Dzisiaj jest wtorek 20 sierpnia 2019, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19062) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 19oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Ślesin. Nowe stawki na przystani. Opłaty za cumowanie przy parku

Dodano: 28.05.2019 14:25
Źródło: LM.pl

Zmiany w opłatach za cumowanie łodzi i jachtów w ślesińskiej przystani. Zapłacić trzeba będzie też miejsce na wodzie przy miejskim parku.

Podczas wczorajszej sesji, radni zdecydowali o przyjęciu regulaminu korzystania z pomostu w parku.

- Problem w parku wygląda tak, jak kiedyś na przystani. Osoby trzymające tam łodzie, miały miejsca zastawione przez inną łódkę. Są rezerwowane przez wstawianie małych łódeczek. W związku z tym, że pomosty są w bliskiej odległości od mariny to jest możliwość zabezpieczenia miejsca – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

W okolice parku ma być przesunięty pomost, który teraz jest przy bulwarze. Dzięki temu uda się utworzyć 14 miejsc dla łodzi i jachtów.

- Nie będzie tam obsługi i pryszniców. Warunki będą trochę gorsze niż na przystani, ale jest na tyle blisko, że będzie można ze wszystkiego korzystać. Myślę, że opłata na sezon to będzie 1200 – 1300 zł oraz 2000 zł dla osób korzystających z prądu.

Zmienią się też stawki na samej przystani. W ubiegłym roku najniższa to było 1500 zł, a teraz będzie 1600 zł. Dla osób korzystających z prądu to było 2800 zł, a teraz będzie 2500 zł.

- Obniżyliśmy stawkę, ale dajemy możliwość wykupienia za 300 zł pakietu dodatkowego – karty, na korzystanie z parkingu. Wtedy nie będzie kłopotu z biletami – mówi Mariusz Zaborowski.

Radni przyjęli zmiany jednogłośnie.

  • Ślesin. Nowe stawki na przystani. Opłaty za cumowanie przy parku
  • Ślesin. Nowe stawki na przystani. Opłaty za cumowanie przy parku
  • Ślesin. Nowe stawki na przystani. Opłaty za cumowanie przy parku
  • Ślesin. Nowe stawki na przystani. Opłaty za cumowanie przy parku

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To się kaliszoki zdziwia
Dodano: 28.05.2019 16:54    Przez: ~Anty cebula
Szkodnikow KASOWAĆ ILE WLEZIE...Slesinioki wiedzom co majjum robić ...te skutery co płoszom ryby opłaty na maxa...
Dodano: 28.05.2019 18:10    Przez: janegab
Golić arystokrację 😁
Dodano: 28.05.2019 17:08    Przez: ~Yacht
Jak nie ma Oscislowa, to trzeba zarabiać na swoje obietnice wyborcze w ten sposób!!!! Brawo może w końcu po tylu latach, hucznych zapowiedziach, terminach, umowach z wykonawcą będzie w końcu asfalt w Honoratce!!! Czas się wywiązywać z obietnic, prawda ??????
Dodano: 28.05.2019 17:32    Przez: ~Rowerek
a co z ceną za parking???? ostatnio za 1,5h parkowania opłata wyniosła 10zł!!!!!!!!!!!skandal!!!!!!!!!!!!
Dodano: 28.05.2019 17:51    Przez: ~mich

