Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19498) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

Dodano: 24.05.2019 13:47
Źródło: LM.pl

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się dziś w Koninie.

Pierwszy Młodzieżowy Strajk dla Klimatu odbył się w połowie marca. Wtedy przed byłymi domami towarowymi „Centrum” spotkała się spora grupa młodych ludzi. Dzisiaj niestety frekwencja już tak dobra nie była.

- Jest nas mniej, ale to pewnie wynika stąd, że większość z nas poprawia teraz sprawdziany przed końcem roku szkolnego – mówi Piotr Czerniejewski, jeden z organizatorów manifestacji.

Niezrażona tym grupa wysłuchała postulatów, o których mowa dziś w 20 polskich miastach.

- To sukces, że Konin jest wśród nich – mówi Piotr Czerniejewski. - Chcemy odejścia od węgla i przejścia na odnawialne źródła energii. Postulujemy też edukację o klimacie, bo ten temat w szkołach albo nie jest w ogóle, albo jest słabo poruszany – dodaje.

Młodzież przypomniała, że organizuje strajk, bo chce pokazać politykom, że problem globalnego ocieplenia istnieje. Mają też nadzieję, że w niedzielnych wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężą partie, które chcą zapobiec zbliżającej się katastrofie klimatycznej.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym
Slajd 1/12

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 1 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 2 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 3 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 4 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 5 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 6 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 7 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 8 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 9 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 10 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

Konin. Młodzież strajkuje przeciwko zmianom klimatycznym

slajd 11 z 12

Zaledwie kilkanaście osób wzięło udział w drugim Młodzieżowym Strajku dla Klimatu, który odbył się w Koninie.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ale ja nie widzę problemu...skoro młodzież chce odejść od węgla to niech odchodzi...ja,póki węgiel jest,zostanę przy nim.
Dodano: 24.05.2019 14:25    Przez: ~cypek
Strajk z definicji jest powstrzymaniem się od wykonywania pracy czy działalności na znak protestu dlatego proponuje aby strajkujący powstrzymali się od korzystania z urządzeń zasilanych brudna energia produkowana z węgla.
Dodano: 24.05.2019 14:38    Przez: ~Pan Watt
Kochana młodzieży, chcecie odejścia od węgla i likwidacji kopalń... ok ale pamiętajcie, że wasi rodzice mogliby pracować w kopalni i wy jako dzieci górników mielibyście życie jak w Madrycie. Wiem co mówię, mój ojciec pracował w KWB, było po prostu zajebiś.cie. Jeszcze wtedy kopalnia była państwowa, było wszystko, nawet na kolonie i obozy jeździliśmy za jakieś 300zł z groszami jak pamiętam. Wy tego już nie macie i inne pokolenia nie będą miały, teraz wasi starsi pewnie pracują u prywaciarzy i boją się o robotę żeby z dnia na dzień jej nie stracić i to wszystko robią w porównaniu w KWB za grosze.
Dodano: 24.05.2019 14:42    Przez: ~szczęściarz
Pytanie? kiedy ta Jeżakowa sie kąpie, kiedy sprząta kiedy pierze, kiedy jedzenie szykuje? Przecież ona tylko skacze po placu razem z ta swoją corka, oj cwaniury jak sie cisną do koryta- szok!!!
Dodano: 24.05.2019 15:23    Przez: ~znajoma
Ta już to widzę, że pozbyli się wszystkiego co jest produkowane przy pomocy prądu 🤣🤣🤣 To czemu nagolasa nie przyszli? Ciekawy jestem czy zimą też tak chętnie przykręcają grzejniki 🤔🤣🤣🤣
Dodano: 24.05.2019 14:44    Przez: ~wiem

