Dzisiaj jest niedziela 18 sierpnia 2019, imieniny: Heleny, Bronisława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18737) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Przejazd na Okólnej w centrum finansowych targów miasta z PKP

KONIN JEST NASZ

Dodano: 7.06.2019 19:52

Najpóźniej we wrześniu przejazd kolejowy na ulicy Okólnej zostanie otwarty, deklaruje przedstawiciel PKP. To dobra wiadomością dla mieszkańców tej części Konina, bo miał być przecież zamknięty aż do końca roku.

W tej samej wypowiedzi Arnold Bresch z zarządu PKP PLK zarzucił wczoraj miastu, że nie realizuje postanowień porozumienia, jakie zostało przez obie strony podpisane przed rozpoczęciem inwestycji. - Miasto próbuje wycofać się z części zobowiązań finansowych – oświadczył przedstawiciel kolei. - My rozszerzyliśmy zakres tego zadania i wiadukt będzie miał większą przepustowość, niż istniejący przejazd. A to wiąże się z koniecznością wyłożenia przez miasto dodatkowych pieniędzy. I od dwóch lat miasto podejmuje próby wycofania się z zobowiązań, wynikających z rozszerzonego zakresu prac na budowanym wiadukcie.

Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie potwierdza, że budowany wiadukt jest większy od zaproponowanego pierwotnie przez Polskie Linie Kolejowe. – Przynieśli projekt jednojezdniowej konstrukcji z dwoma pasami ruchu, podobnej do wiaduktu na ulicy Przemysłowej – wyjaśnia Grzegorz Pająk. - Nie zgodziliśmy się na to i zaproponowaliśmy trzy warianty, z których najbardziej optymalny z naszego punktu widzenia, a co za tym idzie i najdroższy, zakładał budowę bezkolizyjnego skrzyżowania z ulicą Przemysłową.

Po półtorarocznych negocjacjach stanęło na wersji najtańszej, ale z trzema pasami ruchu w każdą stronę i skrzyżowaniem jednopoziomowym z sygnalizacją świetlną. W związku z takim poszerzeniem zakresu robót strony ustaliły, że PKP sfinansują tylko – tak jak zakładały – budowę dwóch pasów ruchu jednej jezdni, a miasto dołoży pieniądze na pozostałe cztery pasy, a więc dwa razy tyle, co kolejarze.

Jednak zarzut ze strony PKP, że miasto nie wywiązuje się z zobowiązań finansowych jest na tyle poważny, że poprosiłem Zarząd Dróg Miejskich o udostępnienie tekstu porozumienia, jakie obie strony podpisały w sierpniu 2016 roku. Jak się okazuje, miasto faktycznie nie zapłaciło do tej pory kolejarzom ponad 5,79 mln zł, jakie miało im przekazać w latach 2017 i 2018, ale też – jak twierdzi Grzegorz Pająk – dopiero w tym roku zaczęły spływać do ZDM dokumenty, stanowiące postawę do wypłacenia tych kwot. Z drugiej strony podczas budowy wiaduktu sięgnięto po tańszą o około 1,5 mln zł technologię posadowienia pali, na czym miasto też chciało skorzystać.

następna
strona 1/2
  • Przejazd na Okólnej elementem finansowych targów miasta z PKP

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co to za karmienie kłamstwami mieszkańców Konina, że we wrześniu zostanie otwarty przejazd na OKÓLNEJ. Gdzie jest pismo podpisane ,że bedzie przejazd otwarty..???? To tylko wielka ściema bo potem się znowu przedłuży do końca roku . To nic innego jak zagrywka polityczna obecnych władz Konina . Mieszkańcy domagają się już otwarcia przejazdu przed wakacjami , gdzie widać jak ważny jest ten odcinek na OKÓLNEJ dla mieszkańców gdzie odbija sie to negatywnie na tej części Konina . Konin jest nieprzejezdny !!!! Co robią władze KONINA ...dosłownie nic...!!! Paradują po Koninie i baloniki w powietrze tylko potrafią puszczać . ŻENADA , kpina z mieszkańców Konina , mieszkańcy widzą co to za władza ...żadna władza nie wspierająca mieszkańców i nie mają świadomości co się dzieje w Koninie i po raz kolejny pokazują brak przewidywalności zagrożeń dla Konina , tylko ręce rozkładają i żadnej pomocy dla mieszkańców!!!! Oj to Wam się odbije na wyborach obecna władzo Konińska !!!!
Dodano: 8.06.2019 07:25    Przez: asdar6
blokada torów
Dodano: 7.06.2019 20:46    Przez: ~bazant
Każdy chce zarobić, każdy każdego w ch..a zrobi żeby zarobić.
Dodano: 7.06.2019 20:41    Przez: ~Srs
9.06 jak wróci.ruch na tory zrobić pikietę to pkp otworzy od razu
Dodano: 7.06.2019 21:09    Przez: ~Niesłusz
plk nich się zajmie swoimi nieruchomośćami na Zatorzu drzewa rosną im na dachach...
Dodano: 7.06.2019 21:30    Przez: ~zatorze brzozy na budynku PL ...