KOMENTARZE

Nic, tylko podwyżki w Koninie i okolicach...
Dodano: 28.05.2019 14:42    Przez: ~L.
Coś jest z cicho w Koninie....? prawdopodobnie coś się szykuje ?
Dodano: 28.05.2019 15:15    Przez: ~Jazwiec
Parkowanie chcą PODWYŻSZYĆ eh
Dodano: 28.05.2019 17:39    Przez: ~Tyt
bezrobocie samo, miasto za coś musi się utrzymać
Dodano: 28.05.2019 21:17    Przez: ~fdsafas
To się kaliszoki zdziwia
Dodano: 28.05.2019 16:54    Przez: ~Anty cebula
Łodzioki też zrobią wielkie oczy...
Dodano: 29.05.2019 08:52    Przez: ~Jakcdilary
Golić arystokrację 😁
Dodano: 28.05.2019 17:08    Przez: ~Yacht
tak jest - tu jest Polska dla Polaków i trzeba dać kolejne pińćstet plus - odebrać od pyska mądrzejszym i dać nierobom i biedniejszym co to nigdy nigdzie się nie splamili pracą a im się to "po prostu należy !!!!"
Dodano: 28.05.2019 20:04    Przez: ~jk
Jak nie ma Oscislowa, to trzeba zarabiać na swoje obietnice wyborcze w ten sposób!!!! Brawo może w końcu po tylu latach, hucznych zapowiedziach, terminach, umowach z wykonawcą będzie w końcu asfalt w Honoratce!!! Czas się wywiązywać z obietnic, prawda ??????
Dodano: 28.05.2019 17:32    Przez: ~Rowerek
Pan prezydent zamiast zająć się sprawami pierwszorzednymi dla powiatu ( odkrywka oscisłowo) to woli jechać do brukseli i siać zamęt wodorem itp bajkmi a tak na marginesie decyzja znowu przesunięta na wrzesień o ościsłowie i tu uwaga na wniosek nie gdośiu tylko kopalni o co tu chodzi czyżby właściciel celowo opuźniał wydanie decyzji coś tu jest nie tak coś się szykuje i to złego a lm milczy wystarczy wejść na stronę gdosiu!!!!
Dodano: 28.05.2019 20:55    Przez: ~!!!
Połączenie chodnika / ścieżki rowerowej z Mikorzyna do Honoratki też obiecał...trzy lata temu. Do dziś nic się nie dzieje w tej sprawie...
Dodano: 29.05.2019 08:57    Przez: ~xsd
a co z ceną za parking???? ostatnio za 1,5h parkowania opłata wyniosła 10zł!!!!!!!!!!!skandal!!!!!!!!!!!!
Dodano: 28.05.2019 17:51    Przez: ~mich
za dziesińć złotych to ja mam 5 litrów lpg i mogę z godzinę ujiżdżać moja bmw e60 po rynku w slesinie i się lansowac. Ślesin to takie nasze monte carlo.
Dodano: 29.05.2019 11:39    Przez: ~rwacz kapusty
Szkodnikow KASOWAĆ ILE WLEZIE...Slesinioki wiedzom co majjum robić ...te skutery co płoszom ryby opłaty na maxa...
Dodano: 28.05.2019 18:10    Przez: janegab
Smród spalin od skuterów, nie można w spokoju i ciszy poleżeć na plaży.
Dodano: 29.05.2019 10:00    Przez: ~sami sie wykończymy
Do mich chyba byles na innym parkingu .....w slesinie doba kosztuje 10 zl
Dodano: 28.05.2019 18:46    Przez: ~Turysta
A jak komuś cena nie odpowiada , nie musi cumować. Tak naprawdę jacht to już żaden luksus. Niektóre dziecioroby kupią i utrzymają go z 500
Dodano: 28.05.2019 19:09    Przez: ~Mariusz
dziecioroby? jak się kochają to i dzieci mają a ty jak żeś jałowy to im zazdrościsz
Dodano: 28.05.2019 20:05    Przez: ~szczęśliwy tatuś
A kogo obchodzą stawki, stać na jacht, promil ceny..???
Dodano: 29.05.2019 00:59    Przez: ~Jari.
Nie tedy droga .Cena może nawet być dużo wyższa tak jak ktoś to zauważył, jak kogoś stać na łódź za 100tys lub więcej, to co to jest za koszt. Należy jednie ciągle się martwic jak to wszystko utrzymać w jakimś porządku jakie wiążą się z tym koszty utrzymania całej infrastruktury z opłat na pewno nie wystarczy .Jedno należy zauważyć jak to tak dalej się będzie rozwijać jak do tej pory to za dwa lub trzy lata jezioro zmieni się w ściek , o ciszy to należy całkowicie zapomnieć. Czy ktoś o tym pomyślał