KOMENTARZE

Ale ja nie widzę problemu...skoro młodzież chce odejść od węgla to niech odchodzi...ja,póki węgiel jest,zostanę przy nim.
Dodano: 24.05.2019 14:25    Przez: ~cypek
Nie usuwajcie komentarzy, bo i tak wracają. Chyba, że o take demokracje wam chodzi. Dodano: 23.05.2019 23:40Przez: ~mylny błąd..(post usunięty przez POstKOmunistyczną cenzurę).
Dodano: 24.05.2019 15:28    Przez: ~deMOkracja
Żądamy energii z PedałOwania. Jest zdrowsza i przyjemniejsza. Precz z dyktaturą ekologów. Precz z dyktaturą...(post usunięty przez POstKOmunistyczną cenzurę).
Dodano: 24.05.2019 15:31    Przez: ~ocenzurowany
Hodowanie lemingów? PO-KO-lenie. Dodano: 24.05.2019 15:02 Przez: ~PO-KO-lenie..(post usunięty przez POstKOmunistyczną cenzurę).
Dodano: 24.05.2019 15:31    Przez: ~ocenzurowany
Tata kiedyś mawiał - kto nie sKaCe, kto nie sKaCe, ten za.....
Dodano: 24.05.2019 15:52    Przez: ~nowa tradycja
Ile energii i ile wody potrzebne jest do wyprofilowania jednego smartfona tudzież komputera , samochodu. Pozbądźmy się tego wszystkiego.
Dodano: 24.05.2019 16:45    Przez: ~Krowa
Pani Ewa nadaje się wyłącznie do kandydowania i do demonstracji ulicznych można powiedzieć że jest urodzoną kandydatką i zarazem uliczniczką.
Dodano: 24.05.2019 17:58    Przez: ~Kamieniczka
Globalne ocieplenie jest niezla ściema,najnowsze badania w sprawie klimatu dowodzą zupełnie co innego.
Dodano: 24.05.2019 18:26    Przez: ~Ha
A dlaczego nie strajkowali gdy tak lało . Może ten deszcz by się opamiętał.....
Dodano: 24.05.2019 19:29    Przez: ~kk
Pani Jezak. Czy po tym strajku cofnęły się zmiany klimatyczne?
Dodano: 24.05.2019 20:13    Przez: ~Otua
Ech dzieci dzieci. Wszystko ładnie wygląda jak trzeba podyskutować w szkole o czymś o czym się nie ma pojęcia. Na dodatek na garnuszku mamy i taty. Życie piękne ładne.
Dodano: 24.05.2019 21:24    Przez: ~Jdjd
Chcemy odejść od węgla a potem wyjechać po szkole do Niemiec na ogorki
Dodano: 24.05.2019 21:25    Przez: ~CHCEMY
Jak zwykle to co ma platforma do powiedzenia nikogo nie interesuje
Dodano: 24.05.2019 21:25    Przez: ~Jako że
U mnie połowa sąsiadów pakuję kasę w panele słoneczne. Na dachach swoich domów. Już liczą zarobiona kasę. Wszyscy będziemy EKOMILIONERAMI
Dodano: 24.05.2019 21:31    Przez: ~Antyeko
Co za lemingi , młode a głupie. Jeżeli odejdziemy od węgla to firmy wyniosą się do Chin gdzie nikt nie kontroluje emisji CO2. Obecnie Niemcy zużywają 2 razy tyle co my ale to nam się każe odejść od węgla jak mamy go najwięcej w Europie.
Dodano: 24.05.2019 21:52    Przez: ~elo
Cenzura? PO-ST-KOmuniści, to o take deMOkracje w Polsce wam chodzi?
Dodano: 24.05.2019 22:40    Przez: ~Cenzura
Po co palić węglem mozna spalać podpaski i pieluchy tego będzie dużo jak dadzą kolejne 500 na dziecko.
Dodano: 24.05.2019 14:34    Przez: ~Emeryt
~Emeryt Pewnie za twoja radą antykoncepcja, aborcja, eutanazja i edukacja seksualna przedszkolaków zamiast podpasek, pieluch i 500 . To o take Polskę ci chodzi? Co na to twoje wnuki? Dodano: 24.05.2019 15:10 Przez: ~antyPOstKOmunista..(post usunięty przez POstKOmunistyczną cenzurę).
Dodano: 24.05.2019 15:29    Przez: ~ocenzurowany
Myślę, że Emeryt ma w kieszeni legitymację PZPR ?
Dodano: 24.05.2019 16:15    Przez: ~Dobrze myślę ?
Strajk z definicji jest powstrzymaniem się od wykonywania pracy czy działalności na znak protestu dlatego proponuje aby strajkujący powstrzymali się od korzystania z urządzeń zasilanych brudna energia produkowana z węgla.
Dodano: 24.05.2019 14:38    Przez: ~Pan Watt