KOMENTARZE

Każdy chce zarobić, każdy każdego w ch..a zrobi żeby zarobić.
Dodano: 07.06.2019 20:41    Przez: ~Srs
Polska w pigułce.
Dodano: 07.06.2019 23:01    Przez: ~Tales z Konina
Przejazd na Okólnej w centrum finansowych targów miasta z PKP. No tu żeś mi Pan, Panie Olejnik tym tytułem zaimponował.
Dodano: 08.06.2019 08:39    Przez: ~Siara
Jak się czyta jedną książkę na rok, to potem byle tytuł imponuje.
Dodano: 08.06.2019 08:48    Przez: ~jazda
To nie jest byle tytuł, to tytuł na miarę naszych czasów, mnie też pan tym tytułem zaimponował aż mi mowę ciała odebrało.
Dodano: 08.06.2019 11:04    Przez: ~Halina
blokada torów
Dodano: 07.06.2019 20:46    Przez: ~bazant
Kontrole sanepidu. Prywatnej firmie sanepid sprawdza tabliczki znamionowe na mydle do rąk, a na kolei, pasażer oddaje kał w centrum miasta na tory. Gdzie higiena, gdzie zalecenia epidemiologiczne. Ponadto człowiek jest głównym roznosicielem asf. Jak to się ma do zaleceń głównego lekarza weterynarii? Państwo w państwie. A do was cwaniaczki z budowy dworca. Jeszcze raz będzie głośno po 22 ... całe centrum miasta wie o co chodzi. Puszczają na tory to małe spalinowe żółte gówno . Jakieś trzaski, walenie jak o blachę. Ogarnijcie się... to xxi wiek. Co ze składowiskiem piachu z tych podkładów w nasym regionie? Chemia z podkładów i ludzkie fekalia czekają na dostanie się do wód gruntowych?
Dodano: 08.06.2019 08:37    Przez: ~ghj
400 miejsc parkingowych zniknie z Wyzwolenia!Ceny mieszkan o polowe w dół
Dodano: 07.06.2019 20:47    Przez: ~Maria68
Gdzieś ty się 400 miejsc tam doliczyła?
Dodano: 07.06.2019 21:52    Przez: ~?
Tam teraz nawet 200 samochodów nie stoi
Dodano: 07.06.2019 22:12    Przez: ~Anzelm
Nie dajmy się zrobić w konia weźmy rozwiązanie przejazdu na ul OKÓLNEJ swoje ręce nikt nam nie pomoże ani władze miasta ani PKP wiadukt nam sprawy nie rozwiązuje nikt nie chce zauważyć że za przejazdem są garaże około 300 do których było 300 500m teraz jest 3km po wybudowaniu wiaduktu będzie 2km taki to prezent szykują nam władze miasta i PKP ludzie nie dajmy się zrobić w balona walczmy o przejazd który nam od kilkudziesięciu lat ułatwiał życie.
Dodano: 07.06.2019 23:27    Przez: ~xy.
Sprawdz na google map i policz auta . Wroc do podstawowki na matematyke. Przepros mame ze brak Ci kultury. Jasno widac ile jest miejsc. Gdyby linie pomalowali i ludzie nie stawali z metrowymi przerwami weszloby jeszcze wiecej
Dodano: 08.06.2019 05:26    Przez: ~Hfjdjsifvbd
Za to ceny garaży dwa razy w górę!
Dodano: 08.06.2019 08:35    Przez: ~tak będzie..
Policzyłam na google maps: między torami a rondem stoi tam 70 samochodów. Chcesz coś jeszcze dodać, Hfjdjsifvbd?
Dodano: 08.06.2019 15:25    Przez: ~:D :D :D
Sami geniusze, na gogle maps będą liczyć ile aut stoi na starym zdjęciu z satelity . Zdjęcie jest stare, ponadto kiedy je robili to ludzie byli w pracy albo gdzieś jeździli i faktycznie do południa jest luz. Trzeba iść liczyć auta WIECZOREM !!! I trzeba policzyć od torów az do Sosnowej, cała druga nitkę ulicy, plus to co stoi pod wzdłuż jezdni pod drzewami oraz na pasie zieleni dzielącej. Tych miejsc jest setki. A nawet gdyby znikło "tylko" 100 czy 200 to i tak to jest ogromna ilość.
