Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17904) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Zapytaj o Solidarność, czyli spotkanie z uczestnikami przemian 89

Dodano: 28.05.2019 09:51

W poniedziałek, 3 czerwca o godzinie 18.30 w auli im. ks. Jerzego Popiełuszki (ul. św. M. Kolbe 2) odbędzie się spotkanie z uczestnikami przemian wolnościowych z Konina.

- Osoby, które tworzyły „Solidarność” w naszym mieście podzielą się swoimi wspomnieniami, a także odpowiedzą na pytanie dotyczące wyborów, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku – zapowiada Jakub Eltman, organizator. - Wprowadzenia historycznego w temat dokona Lech Stefaniak, prezes „Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym”, które działa w Koninie. W moderowanej dyskusji z udziałem publiczności wezmą udział twórcy i działacze konińskiej „Solidarności”: Paweł Kotlarski, Krzysztof Dobrecki, Andrzej Krzyżański, Paweł Pluta.

30. rocznica wyborów parlamentarnych, które odbyły się 4 czerwca 1989 roku, będzie okazją do wysłuchania historii od uczestników tamtych wydarzeń. - Zachęcamy do zapytania o „Solidarność” i bezpośredniego spotkania z osobami, które dzięki własnej determinacji doprowadziły nasz kraj do wolności - zachęca J.Eltman. 

  • Zapytaj o Solidarność, czyli spotkanie z uczestnikami przemian

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:zapytaj o Solidarność,   Jakub Eltman,   uczestnicy przemian,   4 czerwca,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mam pytanie zasadnicze co do dziś pozostało po tamtej Solidarności.
Dodano: 28.05.2019 11:30    Przez: ~xxx
Na temat Solidarności najwięcej mają do powiedzenia towarzysze z legitymacjami PZPR, tylko krytykując, żadnych pozytywnych przemian ustrojowych z czasów Solidarności nie dostrzegacie ?
Dodano: 28.05.2019 16:02    Przez: ~Były członek S
Czy Pan Andrzej Krzyżański będzie robił przy wejściu selekcje kto może wejść, a kto nie?! Przecież Solidarność i wszelkie uroczystości z nią związane należą tylko do niego :(
Dodano: 28.05.2019 10:40    Przez: ~Pytam?
Czy jeszcze działacze Solidarności pamiętają o co pracownicy strajkowali? Jeżeli pamiętają to czy czasy po przemianach spełniają oczekiwania dawnej klasy robotniczej. Co mogą powiedzieć o sile współczesnych związków zawodowych?Wiele zmieniło się na lepsze ale o to Solidarność się nie starała w swoich 21 żądaniach.
Dodano: 28.05.2019 12:07    Przez: ~Koninianin
Ha,ha, jaka solidarność taki kraj zlodziej na złodzieju rozkradziony przemysł instalacje obcych biznesow i niewolnicza praca Polaków jak ktoś uwaza to za wolność to jest uposledzony lub jest złodziejem który czerpie z tego profity.
Dodano: 28.05.2019 12:35    Przez: ~Mix

KOMENTARZE

Czy Pan Andrzej Krzyżański będzie robił przy wejściu selekcje kto może wejść, a kto nie?! Przecież Solidarność i wszelkie uroczystości z nią związane należą tylko do niego :(
Dodano: 28.05.2019 10:40    Przez: ~Pytam?
Drogie PiSiory, ale to nie jest wasze święto - przecież ustami doradcy prezydenta Andrzeja Zybertowicza wypowiedzieliście się, że 4 czerwca władza podzieliła się władzą ze swoimi agentami - po co zatem robicie uroczystości?
Dodano: 28.05.2019 11:16    Przez: ~Observer
~Observer Drogi antyPiSiorze możesz świętować w gronie takich, jak Dziamara. Z pewnością, jak zboczeńcy w Gdańsku na wzór procesji i wy macie pomysł na taka okoliczność. Jak macie problem, to do nauczycieli apelujcie o pomoc, co nowoczesną obywatelską "ścieżkę zdrowia" urządzali podczas strajku. Ci co to wymyślają, mają to w genach.
Dodano: 30.05.2019 17:22    Przez: ~{SB}oczona {PO}st{KO}muna
Mam pytanie zasadnicze co do dziś pozostało po tamtej Solidarności.
Dodano: 28.05.2019 11:30    Przez: ~xxx
Czy jeszcze działacze Solidarności pamiętają o co pracownicy strajkowali? Jeżeli pamiętają to czy czasy po przemianach spełniają oczekiwania dawnej klasy robotniczej. Co mogą powiedzieć o sile współczesnych związków zawodowych?Wiele zmieniło się na lepsze ale o to Solidarność się nie starała w swoich 21 żądaniach.
Dodano: 28.05.2019 12:07    Przez: ~Koninianin
solidarność w kościele - i tylko do tego się nadają , a szczególnie towarzysz sekretarz POP PZPR - Białkowski należący do wszystkiego,gdzie można coś dostać na krzywy pysk.
Dodano: 28.05.2019 12:29    Przez: ~zx
bardzo staracie się - towarzyszu...mobilizacja całej rodziny ?
Dodano: 29.05.2019 06:05    Przez: ~zx
Ha,ha, jaka solidarność taki kraj zlodziej na złodzieju rozkradziony przemysł instalacje obcych biznesow i niewolnicza praca Polaków jak ktoś uwaza to za wolność to jest uposledzony lub jest złodziejem który czerpie z tego profity.
Dodano: 28.05.2019 12:35    Przez: ~Mix
prawda jest naga
Dodano: 28.05.2019 13:49    Przez: ~xxx
Na temat Solidarności najwięcej mają do powiedzenia towarzysze z legitymacjami PZPR, tylko krytykując, żadnych pozytywnych przemian ustrojowych z czasów Solidarności nie dostrzegacie ?
Dodano: 28.05.2019 16:02    Przez: ~Były członek S
Solidarność to była na dole a na górze karierowicze którzy bili się o stołki i klócili między sobą a później zakładali swoje partie.
Dodano: 28.05.2019 20:50    Przez: ~sol. 80
Nie pamiętam tak szlachetnego ruchu za swojego życia jak ,, Solidarność ,,. Niestety ten ruch został zdradzony i wywieziony w pole. Bardzo smutne.Nikt nie wyciągnął z tego wniosków, wręcz trwamy w tej głupocie
Dodano: 29.05.2019 11:01    Przez: ~Hannibal
PiSiory nie maja prawa świętować 4.06., nich zrobią grilla z Solidarnością, jej żałosnymi resztkami. Nie chowajcie się w kościołach = też skompromitowali się, podobnie jak "S"!!!
Dodano: 03.06.2019 06:52    Przez: ~Jarek z zoliborza inteligent