Kochana młodzieży, chcecie odejścia od węgla i likwidacji kopalń... ok ale pamiętajcie, że wasi rodzice mogliby pracować w kopalni i wy jako dzieci górników mielibyście życie jak w Madrycie. Wiem co mówię, mój ojciec pracował w KWB, było po prostu zajebiś.cie. Jeszcze wtedy kopalnia była państwowa, było wszystko, nawet na kolonie i obozy jeździliśmy za jakieś 300zł z groszami jak pamiętam. Wy tego już nie macie i inne pokolenia nie będą miały, teraz wasi starsi pewnie pracują u prywaciarzy i boją się o robotę żeby z dnia na dzień jej nie stracić i to wszystko robią w porównaniu w KWB za grosze.
Dodano: 24.05.2019 14:42    Przez: ~szczęściarz
Ta już to widzę, że pozbyli się wszystkiego co jest produkowane przy pomocy prądu 🤣🤣🤣 To czemu nagolasa nie przyszli? Ciekawy jestem czy zimą też tak chętnie przykręcają grzejniki 🤔🤣🤣🤣
Dodano: 24.05.2019 14:44    Przez: ~wiem
Strajkiem nie zmieni się klimatu, tylko dbaniem o przyrodę, to co zrobiliście , aby ja chronić
Dodano: 24.05.2019 15:00    Przez: ~Zdziwiony
A pewnie te Dzieciaki dbają szczególnie o przyrodę zmieniając co pół roku telefon. Co tydzień nowy ciuch but. Mąki kejefsi dla zabicia czasu a nie głodu. Co jeszcze?
Dodano: 24.05.2019 21:28    Przez: ~Lm
Jakie szkolnictwo i nauczyciele takie mozgi młodych
Dodano: 24.05.2019 15:05    Przez: ~Bronek
Pytanie? kiedy ta Jeżakowa sie kąpie, kiedy sprząta kiedy pierze, kiedy jedzenie szykuje? Przecież ona tylko skacze po placu razem z ta swoją corka, oj cwaniury jak sie cisną do koryta- szok!!!
Dodano: 24.05.2019 15:23    Przez: ~znajoma
tak a stary na nie pracuje! podziwiam faceta za cierpliwosc,
Dodano: 24.05.2019 15:26    Przez: ~dziunia
Raczej za głuPOtę
Dodano: 24.05.2019 15:38    Przez: ~Brzydula 6
Nic na siłę, nie mają szans!
Dodano: 24.05.2019 15:40    Przez: ~Wójt Jankoś
ona sie wszędzie pcha taki to typ.
Dodano: 24.05.2019 15:58    Przez: ~robson
Nic nie robi z sobą .To widać jak wygląda.Wstyd w takim ubraniu pokazywać się jako kandydatka do Parlamentu Europejskiego .Ja tak nawet po domu nie chodzę .
Dodano: 24.05.2019 16:00    Przez: ~ewa
Jeżakowa tylko wydziera się na ulicach, ulica i zagranica, taka jest totalna opozycja.
Dodano: 24.05.2019 16:18    Przez: ~Tylko nie KO
baba ze wsi wyjdzie wies z baby nigdy
Dodano: 24.05.2019 16:37    Przez: ~romek
To Jeżakowa pochodzi z kieleckiej wsi ?
Dodano: 24.05.2019 18:06    Przez: ~Scyzoryk
scyzoryk pochodzi z kieleckiej wsi
Dodano: 24.05.2019 19:26    Przez: ~tom
Scheuring-Wielgus liderka wiosny tak waczy o prawa slabszych a franca swoej psy do schroniska oddała. moze pani jezak sie do tego ustosunkuje tez tak dba o słabszych i bezbronnych, tylko władza sie da was liczy
Dodano: 24.05.2019 19:28    Przez: ~mmonika
Gdyby tej pani maż zarobił 2 tys to ona by tak nie skakala, tylko wziela sie za ucziwą robote a nie za hopsa hopsa tralalala
Dodano: 24.05.2019 15:29    Przez: ~tak
ze tez ona nie krzyczy zeby calkiem hute zaorali i wszystkich pozwalniali, nieeee bo z tego zyje
Dodano: 24.05.2019 15:33    Przez: ~racja
Co to za mąż, że kobiecie pozwala na takie lewackie wygłupy ?
Dodano: 24.05.2019 16:20    Przez: ~Pantoflarz czy co ?
"To sukces, że Konin jest wśród nich – mówi Piotr Czerniejewski. - Chcemy odejścia od węgla i przejścia na odnawialne źródła energii" A ja myślę , że to Piotr powinien odejść...
Dodano: 24.05.2019 15:34    Przez: ~basia
....z polityki bo nie daje rady
Dodano: 24.05.2019 15:34    Przez: ~basia
Chińskiego się uczy . ..?
Dodano: 24.05.2019 15:48    Przez: ~Dziagpek
1 z 3
123>>