Dzisiaj jest wtorek 15 października 2019, imieniny: Jadwigi, Teresy, Zoriana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17899) SPORT FORUM FIRMY (5379) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 15oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
PiS wygrał najwyżej w gminach, w miastach Koalicja ... (1)Przy magistracie powstaje furtka. Piesi będą mogli ... (0)

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

Dodano: 1.06.2019 22:29
Źródło: LM.pl

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Przez cały czas trwania imprezy w parku im. F. Chopina, stała tablica, do której mieszkańcy przyklejali kartki ze swoimi pomysłami, sugestiami i spostrzeżeniami dotyczącymi zieleni w mieście, energii ludzi i zielonej energii. O transformacji energetycznej, wyzwaniach jakie stoją przed Koninem oraz o kierunkach rozwoju i tworzonej strategii, mówił ze sceny prezydent Piotr Korytkowski.

- Tak jak kiedyś pokolenia naszych ojców i dziadków budowały Konin, jaki znamy obecnie, tak teraz my musimy go zmienić i stworzyć na nowo. Potrzebujemy do tego zaangażowania koninianek i koninian, naszych pomysłów, kreatywności i pracy, wspólnej pracy – mówił Piotr Korytkowski. - Aby ta zmiana mogla się dokonać potrzebujemy nowej wizji Konina. Tą wizją jest Konin Zielone Miasto Energii – dodał.

Wizja ta opiera się na trzech filarach. Pierwszy to tętniąca energia nowoczesnych , przyjaznych dla człowieka i środowiska technologii. Drugi – Miasto pełne zieleni, terenów rekreacyjnych i ekologicznych rozwiązań. Trzeci – Energia relacji między ludźmi, kreatywności i przedsiębiorczości.

- Zielone Miasto Energii to takie, w którym każdy czuje się jak u siebie i chce w nim zostać, żyć i się rozwijać. Ta wizja to bardzo ważna podstawa naszych działań, jednak jest zaledwie początkiem drogi do celu. Na jej podstawie rozpoczynamy budowę nowej strategii Konina, która da miastu jasny plan rozwoju i zwiększy jego szanse w konkurencji z większymi ośrodkami – mówił prezydent Korytkowski.

Rozwiązania strategiczne mają zostać wypracowane m.in. podczas warsztatów. Pierwsze z nich odbędą się 18 czerwca. Każdy kto chciałby wziąć udział w tego typu warsztatach, powinien zapisać się poprzez stronę internetową miasta. Tam też można przesyłać swoje pomysły oparte na nowej wizji Konina jako Zielonego Miasta Energii.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję
Slajd 1/12

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 1 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 2 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 3 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 4 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 5 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 6 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 7 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 8 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 9 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 10 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

Konin Zielonym Miastem Energii. Prezydent przedstawił swoją wizję

slajd 11 z 12

Konin Zielonym Miastem Energii. O takiej wizji i budowaniu nowej strategii mówił podczas festynu z okazji Dnia Dziecka – prezydent Piotr Korytkowski.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wielki mag, czarnoksiężnik z krainy PO.... przedstawił swoją wizję rozwoju Konina...jako że to dzień dziecka to bajka odpowiednia...w bajce czarnoksiężnik z krainy Oz okazał się zwykłym facetem który udawał wielkiego maga... PO 5 latach kadencji Korytkowskiego raczej niestety także zobaczymy zwykłego faceta, który udawał wielkiego maga....
Dodano: 2.06.2019 01:03    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Nie kupuję tego...
Dodano: 1.06.2019 23:26    Przez: ~Wkurzamy_konin
Co za bzdury, to ńie word synu.
Dodano: 1.06.2019 23:23    Przez: ~Ziemiaz
Więcej mostów
Dodano: 1.06.2019 23:03    Przez: ~Mieszkaniec
Konin kiedys był oparty na 3 filarach na których powstał i dobrze funkcjonował 1 ciężki przemysł 2 sport 3 wydarzenia kulturalne np festiwal piosenki dziecięcej a teraz sytuacje Konina dokładnie obrazuje amfiteatr pan prezydent swoją wizja chce wszystko zburzyć zapomnieć i zbudować od 0 ale hola hola na to potrzeba kupę pieniędzy kupę terenów inwestycyjnych i przynajmniej 10 firm zatrudniających od 500 do 3 tyś osób wtedy konin będzie potęga z dawnych lat ale bez odkrywki ościsłowo bez elektrowni i kopalni to jest nierealne podstawa zadbać o miejsca pracy które mogą zniknąć o odkrywkę wtedy mamy 10 do 15 lat na odbudowę Konina bo tak to takie gadanie to jest bez sensu
Dodano: 2.06.2019 10:21    Przez: ~Liliput

