Dzisiaj jest piątek 21 lutego 2020, imieniny: Eleonory, Kiejstuta, Fortunata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21214) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (49) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 3oC
Jutropogoda
7 / 5oC
Pojutrzepogoda
5 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przytulne zacisze w Specjalnym Ośrodku Szkolno - W ... (0)Niepełnosprawni sportowcy bez nagród. Nie starczył ... (6)

Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika przy muzeum

Dodano: 23.05.2019 10:38

Spotkanie z Dianą Lelonek w Muzeum Okręgowym w Koninie, dzisiaj (23 maja) o godz 17.00. Będzie to okazja do rozmowy o twórczości artystki. Spotkanie będzie połączone z akcją wspólnego sadzenia rokitnika na terenie muzeum.

Diana Lelonek, absolwentka wydziału Komunikacji Multimedialnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, doktorantka Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Podstawą jej działań jest fotografia, którą łączy z innymi mediami. Laureatka międzynarodowych konkursów, m.in. Paszport Polityki w kategorii sztuki wizualne 2019. Jej prace znajdują się m.in. w kolekcji Muzeum Fotografii w Lozannie oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie. Główny temat jej prac to powiązania człowieka ze środowiskiem, to jak na siebie wpływają i jakie skutki niesie za sobą ta relacja. Bardzo ważny dla twórczości Diany Lelonek był projekt z pogranicza instalacji i bioartu „Zoe terapia” zrealizowany w Project Roomie CSW Zamek Ujazdowski. Najnowsza praca artystki to „Rokitnikowa Hałda” realizowana od 2018 roku w regionie konińskim, a dotycząca rekultywacji terenów po wielkopolskich kopalniach odkrywkowych.

Spotkanie z Dianą Lelonek w Muzeum Okręgowym w Koninie odbędzie się 23 maja, o godz. 17.00

  • Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika przy muzeum

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Diana Lelonek,   hałda rokintnikowa,   muzeum okręgowe Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Z TWARZY PODOBNA ZUPEŁNIE DO NIKOGO
Dodano: 23.05.2019 12:57    Przez: ~NOIDUPAZBITA
Miałam dwa szampony z rokitnika i były słabe
Dodano: 23.05.2019 16:33    Przez: ~L.
Za to nalewka z rokitnika jest wspaniała. Ale ten artyzm z rokitnikiem na hałdach kopalnianych to jakieś bredzenie. Projekt - praca artystki „Rokitnikowa Hałda” - ciekaw jestem na czym to polega. Już wiele lat temu sadzony był rokitnik na hałdach po kopalnianych. Pełno go na hałdzie koło Wierzelina. Tu fragment ze strony Pani Lelonek "Lelonek w swoim projekcie proponuje więc szeroko zakrojony "rebranding" regionu oparty właśnie na produktach z rokitnika. Wyprodukowane z rośliny dżemy i soki to z jednej strony odpowiedź na regionalny impas, z drugiej medium do mówienia o produktach regionu i wreszcie – kolejny produkt kapitalizmu, już nie opartego na przemyśle ciężkim i węglu, ale regionalnych i odpowiednio drogich eko-produktach. Ten ostatni aspekt jest więc w gruncie rzeczy najciekawszy, przydając pracy niespodziewanie autokrytyczny rys." Rebranding regionu w oparciu o rokitnik. Górnicy po zamknięciu kopalni będą uprawiać rokitnik. Problem restrukturyzacji przemysłu rozwiązany.
Dodano: 23.05.2019 23:33    Przez: ~Franek
Jeśli miał pan tyle pytań, trzeba było przyjść na spotkanie. Dowiedziałby się Pan wszystkiego.
Dodano: 24.05.2019 07:50    Przez: ~M
Niestety zajęcia zawodowe na obecność nie pozwoliły. Ale ciekaw jestem. Mam nadzieję, że Pani dziennikarka LM'u napisze więcej niż ogólniki o projekcie "Rokitnikowa Hałda". I nie będzie to artykuł "napisany" na zasadzie kopiuj/wklej jak zrobiła to pisząc notkę informacyjną korzystając garściami ze strony internetowej Diany Lenonek.
Dodano: 24.05.2019 11:20    Przez: ~Franek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.