Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18122) SPORT FORUM FIRMY (5390) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Augustyniak zwolniony z Górnika! Dziubek nowym tre ... (0)Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)

Wierzbinek. Zginął 61-motorowerzysta potrącony przez ciężarówkę

Dodano: 5.06.2019 11:05

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu było najprawdopodobniej przyczyną śmiertelnego wypadku, do którego doszło 4 czerwca rano na drodze między Wierzbinkiem i Zaryniem. Zginął 61-latek kierujący motorowerem.

Kilka minut przed godz. 5.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Koninie poinformowany został o wypadku drogowym, do którego doszło w miejscowości Boguszyce w gminie Wierzbinek. Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że 33-letni mieszkaniec gminy Wierzbinek kierując samochodem ciężarowym z naczepą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 61-letniemu mieszkańcowi gminy Topólka w województwie kujawsko – pomorskim.

- Motorowerzysta jechał drogą gminną łączącą Wierzbinek z Zaryniem, a kierowca ciężarówki drogą wewnętrzną kopalni, która w pewnym momencie przecinała drogę gminną - informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji. - Dokładnie w tym miejscu kierowca ciężarówki powinien ustąpić pierwszeństwa 61-latkowi, czego nie zrobił. Policjantom 33-latek powiedział, że oślepiło go wschodzące słońce, które było nad drogą, z której nadjechał motorower. Po uderzeniu przez samochód ciężarowy, motorowerzysta został wepchnięty do rowu. Niestety na skutek poniesionych obrażeń poniósł śmierć na miejscu.

Fot. KMP Konin

 

  • Wierzbinek. Zginął 61-motorowerzysta potrącony przez ciężarówkę
  • Wierzbinek. Zginął 61-motorowerzysta potrącony przez ciężarówkę
  • Wierzbinek. Zginął 61-motorowerzysta potrącony przez ciężarówkę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   wypadek śmiertelny,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby któryś ustępował tam pierwszeństwa. Duży może więcej także to było kwestią czasu. Pewnie jeszcze przez telefon rozmawiał. jak cała reszta kierowców kopalni.
Dodano: 5.06.2019 11:47    Przez: ~łysek
kierowcy ciężarówek przeginają pałę, to co odstawiają na rondach woła o pomstę, zestaw swoje waży i oni to wykorzystują, wymuszanie pierwszeństwa to chleb powszedni, a Ty w osobówce się martw o swoje zdrowie i życie.
Dodano: 5.06.2019 13:44    Przez: ~Radosław
Oczywiscie kontrole ciezarowek kopalnianych ktore jeżdżą ta trasa
Dodano: 5.06.2019 17:07    Przez: ~Kierowca

KOMENTARZE

Jeszcze mi się nie zdarzyło żeby któryś ustępował tam pierwszeństwa. Duży może więcej także to było kwestią czasu. Pewnie jeszcze przez telefon rozmawiał. jak cała reszta kierowców kopalni.
Dodano: 05.06.2019 11:47    Przez: ~łysek
Prosze ITD o kontrole ciezarowke bo połowa nie powinna byc dopuszczona do ruchu!
Dodano: 05.06.2019 17:06    Przez: ~Kierowca
Oczywiscie kontrole ciezarowek kopalnianych ktore jeżdżą ta trasa
Dodano: 05.06.2019 17:07    Przez: ~Kierowca
Podobno wymienili juz samochody
Dodano: 05.06.2019 21:43    Przez: ~PN
Kierowco poproś Kaczysława z Żoliborza .To będzie jego następna obietnica dla naiwnych .
Dodano: 05.06.2019 23:03    Przez: ~brzydzę się PiSem
LUDZIE trzymajcie sie z dala od motocykli i wymalazków 125cm udających motorowery jak wam Zycie miłe.
Dodano: 05.06.2019 11:55    Przez: ~dawcy
kierowcy ciężarówek przeginają pałę, to co odstawiają na rondach woła o pomstę, zestaw swoje waży i oni to wykorzystują, wymuszanie pierwszeństwa to chleb powszedni, a Ty w osobówce się martw o swoje zdrowie i życie.
Dodano: 05.06.2019 13:44    Przez: ~Radosław
To fakt,a jak juz ruszy to głowa w drugą strone i nawet nie potrafi kiwnąć głową ze przeprasza za wymuszenie
Dodano: 05.06.2019 14:09    Przez: ~Olo
Przekleta droga i jezdzacy po niej wydaje się im ze mogą wszystko.Wiele razy bywalo ze musisz zwolnic lub się zatrzymać bo jada PANY Z WEGLEM lub PO
Dodano: 05.06.2019 16:08    Przez: ~WOD05
Jakiś rok temu byłem świadkiem jak kierowca od pana B... zajerzdzal drogę ciągnikowi rolniczemu. ROBIŁ to brutalnie i nie ludzko,omal nie doszło do tragedji. Wiem że ten kierowca pochodzi z okolic Sadlna i ma Żone Justynę z miejscowości Belny.Było to na obwodnicy Sompolna. Nikt nic z nimi nie robi.
Dodano: 05.06.2019 17:05    Przez: ~Obserwator
następnym razem celuj w tych na ścigaczach
Dodano: 05.06.2019 18:05    Przez: ~pozdro
W Łysku się troszkę nauczyli... Ale rondo w Sompolna to tragedia, auta świadczące usługi dla KWB jadące obwodnica w stronę Ślesina nie zważając na rondo. Do czasu jak tutaj... Nie chcę nikogo popuszczać ale zdarłbym ostatnią złotówkę z KWB za te wybryki.
Dodano: 05.06.2019 18:45    Przez: ~Knur
Siedzę sobie właśnie w domu. Teren zabudowany a debile z kopalni ponad 80 jeżdżą. Za mało ludzi zabili jeszcze żeby się za nich zabrać.?? Ludzie piszą skargi a policja i wszyscy to olewaja
Dodano: 05.06.2019 20:38    Przez: ~Rudy
Ja mam kilka filmików jak oni jeżdżą w terenie zabudowanym Sompolno mostki dęby Osiek. Ale komu to pokazać, jak jechałem za nimi to mi prawko zabiorą A im nic nie zrobia
Dodano: 05.06.2019 20:45    Przez: ~Ja
To idź z tymi filmikami do kierownika transportu w lubstowie to może coś z tym zrobi
Dodano: 05.06.2019 21:00    Przez: ~Kkkkk
Omg... sam łamiesz przepisy i jeszcze to nagrywasz i publicznie się do tego przyznajesz.. żal. Pl
Dodano: 06.06.2019 13:14    Przez: ~Kierowca też człowiek
Powini dojechac tego kierowcę ciężarówki!!!
Dodano: 05.06.2019 21:31    Przez: ~Moto
1 z 2
12>>