KOMENTARZE

Więcej mostów
Dodano: 01.06.2019 23:03    Przez: ~Mieszkaniec
Więcej konkretów ;)
Dodano: 01.06.2019 23:31    Przez: ~FD
Polska jest skazana na węgiel i długo tak jeszcze będzie. OZE fajna bajka ale na odlegla przyszlosc, ktorej wielu z nas na bank nie dozyje. OZE poza niewatpliwymi zaletami ma mnostwo WAD takze nie podniecalbym sie tym tak bardzo i popatarzyl corobi sasiad - Niemiec. I na nim bym sie wzorowal. A sasiad Niemiec caly czasidzie w wegiel brunatny i pojdzie jeszcze przez kolejne minimum 20 lat. My powinnismy robic wszystko aby kopalni nam PiS nie zamknal i trzymac sie naszego koninskiego skarbu -wegla brunatnego. O OZE moze sobie marzyc i w tym kierunku patrzec ale na razie to spiewka przyszlosci bo koszty ogromne a gwarancja, ze sloneczko bedzie i wiaterek na stabilnym, pewnym poziomie to tez wielka niewiadomoma...
Dodano: 02.06.2019 07:23    Przez: ~Pn
To bredzący pasożyt
Dodano: 02.06.2019 09:19    Przez: ~As
A miła być dolina enrgi?? Dziury na mieście Zagórowska do remontu i inne!!!
Dodano: 02.06.2019 09:21    Przez: ~Tgd
Dla Konina być albo nie być to odkrywka ościsłowo a pan prezydent o zielonej energi marzy na którą potrzeba kupę miliardów kupę pola i woli i kasy paku a pak podobno bidny albo takie bajki pisze jak prezydent Konina....... zajmijcie się tym co da czas na takie rzeczy wspólny apel o odkrywkę jazda do sejmu zaproszenie obu stron do Konina paku i rządu itp trochę dobrej woli bo jak narazie miłka Stępień Pana prezydenta opętała
Dodano: 02.06.2019 10:10    Przez: ~...
Konin kiedys był oparty na 3 filarach na których powstał i dobrze funkcjonował 1 ciężki przemysł 2 sport 3 wydarzenia kulturalne np festiwal piosenki dziecięcej a teraz sytuacje Konina dokładnie obrazuje amfiteatr pan prezydent swoją wizja chce wszystko zburzyć zapomnieć i zbudować od 0 ale hola hola na to potrzeba kupę pieniędzy kupę terenów inwestycyjnych i przynajmniej 10 firm zatrudniających od 500 do 3 tyś osób wtedy konin będzie potęga z dawnych lat ale bez odkrywki ościsłowo bez elektrowni i kopalni to jest nierealne podstawa zadbać o miejsca pracy które mogą zniknąć o odkrywkę wtedy mamy 10 do 15 lat na odbudowę Konina bo tak to takie gadanie to jest bez sensu
Dodano: 02.06.2019 10:21    Przez: ~Liliput
Przyszlosc Konina w najblizszych 20-30 latach to wegiel brunatny, czyli madze ciemne zloto. OZE to potworne koszty i brak jakiejkolwiek pewnosci dostaw energi z tegoz. Kto tego nie widzi powinien udac sie do specjalisty...
Dodano: 02.06.2019 10:43    Przez: ~Pn
Ok, Harry Potter powiedział co wiedział: mieszkańcy wymyślcie co zrobić żeby osiągnąć stan zielonej energii. Zrobimy, projekt, warsztaty, burzę mózgów i jajników, zatańczymy, staniemy na głowie i nie tylko. Potrzebujemy nowej wizji ponieważ wizji nigdy nie mieliśmy ale może któryś z mieszkańców posiada takową? Proszę niech on natchnie Harrego Pottera niech podpowie co robić Panie Prezydencie. Nie mają niestety żadnego pomysłu.
