Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18501) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Zielonym do góry. Panele fotowoltaiczne na wieżowcach

Dodano: 23.05.2019 23:43

Jeszcze w tym roku trzy wieżowce na konińskim osiedlu Zatorze przejdą gruntowną modernizację. W każdym z budynków wymienione zostaną węzły cieplne, zamontowane pompy ciepła a na dachach pojawią się panele fotowoltaiczne.

O tym rozmawialiśmy z prezesem Spółdzielni Zatorze Maciejem Ostrowskim, architektem krajobrazu Małgorzatą Werhun- Popiołek i aktywistką, mieszkanką Zatorza Magdaleną Kosko-Nowak. Pieniądze na inwestycje pochodzą z preferencyjnego kredytu. Rata na jeden wieżowiec wyniesie około 1200 zł, a oszczędności 2400 zł. Jeśli to przedsięwzięcie się powiedzie będziemy w ten sposób modernizować także inne bloki- zapowiedział prezes Spółdzielni. Goście zaapelowali także o to aby na naszych osiedlach nie kosić tak często traw. Zwykle domagają się tego sami mieszkańcy. W rezultacie w wielu miejscach straszą pozbawione zieleni klepiska.

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.