Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19583) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 9oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (4)

Konin. Plac zabaw do likwidacji? Do spółdzielni wpłynęło pismo

Dodano: 7.06.2019 19:34
Źródło: LM.pl

Plac zabaw w centrum trzeciego osiedla w Koninie kością niezgody mieszkańców. Jedni chcą jego likwidacji, inni pozostawienia. Decyzję podejmą władze miasta.

Pismo, w sprawie zlikwidowania placu zabaw przy ul. Tuwima, podpisane przez mieszkańców zlokalizowanego nieopodal bloku, wpłynęło już do Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Powodem ma być hałas powodowany przez najmłodszych mieszkańców osiedla.

- Rozpoznajemy temat – mówi Piotr Wolicki, prezes Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Miejsce zabaw przy ul. Tuwima niemal każdego dnia zapełnia się dziećmi. To jedyny w okolicy ogrodzony plac.

- Lepszego miejsca dla dzieci w pobliżu nie ma. Gdzie mamy iść? – pyta jedna z matek.

- Tu plac zabaw był od zawsze. Tylko kiedyś był bardziej na środku i nie był ogrodzony. Nie rozumiem, dlaczego nagle teraz, po tylu latach to komuś przeszkadza – mówi inna.

Prezes KSM podkreśla, że będzie robił wszystko, żeby przekonywać mieszkańców do pozostawienia placu.

- Należy szukać rozwiązań mediacyjnych. Badamy co jest zarzewiem konfliktu. Będę się starał prowadzić mediacje między mieszkańcami, żeby jedni zrozumieli, że dzieci muszą się gdzieś bawić, a drudzy zrozumieli, że są też tam osoby starsze i wszyscy powinniśmy ze sobą egzystować – mówi Piotr Wolicki. - Od strony formalnej, tego placu ruszyć nie mogę. On stoi na terenie miejskim i decyzja należy do prezydenta – dodaje.

Wiceprezydent Paweł Adamów zapowiada, że przyjrzy się bliżej sprawie.

- Na pierwszy rzut oka jesteśmy za tym, żeby ten plac zabaw tam zostawić. Jest on w dobrym stanie, w miarę nowy. To niezbędna infrastruktura dla rodzin, a Konin chce być przyjazny rodzinom. Nie chcemy, żeby nasze dzieci siedziały przed telewizorem i komputerem, tylko bawiły się na placu zabaw – mówi Paweł Adamów. - Podejrzewam, że gdybyśmy zlikwidowali ten plac to jeszcze więcej mieszkańców przyszłoby z petycją, żeby go przywrócić. Mieszkańcy Konińskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, z którymi ostatnio się spotykałem, bardziej sygnalizowali konieczność renowacji istniejących placów, a nawet rozbudowy infrastruktury w tym zakresie. Myślę, że ta petycja spotka się z odmową miasta – dodaje.

Grupa rodziców, która nie chce likwidacji placu, rozpoczęła zbieranie podpisów pod pismem o pozostawienie go w dotychczasowym miejscu.

  • Konin. Plac zabaw do likwidacji? Do spółdzielni wpłynęło pismo
  • Konin. Plac zabaw do likwidacji? Do spółdzielni wpłynęło pismo
  • Konin. Plac zabaw do likwidacji? Do spółdzielni wpłynęło pismo

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Jest gwarno, zatem korzystają z niego dzieci i po to on powstał. Znaczy jest potrzebny. Sprawa jest prosta.
Dodano: 7.06.2019 20:18    Przez: ~Prezydent
Juniorzy zapomnieli że sami mieli dzieci.... Pozdrawiam
Dodano: 7.06.2019 19:44    Przez: ~Olgierd
Dzieci wrzeszczały, wrzeszczą i wrzeszczeć będą, to normalne w ich wieku. Jak ci za głośno, sprzedaj mieszkanie i zamieszkaj w jakimś domu spokojnej starości gdzieś pod lasem.
Dodano: 7.06.2019 20:36    Przez: ~zyx
Konin miasto emerytów. Co tu się dzieje...
Dodano: 7.06.2019 19:50    Przez: ~brak słów
Mają za dużo wolnego czasu.
Dodano: 7.06.2019 19:57    Przez: ~jjj