Dodano: 02.06.2019 12:03    Przez: ~Inwentor
Co za durny tytuł" prezydent przedstawił swoją wizję". Przecież z tekstu wynika że prezydent nie posiada żadnej wizji.
Dodano: 02.06.2019 12:10    Przez: ~Gekon
Boże wybraliśmy 2 Ryśka Petru na prezydenta Konina już po tym mieście zorganizujmy referendum o wcześniejsze wybory
Dodano: 02.06.2019 12:14    Przez: ~Koniniak
Razem ze mną do klasy chodził taki Dyzio. Podobny nawet z aparycji do naszego Piotrusia Pana. Potrafił podobne banialuki gadać godzinami. Nie był to koleś czynu nigdy nic mu nie wyszło, jednak gadać potrafił. Podobnie jest z Piotrusiem. Różni ich jednak to że Dyzio mówił poprawnie bez kartki.
Dodano: 02.06.2019 12:22    Przez: ~Klasa
Jak ktoś ma wizję to powinien iść do lekarza cytat D.Tusk
Dodano: 02.06.2019 15:24    Przez: ~xmen
@Gekon - gnom z pinokio maja wizje.... wenezuelska.
Dodano: 02.06.2019 15:27    Przez: ~Pn
@Koniniak - katecheta przynajmniej zdroAske by zapodal. I to by miasto od razu uratowało, uczynilo potega światowa...
Dodano: 02.06.2019 15:29    Przez: ~Pn
@Klasa - no patrz, a twoj mrntalny guru - bezzebny potrafil z tableta gadac...
Dodano: 02.06.2019 15:31    Przez: ~Pn
W końcu ktoś zapytał mieszkańców o przyszłość a nie górników brawo !!!
Dodano: 02.06.2019 16:16    Przez: ~Mieszkaniec
Co za bzdury, to ńie word synu.
Dodano: 01.06.2019 23:23    Przez: ~Ziemiaz
Nie kupuję tego...
Dodano: 01.06.2019 23:26    Przez: ~Wkurzamy_konin
Polska jest skazana na węgiel i długo tak jeszcze będzie. OZE fajna bajka ale na odlegla przyszlosc, ktorej wielu z nas na bank nie dozyje. OZE poza niewatpliwymi zaletami ma mnostwo WAD takze nie podniecalbym sie tym tak bardzo i popatarzyl corobi sasiad - Niemiec. I na nim bym sie wzorowal. A sasiad Niemiec caly czasidzie w wegiel brunatny i pojdzie jeszcze przez kolejne minimum 20 lat. My powinnismy robic wszystko aby kopalni nam PiS nie zamknal i trzymac sie naszego koninskiego skarbu -wegla brunatnego. O OZE moze sobie marzyc i w tym kierunku patrzec ale na razie to spiewka przyszlosci bo koszty ogromne a gwarancja, ze sloneczko bedzie i wiaterek na stabilnym, pewnym poziomie to tez wielka niewiadomoma...
Dodano: 02.06.2019 07:23    Przez: ~Pn
P Andżelika M rozdaje kasę w Wielkopolsce i ....
Dodano: 02.06.2019 00:13    Przez: ~Krawiec
Już większych bzdur nie można było wymyślić .Straszne ogólniki szkoda ze prezydent nie przekroczył bramy po stronie kanału ulgi za mini ZOO właśnie tam by zobaczył jak wygląda zaniedbana zieleń ten w sumie piękny las komunalny .Panie Prezydencie Pan nie wie o czy mówi był pan bardzo blisko, mieszkańcy z własnej inicjatywy doprowadzają do jakiegoś przyzwoitego stanu,zamiast opowiadać głupoty w takim dniu to trzeba chociaż tam się przejść i znaczyć jak t wygląda. Około 500 drzew do usunięcia już zaraz same się łamią( osobiście oznaczę, dla tych co tego nie widzą ,a powinni radny Nowak on to ma w obowiązkach.)Takich i podobnych miejsc jest więcej brak orientacji w terenie szanowni Włodarze . gdzie są te obiecane ławki i kosze w/w terenie cdn...
