LM.plWiadomościGmina Rychwał najlepsza w Letniej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi

Gmina Rychwał najlepsza w Letniej Spartakiadzie Mieszkańców Wsi

Rychwał został Mistrzem Powiatu Letniej Spartakiady Mieszkańców Wsi. Z tytułem po 4 latach pożegnała się Golina.

W miniony weekend w kompleksie sportowo-dydaktycznym w Żychlinie, po raz 21. rozegrane zostały zawody aktywizujące sportowców-amatorów z powiatu. Pierwszego dnia reprezentacje gmin zmierzyły się w grach zespołowych, w których prym wiodły reprezentacje gminy Golina, wygrywając w piłce nożnej kobiet i mężczyzn, w koszykówce kobiet i siatkówce mężczyzn. Drugiego dnia natomiast rozgrywane były konkurencje rekreacyjne i rodzinne.

Ostatecznie gmina Golina, która 4 lata z rzędu zdobywała najwyższe trofea w letniej edycji spartakiady, z dorobkiem 743 punktów zajęła drugie miejsce. Zwyciężyła natomiast gmina Rychwał, która zgromadziła na swoim koncie 758 punktów. Trzecie miejsce przypadło w udziale gminie Stare Miasto, która zdobyła 672 punkty.

Najlepszych zawodników nagrodzono pucharami starosty konińskiego, medalami oraz pamiątkowymi dyplomami. Niedługo, bo już 16 czerwca zwycięzcy powalczą w finale wojewódzkim spartakiady, która odbędzie się w Żerkowie.