Dzisiaj jest sobota 12 czerwca 2021, imieniny: Janiny, Onufrego, Leona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16339) SPORT FORUM FIRMY (5606) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 11oC
Jutropogoda
17 / 10oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Most w Bernardynce się zmienia. Widać powoli kszta ... (0)Wierzbinek. Przed Urzędem Gminy pojawił się wielki ... (0)

Jubileuszowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca inny niż wszystkie

Dodano: 23.05.2019 15:22
Źródło: LM.pl

W sercu konińskiej starówki stanie wysoka na ponad 12 metrów scena. Od jutra rozpoczynają się przygotowania do jubileuszowego, 40. Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca.

To festiwal nowości. Tak o zbliżającej się imprezie, mówią jej organizatorzy. Jubileuszowa edycja będzie inna niż wszystkie dotychczasowe, przede wszystkim dlatego, że odbędzie się w nowym miejscu. Stan techniczny amfiteatru nie pozwala na organizowanie w nim koncertu galowego festiwalu. Pod uwagę były brane różne lokalizacje.

- Myśleliśmy o stadionie, ale dwa tygodnie po festiwalu rozpoczynają się rozgrywki ligowe. Nawet gdybyśmy położyli siatkę to trawa mogłaby być później żółta. Jeśli murawa byłaby w złym stanie to drużyny musiałyby oddać mecze walkowerem, a tego nie chcemy – mówi Elżbieta Miętkiewska, dyrektor Konińskiego Domu Kultury. - Rozważaliśmy jeszcze plac, na którym odbywa się giełda. Jednak po rozmowie z panem prezydentem stwierdziliśmy, że jubileuszowa edycja musi być w innym miejscu. Postanowiliśmy zmierzyć się z placem Wolności – dodaje.

Na rynku już od jutra rozpoczną się prace związane z montażem potężnej sceny. Wielkością ma być ona identycznych wymiarów jak scena w amfiteatrze. Jak podkreśla Robert Glapa, zastępca dyrektora Konińskiego Domu Kultury, o budowę sceny organizatorzy są spokojni, bo będzie to robiła firma, która buduje sceny na sylwestra w Zakopanem.

- Po raz pierwszy publiczność będzie widziała siebie na olbrzymich ledach – mówi Elżbieta Miętkiewska. - Scena będzie w pełni zadaszona, także uczestnicy będą bezpieczni, jeśli spadnie deszcz. Plac Wolności będzie pięknie podświetlony. Chcemy wykorzystać potencjał starówki – dodaje.

Przygotowania do festiwalu, jak i sama impreza, mają nie być uciążliwe dla mieszkańców starej części Konina. Do piątku, 7 czerwca będzie można przejechać wokół budynku Zemełki. Normalnie też będzie się odbywał ruch wokół ratusza i na ul. Wodnej. Tylko w sobotę, 8 czerwca od godz. 18.00 obszar pl. Wolności będzie wyłączony z ruchu. Dla osób biorących udział w imprezie udostępniony będzie parking przy ul. Grunwaldzkiej. Na teren festiwalowy wejść będzie można tylko od strony domu Zemełki (od strony magistratu wchodzić będą uczestnicy). Pozostałe dojścia do pl. Wolności będą zamknięte. Każda osoba biorąca udział w festiwalu otrzyma opaskę. Ta, uprawniać będzie do wyjścia poza ogrodzenie, na przykład na parking przy ZS CKU, gdzie będzie strefa gastronomiczna.

Uczestnicy, a będzie ich w tym roku 2500 przyjadą do Konina 5 czerwca aż z 15 państw. Kolejnego dnia (6 czerwca) o godz. 9.00 na skwerze przed Konińskim Domu Kultury, festiwal zostanie oficjalnie otwarty. O 9.40 ( godzina jest nieprzypadkowa, bo to 40. MDFPiT) rozpoczną się przesłuchania.

- Mamy około 400 uczestników śpiewających i ponad 2000 zespołów tanecznych. To 121 podmiotów wykonawczych i 127 choreografii – mówi Danuta Nowicka, szefowa biura festiwalu.

Tancerze będą się prezentować tak jak do tej pory w KDK, natomiast śpiewający artyści występować będą w auli PWSZ w Morzysławiu. W tym roku wokalistom towarzyszyć będzie nowy band, pod dyrekcją Pawła Zielaka.

- Aranżacje są przygotowane i muzycy są już po pierwszych próbach – mówi Robert Glapa.

Po raz pierwszy w składzie orkiestry znaleźli się młodzi, dobrze się zapowiadający muzycy, m.in. Hubert Kulig – stypendysta Konińskiej Fundacji Kultury oraz Wojtek Oliński, który będzie w orkiestrze drugim gitarzystą. Jeśli chodzi o jury, to w festiwalu zespołów tanecznych oceniać będą: Aleksandra Dziurosz, Maciej Florek, Klára Hejníková, Yann Aubert Karamaounas, Katarzyna Migała, Agnieszka Obuchowicz-Zweifel, Alexander Tsara i Dariusz Intrys. W jury festiwalu piosenki zasiądą natomiast: Justyna Holm, Wojciech Myrczek, Jerzy Petersburski, Beata Przybytek , Katarzyna Wilk i Małgorzata Kazuś.