KOMENTARZE

Juniorzy zapomnieli że sami mieli dzieci.... Pozdrawiam
Dodano: 07.06.2019 19:44    Przez: ~Olgierd
Jest gwarno, zatem korzystają z niego dzieci i po to on powstał. Znaczy jest potrzebny. Sprawa jest prosta.
Dodano: 07.06.2019 20:18    Przez: ~Prezydent
Chyba miałeś na myśli seniorów a nie juniorów
Dodano: 07.06.2019 20:48    Przez: ~senior
Chyba seniorzy? Juniorzy z tego placu korzystają
Dodano: 07.06.2019 20:49    Przez: ~🐈
A może seniorzy zapomnieli że też mieli dzieci. Junior to młode pokolenie 😉
Dodano: 07.06.2019 21:28    Przez: ~Xd
KONIN TO JEDNAK JEST.....A TEN PREZES TO SIĘ NADAJE ALE NA.....NIECH WEŹMIE PRZYKŁAD Z PREZESA SPÓŁDZIELNI ZATORZE!!!!!!
Dodano: 07.06.2019 23:47    Przez: ~Normalny
Krótka piłka, od 7.00 do 22.00 niema ciszy nocnej wiec wara od krzyków na placu zabaw,przeanalizujcie prosze jesli ktos z was ma sąsiadów w słusznym wieku i zastanówmy sie z czym mają problem,w wiekszosci we wszystkim.
Dodano: 08.06.2019 09:05    Przez: ~Olo
To ciemne zacofane komusze miasto znane w Polsce jako niebieskie zagłębie od smakoszy tego napoju.
Dodano: 08.06.2019 09:42    Przez: ~jako
Teren miejski więc co ma do tego spółdzielnia?
Dodano: 08.06.2019 11:00    Przez: ~Mieszkanka
A mieszkańców wsi sie nazywa wiesniakami???
Dodano: 08.06.2019 12:05    Przez: ~Hmmmmm
Konin miasto emerytów. Co tu się dzieje...
Dodano: 07.06.2019 19:50    Przez: ~brak słów
Mają za dużo wolnego czasu.
Dodano: 07.06.2019 19:57    Przez: ~jjj
Seniorów emeryturki dawno rządy przeżarły. Dostają z tego co wypracują obecnie młodzi i chcą tych swoich dobrodziejów - młodych źle traktować- oj pus...ki
Dodano: 08.06.2019 08:32    Przez: ~odbiło Seniorom na dobre
Postawcie tym starym repetom ławki tylko! Będą miały widoki na wszystko!plotusnice!
Dodano: 07.06.2019 19:53    Przez: ~Asia
Zobaczcie Nadrzeczną 9, tu siedzą od rana do wieczora.
Dodano: 07.06.2019 21:01    Przez: ~Ja
Asia- ławki tez im przeszkadzają pisze poważnie i jakieś ławki zostały zlikwidowane. Pogadaj na osiedlu to nawet pokażą które trzeba było usunąć. Teraz trzeba stać. najpierw ławki , teraz plac.
Dodano: 08.06.2019 08:35    Przez: ~Hannibal
Ławki, zwłaszcza w jakiś spokojnych miejscach zaraz będą oblegane przez meneli. Dopiero dziadki będą mieli. Imprezy do białego rana. Mam taką ławkę w okolicy. Już nie raz chciałem ją podpalić. Policja jest bezradna. Ale jak zawsze u nas. Dziadki załatwią sobie kijek za laseczkę i nie będą sypiać, ale to będzie bezsenność z tym poloczkowatym poczuciem wygranej... brzydzę się.Jeszcze jedno. To nie wina wieku. Na starość te cechy się tylko uwidaczniają bardziej. Tacy byli całe życie.
Dodano: 08.06.2019 18:52    Przez: ~trump
gdzie są te listy do podpisania? Petycja online może. Tetrykom nie popuścić. Na starość coś nie styka. Jak źle wśród ludzi to niech kupią sobie dom. Jak nie stać... to się w uniwersytecie trzeciego wieku nauczyć żyć wśród ludzi.
Dodano: 07.06.2019 19:57    Przez: ~Ski
Petycja do podpisania będzie jeszcze przez weekend na placu zabaw u jednej z mam.
Dodano: 07.06.2019 22:14    Przez: ~Mieszkaniec
Panowie Prezydenci. Co z placem zabaw, w parku Rondo, mija już prawie rok od spłonięcia poprzedniego, a nowego nie widać?...
Dodano: 07.06.2019 20:11    Przez: ~Zaniepokojony
Może po prostu dzieci, zamiast wrzeszczeć( zjawisko nader częste) bawiłyby się jak należy, a ich rodzice uczyliby je, że obok są również inni ludzie, którzy chcą żyć we względnym spokoju. Proste.
Dodano: 07.06.2019 20:13    Przez: ~xyz
Dzieci wrzeszczały, wrzeszczą i wrzeszczeć będą, to normalne w ich wieku. Jak ci za głośno, sprzedaj mieszkanie i zamieszkaj w jakimś domu spokojnej starości gdzieś pod lasem.
Dodano: 07.06.2019 20:36    Przez: ~zyx
Dzieci zawsze były i będą ruchliwe i słyszalne. Puknij się w głowę. Dzieci ich radość, śmiech i gwar cieszy serce. Potwory w ludzkiej skórze sapią z tego powodu niezadowolone.
Dodano: 08.06.2019 08:47    Przez: ~Hannibal
Jak się nie podoba to się przeprowadź lepiej żeby dzieci bawiły się na placu niż siedziały przy komputerze
Dodano: 08.06.2019 16:51    Przez: ~Aaa
Ty robiłas wiekszy halas,bo bawilas sie aluminiowymi łyżkami
Dodano: 09.06.2019 22:56    Przez: ~hahah
Dzieciaki powinny być uśmiechnięte trzeba do tych małych ....
Dodano: 07.06.2019 20:26    Przez: ~ela
DZIECIAKI SĄ Najważniejsze
Dodano: 07.06.2019 20:29    Przez: ~ela
Dziadki opanujcie sie niektórych nie stac na własny dom i podwórko dzieci maja prawo.miec swoj kont pod blokiem by móc sie pobawic a nie kisic w domy jak wy .
Dodano: 07.06.2019 20:31    Przez: ~Matka
Mieszkam w Niesłuszu. Dzieci jak na lekarstwo, a i tak są sąsiedzi, którym też wszystko przeszkadza. Takie czasy... milordy same. A gowniaki najmniej winne. Stare dziady i rodzice mogliby się w łeb puknąć. Typowe polactwo... ja ja ja...