Dodano: 02.06.2019 00:28    Przez: ~xxx
Czyta z plastiku i wszystko jasne
Dodano: 02.06.2019 01:02    Przez: ~Ekolog
XXX daj złapać oddech 3-muszkieterom taka prosba
Dodano: 02.06.2019 01:03    Przez: ~Portos
P Andżelika M to jest Kobieta wypada zapamiętać jej imię p Prezydenci
Dodano: 02.06.2019 01:16    Przez: ~Hm
Wielki mag, czarnoksiężnik z krainy PO.... przedstawił swoją wizję rozwoju Konina...jako że to dzień dziecka to bajka odpowiednia...w bajce czarnoksiężnik z krainy Oz okazał się zwykłym facetem który udawał wielkiego maga... PO 5 latach kadencji Korytkowskiego raczej niestety także zobaczymy zwykłego faceta, który udawał wielkiego maga....
Dodano: 02.06.2019 01:03    Przez: ~Obserwator nadwarciański
To będzie 1 gość co nie dotrwa do końca
Dodano: 02.06.2019 01:12    Przez: ~Tarot
Katecheta za to dawalby kase na koscielne "zabytki" i modlil sie by padal deszcz i rosla zielen...
Dodano: 02.06.2019 08:44    Przez: ~Pn
Zamiast Ościsłowa będzie zielona energia.
Dodano: 02.06.2019 21:17    Przez: ~Proste.
I do tego kasowane wiadomości
Dodano: 02.06.2019 02:06    Przez: ~Eh
Na lmie to standard. Wystarczy zobaczyc ile smieci trymaja na serwerach....
Dodano: 02.06.2019 08:44    Przez: ~Pn
Komentarze nie na temat beda usuwane...tak pisze LM...Wczoraj pisałem komentarz i właśnie na TEMAT ktory został usunięty. ..Chodziło o występ prezydenta Konina w parku Chopina....który w Dniu Dziecka opowiadał bzdury o zielonej energii o kopalni .Zapomniał powiedzieć o amfiteatrze ktory sie sypie o przeprawie...którą strach jeździć ...Wygłosił wielką wizję miasta którą nie pokryje się z praktyką. .. mamy kolejnego magika i wizjonera....
Dodano: 02.06.2019 05:51    Przez: ~LEON
Katecheta jak rozumiem bylby lepszy a przeprawe by naprawil zapewne dwoma zdrowaskami???
Dodano: 02.06.2019 08:45    Przez: ~Pn
PN to nie przeprawa a most Uni Europejskiej
Dodano: 02.06.2019 10:02    Przez: ~Tak
@Tak - a co ci nazwa UE przeszkadza? Czy by sie ten most nie rozwalil gdyby mial inna nazwe np jakiegos czarnego w kietce??
Dodano: 02.06.2019 10:45    Przez: ~Pn
Przecież przed wyborami koryto podobno miał konkretne propozycje zielonego miasta, a okazało się że to było tylko puste hasło na które nabrał ludzi , skąd ty chłopcze weźmiesz pieniądze... niestety kolejne zmarnowane lata rządów PO
Dodano: 02.06.2019 07:04    Przez: ~nigdy wiecej po
Taki Amerykański ha ha
Dodano: 02.06.2019 08:29    Przez: ~Tylko
Z katwni beda brane pieniądze. A tak powazniej za latechetu bylby jeszcze wieksza nedza.
Dodano: 02.06.2019 08:47    Przez: ~Pn
Aaaaaa kotki dwa.... prezydenta opowiada bajki dla dzieci