Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18059) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Rzgów. Kilkanaście worków śmieci zebranych w TrashTag Challenge

Dodano: 28.05.2019 12:13
Źródło: LM.pl

Kilkanaście worków zebranych śmieci, stare opony, a nawet... telewizor - to efekt akcji TrashTag Challenge, która miała miejsce w Rzgowie.

TrashTag Challenge to ogólnoświatowa akcja zainicjowana w mediach społecznościowych. Wyzwanie jest proste i polega na posprzątaniu wybranego miejsca w swojej okolicy, zrobieniu sobie zdjęcia z zebranymi odpadkami i wrzuceniu go na swoje profile w mediach społecznościowych właśnie z tagiem #TrashTag. Akcja ma promować ekologię i dbałość o swoje otoczenie.

Ostatnio do wzięcia udziału w akcji zachęcał Ireneusz Niewiarowski, prezes Krajowego Stowarzyszenia Sołtysów. Wyzwanie podjął Rzgów. Wójt gminy Grzegorz Matuszak, pracownicy Spółdzielni Socjalnej Komunalka Rzgów oraz pracownicy sezonowi zatrudnieniu w Urzędzie Gminy Rzgów posprzątali część jednego z gminnych lasów. W efekcie akcji udało się zebrać kilkanaście worków śmieci, zużyte opony, a nawet stary telewizor. 

fot. Gmina Rzgów



  • Rzgów. Kilkanaście worków śmieci zebranych w TrashTag Challenge
  • Rzgów. Kilkanaście worków śmieci zebranych w TrashTag Challenge
  • Rzgów. Kilkanaście worków śmieci zebranych w TrashTag Challenge
  • Rzgów. Kilkanaście worków śmieci zebranych w TrashTag Challenge

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ale cwaniaki, pod osłoną nocy wyrzucają, a w dzień przed aparatem foto zbierają ?
Dodano: 28.05.2019 12:46    Przez: ~Ekolog

KOMENTARZE

AAA co teraz z tymi śmieciami? gdzie trafią ??
Dodano: 28.05.2019 12:36    Przez: ~zośia
Na wysypisko. Głupie pytanie, chyba że chcesz Zośka na podwyrek.
Dodano: 28.05.2019 13:19    Przez: ~Janosik
Gmina zabiera na wysypisko, a co myślisz że zostaną w lesie?
Dodano: 28.05.2019 13:20    Przez: ~oj
Tzn ?? Czy będzie to przesegregowane?
Dodano: 28.05.2019 14:07    Przez: ~Zaska
Oczywiście
Dodano: 28.05.2019 14:39    Przez: ~oj
IIIIIII bez dotacyjii z uniji zrobieli TrashTag Challenge,uff.
Dodano: 28.05.2019 12:38    Przez: ~Kolo
Ale cwaniaki, pod osłoną nocy wyrzucają, a w dzień przed aparatem foto zbierają ?
Dodano: 28.05.2019 12:46    Przez: ~Ekolog
A kto ma płacone za sprzątanie gminie?
Dodano: 28.05.2019 14:10    Przez: ~podatki
Brać z nich przykład. Super akcja.
Dodano: 28.05.2019 20:00    Przez: ~Ndndndn
Wójt niech się też Weź nie za sprzątanie A nie tylko do zdjęć się pcha
Dodano: 28.05.2019 20:21    Przez: ~Hm
A akurat z tych ludzi co są na zdjęciu to bym.przykladu nie brał
Dodano: 28.05.2019 20:26    Przez: ~Ktos
" TrashTag Challenge " Co Qrwa zapomnieliście już swojego języka, czy nowy okupant zmusza ?
Dodano: 28.05.2019 20:45    Przez: ~Tu jest Polska nie USA
" TrashTag Challenge " -kolejny bubel podrzucony dla lansu co niektórych. Tu w tej akcji nie jest istotne zbieranie śmieci, tu jest ważne pokazanie się i zrobienie zdjęcia i ogłoszeniu w mediach jaki to Ja jestem wielki pro -ekologiczny i co tam jeszcze(np. Niewiarowski dużo mówi, mało robi ,szykuje się do kampanii wyborczej do parlamentu to widać aż boli -niestety ciemny lud tego nie kupuje). Pracownicy sezonowi nie mieli wyjścia Burmistrz wydał polecenie i muszą uczestniczyć w tej płytkiej propagandzie . Można to robić bez jakiś wymyślonych nazw (Propagandy) to po Polsku nazywa się inicjatywa społeczna lokalna, ja to robię od wielu lat ,bez fleszy i rozgłosu dla siebie i najbliższej społeczności, krótko sąsiadów. co jest pozytywne z tych działań to co raz to więcej mieszkańców chętnych na takie akcje spontanicznie ,jest okazja poznać się bliżej. Ważna zasada pracuj z tymi którzy chcą ,nic na silę. cdn...
Dodano: 29.05.2019 08:18    Przez: ~xxx
cd…stwierdzam ze dużo osób ma rację z tym sprzątaniem (przecież są firmy które mają za to płacone )Tak, proszę zobaczyć jakie to wykonanie tych prac(podam przykład koszenie niby to trawników-zielska jak to robią jest byle jak ,niestety pieniądze biorą z dobra robotę ,wykonanie jest bardzo słabe -zaniedbania wieloletnie. każdy w około siebie chce mieć ładnie ,czysto. Dlatego nie dziwie się ze mieszkańcy sami biorą się za to i niestety każdy wie że winno być inaczej.Jest takie polskie powiedzenie"możesz liczy licz na siebie".proszę źle mnie nie zrozumieć,nikt nikogo nie zwalnia z obowiązków ,ale jak płacimy za te sprawy z publicznych pieniędzy to każdy ma prawo wiedzieć czy są one dobrze wydane. chce dożyć czasów w których Włodarze miast i wsi będą wiedzieli (np. ile kosztuje posprzątanie lasu , ile kosztuje wycięcie trawnika danej ulicy -nie interesuje mnie ogólnie bo to jedna wielka ściema. Inicjatyw społeczna jak przejmie te pieniądze będzie wiedziała najlepiej jak je dobrze wydać .
Dodano: 29.05.2019 09:31    Przez: ~xxx
Wykup sobie czas antenowy w TVPiS bo tutaj to nawet nikt do końca nie czyta twoich rewelacji .Albo bloga załóż.
Dodano: 29.05.2019 11:20    Przez: ~yyy