Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18502) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu Reymonda

Dodano: 23.05.2019 12:02

Wystawa i koncert w pałacu Reymonda 24 maja, od godz. 21.00. Historia konińskiego undergroundu to cykl wydarzeń poświęconych środowiskom alternatywnym działających w Koninie od lat 60. aż do millenium.

Kluczem doboru tematów jest underground postrzegany przez pryzmat sztuki, muzyki czy literatury z tzw. drugiego obiegu oraz tego, co działo się w Koninie na obrzeżach kultury oficjalnej, mającej charakter pozainstytucjonalny, oddolny.

Otwarciu wystawy, która potrwa do połowy czerwca, będzie towarzyszyć koncert legendarnej, post-punkowo-awangardowej formacji Blimp – pierwszy raz po 24 latach w oryginalnym składzie, z gościnnym udziałem saksofonisty Michała Giżyckiego oraz prezentacja muzyczna twórców, działających w Koninie od początku lat dziewięćdziesiątych aż do teraz. Motywem przewodnim wieczoru będzie konceptualizm, który stanowił bazę dla rozwoju konińskiej kontrkultury na przełomie lat 80/90.

Źródła podają, że pierwszą grupą, która wybrzmiała post-rockowo w Polsce była, konińska formacja Blimp. W maju 1994 r. Radek Dziubek i Jacek Wanat spotkali się w studio w Swarzędzu, by zarejestrować materiał na kasetę demo, którą parę miesięcy później, pod tytułem „Kruk”, wydała legendarna wytwórnia Obuh Records. Dyskografię pierwszej inkarnacji Blimp uzupełnia 7” ep. „Torka” wydana przez Korek Prod., tym razem z udziałem gitarzysty Waldemara Paziewskiego. Muzyków wywodzących się z różnych post-punkowych środowisk połączyła fascynacja Can, King Crimson, This Heat i Slint. Po 24 latach przerwy zobaczymy zespół w odświeżonej, bardziej free jazzowo-elektronicznej formie.

W Pałacu Reymonda zobaczymy Blimp w składzie : Jacek Wanat – bass, strings, Radosław Dziubek – electronics, percussion, Michał Giżycki – clarinet & bass clarinet. Start 24 maja godz. 22.00. 

  • Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu Reymonda

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Czy to będzie w budynku na wojska polskiego?
Dodano: 23.05.2019 13:41    Przez: ~Qn
Tak, naprzeciwko budynku po byłym sądzie rejonowym.
Dodano: 23.05.2019 16:00    Przez: ~A co ?
A wjazd na jakich zasadach?
Dodano: 23.05.2019 18:41    Przez: ~act
Wstęp wolny.
Dodano: 23.05.2019 22:39    Przez: ~Krok
Pewne rzeczy trzeba uporządkować .Na jakich zasadach to ma zaistnieć jak budynek jest bez pozwolenia na użytkowanie sprawy własności nie jasne ,to jest partyzantka w biały dzień za tym stoi Zmieniamy Konin to co tam robią jest nie legalne i ścigane prawem jak jest tam zabezpieczenie przeciw pożarowe (żeby nie stało to się jak w eskey rumie ostrzegam) co na to inspektor powiatowy nadzoru budowlanego? Jakie zasady wstępu czy to jest impreza zamknięta czy otwarta .
Dodano: 24.05.2019 13:35    Przez: ~xxx
Najważniejsze, żeby nie zniszczyli bardziej tego cennego zabytku...
Dodano: 24.05.2019 17:00    Przez: ~bojący

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.