Atrakcji dla uczestników festiwalu jak zwykle nie zabraknie. Będzie ognisko, dyskoteka, pieczenie pizzy, basen, kręgielnia i trampoliny. W czwartek, 6 czerwca natomiast, dla młodych artystów i mieszkańców Konina na scenie przed KDK o godz. 20.30 zaśpiewa Michał Szpak. Koncert galowy jak zwykle rozpocznie barwny korowód. Tym razem wyjdzie on o 17.40 z KDK i poprowadzi ul. Dworcową, Warszawską, Wojska Polskiego i na pl. Wolności.

Rozdawanie aplauzów rozpocznie się o godz. 18.30, a o godz. 19.30 zacznie się koncert galowy, który poprowadzi Tomasz Kammel. Warto przy tym wspomnieć, że laureat głównej nagrody w śpiewie otrzyma możliwość nagrania singla i wypromowania go w mediach społecznościowych. Całość koncertu galowego będzie dostępna w internecie, ale jest jeszcze szansa zobaczyć festiwal na żywo. Na pl. Wolności przygotowanych będzie 3600 miejsc siedzących. Do sprzedaży trafiło 900 biletów, a z tego 430 czeka jeszcze w kasach KDK. Cena biletu to 30 zł.

  • Jubileuszowy Dziecięcy Festiwal Piosenki i Tańca inny niż wszystkie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Szatnie w namiocie,toaleta w Warcie a nocleg w Urzędzie Miejskim...
Dodano: 23.05.2019 15:46    Przez: ~Qń
Takie pudrowanie rzeczywistości
Dodano: 23.05.2019 16:14    Przez: ~dd
KOSZTY PRZEOGROMNE DLAZEGO NIE W AMFITEATRZE STOI PUSTY KONIN BOGATY NIE WIE CO ROBIC Z BUDZETEM
Dodano: 23.05.2019 15:59    Przez: ~AWIK
Amfiteatr w ruinie!Jest zagrożenie dla dzieci!
Dodano: 23.05.2019 16:10    Przez: ~Lipka
Wstyd żenada.Powinien być festiwal przeniesiony do innego miasta .Amfiteatr zapewne zginie z mapy Konina tak samo jak basen odkryty
Dodano: 23.05.2019 19:10    Przez: ~kamieni kupa

KOMENTARZE

Szatnie w namiocie,toaleta w Warcie a nocleg w Urzędzie Miejskim...
Dodano: 23.05.2019 15:46    Przez: ~Qń
KOSZTY PRZEOGROMNE DLAZEGO NIE W AMFITEATRZE STOI PUSTY KONIN BOGATY NIE WIE CO ROBIC Z BUDZETEM
Dodano: 23.05.2019 15:59    Przez: ~AWIK
Amfiteatr w ruinie!Jest zagrożenie dla dzieci!
Dodano: 23.05.2019 16:10    Przez: ~Lipka
całe miasto w ruinie. Miasto aptek, marketów i rond
Dodano: 23.05.2019 21:45    Przez: ~MARKETYSTAN
Takie pudrowanie rzeczywistości
Dodano: 23.05.2019 16:14    Przez: ~dd
Kiedyś kurz opadnie. ..
Dodano: 24.05.2019 15:52    Przez: ~Myk
Żenada, że im jeszcze tego festiwalu nie zabrali. Brawo Korytkowski
Dodano: 23.05.2019 16:22    Przez: ~Arek
Tak wyglądają koninskie trole.
Dodano: 23.05.2019 16:53    Przez: ~iza
A Ty jak wyglądasz ? POkaż swoje oblicze.
Dodano: 23.05.2019 18:14    Przez: ~Eliza
Wstyd żenada.Powinien być festiwal przeniesiony do innego miasta .Amfiteatr zapewne zginie z mapy Konina tak samo jak basen odkryty
Dodano: 23.05.2019 19:10    Przez: ~kamieni kupa
Jedyna impreza w Koninie co ma jakąś frekwencje,ale organizować na tym ryneczku,ogólnie to nudne miasto,bardzo nudne
Dodano: 23.05.2019 19:13    Przez: ~L
To nie wypociny to fakt.To nudne miasto,a nie przepraszam Górnik gra w ekstraklasie co mecz 10 tys na nowym stadionie
Dodano: 23.05.2019 20:45    Przez: ~L
Pisze,że oni myśleli o stadionie,przecież tu niema stadionu,tylko ruiny,rozwalajacy się beton i w większości gruz , czym chwalić się !
Dodano: 23.05.2019 19:19    Przez: ~Adam
Konin tańczy konin spiewa .........
Dodano: 23.05.2019 20:49    Przez: ~Jo
a koninian krew zalewa
Dodano: 23.05.2019 23:00    Przez: ~oj
Na dzień dobry czy ktoś to czytał przed publikacja są błędy merytoryczne kto się orientuje to się domyśli o co chodzi- na szczęście .Festiwal jubileuszowy oby nie ostatni. Pl. Wolności jest za mały na taką imprezę można zastępczo to było zorganizować na błoniach przy ul Grunwaldzkiej Praktycznie nie ograniczona przestrzeń możliwość w miarę dobrego parkingu dla pojazdów uczestników i ewentualnych widzów (bez blokowania Starówki w dniu koncertu galowego to dopiero będzie kocioł na ul Żwirki i Wigury ,ul. Trzeciego Maja, ul Wodnej ,ul Kościelnej) dlaczego impreza robi się komercyjna jak miasto ponosi tak duże koszty organizacyjne z których zwykły mieszkaniec nie będzie mógł skorzystać w ramach wstępu wolnego - pytam się dlaczego inni mogą , szarak nie tylko musi płacić . cdn...
Dodano: 24.05.2019 08:42    Przez: ~xxx
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.