Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17634) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (4)

Obchody 30 rocznicy 89 wzbudziły kontrowersje. Nie będzie parady

Dodano: 2.06.2019 08:51

Międzyszkolny happening „Nie dla przemocy! Tak dla mądrej demokracji” zapowiadany w Koninie na 4 czerwca z okazji obchodów 30 rocznicy wyborów 89, odbędzie się w okrojonej formie.

Miał być przemarsz szkół, a następnie happening na stadionie im. Złotej Jedenastki w Koninie. Ponieważ podczas minionej sesji Rady Miasta Konina, radni PiS wyrazili swoje wątpliwości, co do formy obchodów i hasła tego wydarzenia, organizatorzy ograniczyli program.

- W tym roku parady dzieci nie będzie – wyjaśnia Urszula Maciaszek ze Stowarzyszenia Młodzi Aktywni, radna i organizatorka tego wydarzenia. - Z uwagi na fakt, że wydarzenie budziło kontrowersje i zaczęło dzielić naszą konińską społeczność, rezygnujemy z parady.

Radna Katarzyna Jaworska (klub PiS) podczas minionej sesji uznała, że to upolitycznianie i ideologizowanie wydarzenia. Nieadekwatne do tego wydało się także hasło, które miało towarzyszyć przemarszowi uczniów na stadion. Radny Jakub Eltman z tego samego klubu, zaprosił natomiast na spotkanie z dawnymi działaczami Solidarności, jako alternatywę dla miejskich obchodów. http://https://www.lm.pl/aktualnosci/informacja/121857/dwie_radne_i_dwie_wizje_obchodow_30_rocznicy_wyborow_z_1989

- To miał być dzień dla dzieci i będzie. Bez polityki i negatywnych emocji – kontynuuje swoje wyjaśnienia Urszula Maciaszek. - Chcemy się łączyć nie dzielić. Rezygnujemy z parady, ale nie rezygnujemy z budowania pozytywnej energii, która zwłaszcza młodemu pokoleniu jest potrzebna. Młodzi mają brać z nas przykład więc musi to być dobry przykład. Spotkamy się wspólnie 4 czerwca na stadionie Złotej Jedenastki w godz. 11.00 - 13.00 i będziemy przekazywać pozytywną energię, budować relacje. Mali i starsi. Będzie festiwal baniek, tory przeszkód i mnóstwo dobrej zabawy.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Urszula Maciaszek,   happening,   rocznica wyborów 89,   demokracja,  



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dobroć TfuSSka to emerytura od 67roku jak kto dożyje,fundusze emerytalne zabrane ,vat POdniesiony,obietnic tryle że nawet schetyna z kopaczową nie mogli spamiętać-czy mam wymieniać dalej???
Dodano: 2.06.2019 10:54    Przez: ~aktor ps. TW SB
Mnie też ideologia PeOwska się nie POdoba.
Dodano: 2.06.2019 14:01    Przez: ~Tadlik

