LM.plWiadomościTrzy najważniejsze do tej pory punkty. Medyk liderem Ekstraligi!

Trzy najważniejsze do tej pory punkty. Medyk liderem Ekstraligi!

Na dwie kolejki przed końcem sezonu Medyk Konin wyprzedził w tabeli Górnika Łęczna i został liderem Ekstraligi. W niedzielę zespół Romana Jaszczaka pokonał u siebie AZS PWSZ Wałbrzych 3:2.

Za sprawą sobotniego meczu w Łodzi spotkanie Medyka Konin z AZS PWSZ Wałbrzych nabrało wielkiej wagi. Górnik bowiem zaledwie zremisował z łodziankami, a to oznaczało, że w niedzielę Medyk zagra o fotel lidera Ekstraligi. By na nim zasiąść potrzebował jednak zwycięstwa z wałbrzyszankami.

Starcie rozpoczęło się od dwóch mocnych ciosów. Już w drugiej minucie z prawej strony podawała Nikol Kaletka, na bramkę AZS PWSZ uderzała Anna Gawrońska. Jej strzał obroniła Jagoda Sapor, a dobić piłki nie zdołała Dominika Kopińska. Trzy minuty później blisko bramki były przyjezdne. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkowała Marcjanna Zawadzka, piłkę odbiły jeszcze Szewczuk i Kaletka i ostatecznie futbolówka trafiła w poprzeczkę.

Medyczki przez pierwsze pół godziny miały przewagę. W kolejnych minutach dobrych sytuacji nie wykorzystały Kaletka i Kopińska. W końcu w 32. minucie bramkową akcję przeprowadziła ta, która w tym sezonie nie zawodzi. Natalia Chudzik wpadła w pole karne i została sfaulowana przez rywalki. Skrzydłowa Medyka następnie sama wykorzystała jedenastkę, dając prowadzenie koniniankom.

Po zmianie stron AZS PWSZ ruszył do ataku i w 58. minucie był bliski wyrównania. Po zagraniu z prawej strony uderzała Oliwia Rapacka. Piłkę instynktowanie na linii zatrzymała Stephanie Busch, a następnie za linię końcową wybiła ją Sandra Sałata. Odpowiedź Medyka była natychmiastowa. W 60. minucie w sytuacji sam na sam znalazła się Anna Gawrońska. Piłkę po jej strzale bez problemu odbiła Sapor, ale dobitka Kopińskiej była już bezbłędna. Medyk prowadził 2:0.

W 77. minucie koninianki podwyższyły po świetnej indywidualnej akcji Kopińskiej. Napastniczka Medyka przebiła się lewą stroną i sama wykończyła akcję, trafiając na 3:0. Jak się jednak okazało to był dopiero początek prawdziwych emocji. W 82. minucie wałbrzyszanki zdobyły pierwszego gola. Po zagraniu Julity Głąb w sytuacji sam na sam celnie uderzyła Klaudia Fabova. Pięć minut później PWSZ tracił do Medyka już tylko jedną bramkę. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierowała Małgorzata Mesjasz.

To było jednak wszystko, na co było stać w niedzielę zespół z Wałbrzycha. Medyk wygrał 3:2 i zdobył jedne z najważniejszych punktów w tym sezonie - punkty dające koniniankom fotel lidera Ekstraligi z przewagą dwóch oczek nad Górnikiem Łęczna na dwie kolejki przed końcem sezonu. Kolejny mecz medyczki rozegrają za tydzień również u siebie, mierząc się z UKS SMS Łódź.

Medyk Konin - AZS PWSZ Wałbrzych 3:2 (32' Natalia Chudzik, 60', 77' Dominika Kopińska - 82' Klaudia Fabova, 87' Małgorzata Mesjasz)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Haley Lukas, Julia Maskiewicz, Sandra Sałata, Nicole Zając, Nikol Kaletka, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska.

AZS PWSZ Wałbrzych: Jagoda Sapor - Małgorzata Mesjasz, Klaudia Fabova, Jessica Pluta, Wiktoria Kuciewicz (66' Dominika Głowacka), Oliwia Rapacka, Karolina Ostrowska, Julita Głąb, Marcjanna Zawadzka, Jagoda Szewczuk, Katarzyna Rozmus.