Pierwsza połowa meczu nie obfitowała w sytuacje bramkowe. Sokół, podobnie jak w finale okręgowego Pucharu Polski, skupiał się głównie na tym, by nie popełnić błędu i nie dać miejsca rywalom we własnym polem karnym. Goście z Kalisza mieli duże problemy, by wypracować sobie jakąkolwiek sytuację, a najlepszą okazję bramkową miał tak naprawdę Sokół. W 22. minucie po dośrodkowaniu tuż obok bramki główkował Norbert Grzelak.

Kolejna dobra okazja na zdobycie gola nadarzyła się zaraz po zmianie stron. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska przez Norberta Grzelaka akcji nie zamknął Mikołaj Pingot. Kwadrans później obrońca Sokoła musiał zejść z murawy z powodu kontuzji, a KKS 1925 Kalisz rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

Najpierw, w 67. minucie goście wykonywali rzut wolny. Po mocnym wstrzeleniu piłki w pole karne ze skraju szesnastki uderzył Ivan Vidal Gonzalez, dając prowadzenie kaliszanom. Dziewięć minut później idealnie z dystansu przymierzył Mateusz Żebrowski. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła po raz drugi do siatki.

Spotkanie zakończyło się wygraną KKS 1925 Kalisz 2:0. W finale zespół z Kalisza zmierzy się z Polonią Środa Wlkp. A Sokół Kleczew kolejne spotkanie rozegra już w najbliższą sobotę. W ramach 30. kolejki drużyna Łukasza Cichosa zmierzy się na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg.

Sokół Kleczew - KKS 1925 Kalisz 0:2 (67' Ivan Vidal Gonzalez, 76' Mateusz Żebrowski)

Sokół Kleczew: Hubert Świtalski - Michał Wolinowski, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot (66' Arkadiusz Widelski), Aleksander Theus, Tomasz Kowalczuk, Jakub Groszkowski, Norbert Grzelak (79' Szymon Szczęscny), Jakub Dębowski (79' Miłosz Świątnicki), Tomasz Koziorowski, Jan Paczyński (79' Marcel Koziorowski).

KKS 1925 Kalisz: Kamil Kosut - Mateusz Żytko, Nikodem Fiedosewicz, Mateusz Żebrowski, Ivan Vidal Gonzalez (89' Tomasz Owczarek), Marcin Lis, Patryk Palat, Pawło Hordijczuk (77' Todor Trajanow), Hubert Antkowiak, Marcin Radzewicz, Ernest Dzięcioł.