KOMENTARZE

Radnej z PiSu nie podoba się hasło Tak dla mądrej demokracji?
Dodano: 02.06.2019 09:19    Przez: ~Julan
A czym się różni mądra demokracja od demokracji? Tym czym krzesło od krzesła elektrycznego
Dodano: 02.06.2019 11:35    Przez: ~Otua
Do gościa powyżej@. Jak się nie ma czego mądrego do powiedzenia to lepiej siedzieć cicho. Wygląda to i poważniej i roztropniej, a tak palnąłeś chłopie gluta że aż zwieracz na końcówce chce popuścić.
Dodano: 02.06.2019 15:54    Przez: ~jaś
Dobre hasło. Wysłać je Schetynie. Czytam, że PO już poległo przed jesienią; czytam, że Die Welt pisze o ostatnich wyborach w Polsce. Ponoć PO razem z Niemcami boją się Budapesztu w Warszawie i 16 lat rządów PiS! (Orban wygra kolejne wybory i będzie rządzić min... 20 lat!). Panika na całego i tak PO wymyślił decentralizację władzy. Czego to nie zrobią by doić województwa i tu znaleźć swoją szklarnię polityczną. Gotowi decentralizację i rozbicie dzielnicowe wprowadzić jak w 13 wieku byle zarobić. Wokoło ruchy narodowe powstają, na Ukrainie nie ma końca wojny, Turcy i Rosjanie wybierają cara i sułtana, Merkel tyle lat trzęsła UE że Brytole nie wytrzymali a Ci z PO pod prąd idą, kraj osłabią byle te 4 czy 8 lat zarobić a co będzie za 10-20-30 lat to co ich obchodzi. Mądrości to oni dawno nie widzieli w demokracji.
Dodano: 03.06.2019 00:36    Przez: ~Lo
radnej z PISu nie podoba sie POwska idologia
Dodano: 02.06.2019 09:26    Przez: ~:P
i bardzo dobrze!!!!!!!!!!
Dodano: 02.06.2019 09:27    Przez: ~:O
Mnie też ideologia PeOwska się nie POdoba.
Dodano: 02.06.2019 14:01    Przez: ~Tadlik
Od godz. 11-13 a co urzędasy się nudzą bo w końcu ile tej darmowej kawy można wyżłopać.Uczcijcie jeszcze bolka,siłę sPOkoju/gruba kreska,Geremusia z jego zbawicielką rozPOrka no i brata michnika z UBcji.Bym zaPOmniała jeszcze wsPOmnijcie Kon Wart,FUGO,POM,Elewator-Młyn i wiele POmniejszych zakładów rozkradzionych przez czerwonych braci w wierze z nad synaju.A co jak wsPOminać to wsPOminać nawet złodziei.
Dodano: 02.06.2019 09:30    Przez: ~dobra okazja
I bardzo dobrze dzieciaki dobrze wiedzą że mówić a robić to już nie koniecznie to samo
Dodano: 02.06.2019 09:55    Przez: ~Renia
Niech wezmą te dzieciaczki co przed Centrum stały i tak mądrze opowiadali
Dodano: 02.06.2019 10:12    Przez: ~Matka
szkoda że PiS znowu maci - chciałem podziękować im za podwyżki cen, od słynnej już pietruszki, przez ziemniaki, mięso a w przyszłości prąd. dzięki wam ... nieudaczni ekonomiści z PiSu!!!
Dodano: 02.06.2019 10:36    Przez: ~Jarek - król Polski
Szetinio jest Best
Dodano: 02.06.2019 10:46    Przez: ~Pl
Dobroć TfuSSka to emerytura od 67roku jak kto dożyje,fundusze emerytalne zabrane ,vat POdniesiony,obietnic tryle że nawet schetyna z kopaczową nie mogli spamiętać-czy mam wymieniać dalej???
Dodano: 02.06.2019 10:54    Przez: ~aktor ps. TW SB
To jest czkawa poprzednich rzado Po, to oni pol Polski sprzedali. Nie powtarzaj sloganow tylko poczytaj ekonomie
Dodano: 02.06.2019 13:37    Przez: ~Go
OECD dane z dziś. Najszybciej rozwijających się kraj Europy? Polska. Miejsce Polski na świecie? 4. Tak dobre oceny były jeszcze w ... 2009 za czasów PiS. Bo nawet jak jest koniunktura na świecie to ktoś rozwija się szybciej a ktoś wolniej. Niestety dla Ciebie PiS wygrał konkurencję. Poczytaj dane niemieckiej Money.pl sprzed tygodnia o realnym wzroście dochodu rozporządzalnego gospodarstwa domowego. Niestety wzrost cen zrekompensował z naddatkiem wzrost pensji i realnie pieniędzy przybyło. Poczytaj dane o dniu wolności podatkowej co może będzie w tym roku przed 9 czerwca. Biją PO od 2 do 3,5 tygodnia. Tyle krócej robimy na podatki dla państwa. Masz żal za dane? Pędź do TVN że kłamią lub oskarż za dane OECD, money.pl i Centrum im. Adama Smitha.
Dodano: 03.06.2019 00:45    Przez: ~Kto czyta nie błądzi
Pani radna jak już się odzywasz to chociaż z sensem to rób.Bycie radną to nie tylko pozowanie do zdjęć w przyciasnych sukienkach i zabieraniu głosu po to żeby tylko się odezwać .Pół roku minęło i odezwała się szkoda ,że nie w sprawach ważnych dla miasta.
Dodano: 02.06.2019 13:55    Przez: ~Laskówiec
Podpisz się imieniem i nazwiskiem
Dodano: 02.06.2019 14:41    Przez: ~Hm
Brawo dla tej Pani
Dodano: 02.06.2019 14:52    Przez: ~Tyt
Z tego widze na sesjach Rady Miasta, Pani Radna Jaworska zabiera głos nie pierwszy raz. Było wiele wniosków dotyczących, remontu parkingu, wymalowania pasów, czy interwencja w sprawie budowy drogi Jana Pawla II. Proszę wiec o rzetelne komentarze i uczciwe opinie, a prywatne komentarze dotyczące stroju lub wyglądu są niestosowne i poprostu płytkie. Gorzej świadczą o piszącym niż o opisanym. Łatwo jest anonimowo.
Dodano: 02.06.2019 15:12    Przez: ~Koninianin
do "Koninianin" i "Hm"... pani Jaworska ładnie to tak komentować nie pod swoim imieniem i nazwiskiem????????????? ha ha ha...
Dodano: 02.06.2019 16:10    Przez: ~do bezradnej Jaworskiej
Niektórym to się marzą tylko parady. Oj zboczki, zboczki...
Dodano: 02.06.2019 14:05    Przez: ~normalna
Najlepiej zaprowadzcie dzieciaki do kościoła ,,K,, tam już na nich czekają!!!!!
Dodano: 03.06.2019 13:20    Przez: ~Rowerek
Co tam 30-lecie częściowo wolnych wyborów do Sejmu i wolnych wyborów do Senatu RP, przecież za 3 tygodnie Prezes - Naczelnik - Zwykły Poseł, będzie obchodził 70 rocznicę urodzin. To dopiero okazja do świętowania przez cały wdzięczny Naród, w tym przez dziatwę, w formie radosnego przemarszu szkół przez polskie wsie i miasta. Koniecznie z hasłami: Prezesie prowadź, Jarosław Wielki, Dzięki za Jarkowe 500 itp.
Dodano: 02.06.2019 14:42    Przez: ~rówieśnik prezesa
Szyderco jeden ! Żaden szyderca nie wejdzie do Królestwa Bożego ! A Panu Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu to Ty do pięt nie sięgasz.
Dodano: 02.06.2019 15:33    Przez: ~Wojtek
bialorus sie podoba ,korea.. i byly pzpr to jest konin.
Dodano: 02.06.2019 15:34    Przez: ~xmar
1 z 2
12>>