Dodano: 08.06.2019 23:12    Przez: ~kierownica
430 miejsc dokładnie, gdyby auta zaprkowały z normalną przerwą. DDD - pocałuj się w ucho, z tymi 70 cioma.Jest 80 w rzedzie x3 rżedzy od ronda w sronę torów plus dwa rzędzy po 15 i te które parkuja wzdłóż to jest 300 i 130 od żabki do janiaka. Nez parkingu strzożengo oczywiście.To wszystko będzie likwidowane. Na razie tylko do żabki, a później reszta.
Dodano: 09.06.2019 22:15    Przez: ~Hfjdjsifvbd
9.06 jak wróci.ruch na tory zrobić pikietę to pkp otworzy od razu
Dodano: 07.06.2019 21:09    Przez: ~Niesłusz
plk nich się zajmie swoimi nieruchomośćami na Zatorzu drzewa rosną im na dachach...
Dodano: 07.06.2019 21:30    Przez: ~zatorze brzozy na budynku PL ...
Rozebrać całkowicie przejazd na Okólnej i po sprawie i tak tam chodzą jak święte krowy
Dodano: 07.06.2019 22:38    Przez: ~kolejarz
numer 112 Konin porażka całkowita... Zgłoszenie dewastacji placu zabaw dla dzieci przy ul.Karłowicza 7...wybrałem 997...połączyło automatycznie z 112 tam opryskliwa pani dyspozytorka...ile osób i imię i nazwisko...masakra przekazała niby Policji...i brak reakcji....
Dodano: 08.06.2019 00:48    Przez: ~huśtawka
Akcja Złomiarzy... Tory na tiry...😁
Dodano: 08.06.2019 00:58    Przez: ~Jachu
Co to za karmienie kłamstwami mieszkańców Konina, że we wrześniu zostanie otwarty przejazd na OKÓLNEJ. Gdzie jest pismo podpisane ,że bedzie przejazd otwarty..???? To tylko wielka ściema bo potem się znowu przedłuży do końca roku . To nic innego jak zagrywka polityczna obecnych władz Konina . Mieszkańcy domagają się już otwarcia przejazdu przed wakacjami , gdzie widać jak ważny jest ten odcinek na OKÓLNEJ dla mieszkańców gdzie odbija sie to negatywnie na tej części Konina . Konin jest nieprzejezdny !!!! Co robią władze KONINA ...dosłownie nic...!!! Paradują po Koninie i baloniki w powietrze tylko potrafią puszczać . ŻENADA , kpina z mieszkańców Konina , mieszkańcy widzą co to za władza ...żadna władza nie wspierająca mieszkańców i nie mają świadomości co się dzieje w Koninie i po raz kolejny pokazują brak przewidywalności zagrożeń dla Konina , tylko ręce rozkładają i żadnej pomocy dla mieszkańców!!!! Oj to Wam się odbije na wyborach obecna władzo Konińska !!!!
Dodano: 08.06.2019 07:25    Przez: asdar6
Po co czekać do wyborów weźmy taczki i wywieźmy to towarzystwo wzajemnej adoracji jak najdalej może wtedy coś się zmieni w tym Koninie
Dodano: 08.06.2019 09:31    Przez: ~😫
A co obecna władza Konina ma wspólnego z zamykaniem przejazdu na Okólnej? Przecież to PKP zamyka, a miasto nie ma na to wpływu.
Dodano: 08.06.2019 15:26    Przez: ~Stefan
I tak jest i tak było, Józef zawalił temat, może przespał że starości a cierpieć będą mieszkańcy Konina. Ważne były ścieżki rowerowe by wygrać wybory a nie taka ważna inwestycja !!!!!!!!?
Dodano: 08.06.2019 08:18    Przez: ~Rowerek
a ten obecny to z Marsa ??? był B Blisko