Dzisiaj jest sobota 17 sierpnia 2019, imieniny: Jacka, Anity, Mirona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18600) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 20oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
21 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Mieszkańcy mogą zdecydować o uchwale krajob ... (0)Ekstraliga. Czy w niedzielę pęknie granica dziesię ... (0)

Czarny poniedziałek w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii

Dodano: 10.06.2019 10:41
Źródło: LM.pl

Dziś „czarny poniedziałek” w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii w Koninie. Pracownicy, tak jak wszyscy pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej w całym kraju, domagają się natychmiastowego przekazania obiecanych przez ministra rolnictwa pieniędzy na podwyżki.

Chodzi o 40 mln zł, które jak podkreśla Zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, minister Jan Krzysztof Ardanowski obiecał przekazać do końca pierwszego kwartału tego roku na podwyżki dla pracowników. Drugą kwestią jest zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonawiania inspekcji weterynaryjnej.

Kilka dni temu związkowcy z zarządu głównego zdecydowali o rozpoczęciu protestu. Dzisiaj pracownicy inspekcji weterynaryjnej w całym kraju, w tym również w Koninie, przyszli do pracy ubrani na czarno. To ma odzwierciedlać nastroje panujące wśród zatrudnionych w tej służbie. Kolejnym działaniem, w przypadku braku reakcji ze strony rządu, ma być blokada dróg.

- Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów - mówi Sara Meskel przewodnicząca OZZPIW.

Dotychczasowe rozmowy z ministrem i innymi przedstawicielami ministerstwa, nie skłoniły strony rządowej do podjęcia działań związanych ze spełnieniem postulatów pracowników inspekcji weterynaryjnej.

fot. PIW Konin

  • Czarny poniedziałek w Powiatowym Inspektoracie Weterynarii

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Tylko jest mały problem- jak oni zmienią pracę to nie bedziesz jadł mięsa, pił mleka a dzikie zwierzęta obdarują Cię wścieklizną i innymi chorobami- umrzesz szybko pozdrawiam ;)
Dodano: 10.06.2019 14:32    Przez: ~Prawda w skrócie
A dlaczego chcecie blokowac drogi ? skoro jakis minister wam obiecal ,to do niego pod dom zapraszam ,a nie blokowac drogi i uprzykrzac zycie zwyklym ludziom !
Dodano: 10.06.2019 13:45    Przez: ~wszedzie tylko daj i daj

KOMENTARZE

ci też chcą 500 i podwyżek wszystkim dajcie podwyżki co za problem wrócić do czasów gdy 100zł miało wartość 1000zł
Dodano: 10.06.2019 11:29    Przez: ~ceebulion
A za co tym prześladowcom POlskiej żywności?Przecież ta ekipa usłużnych konowałów rozwaliła Polskie małe zakłady rolno-przetwórcze ścigając rzemieślników i rolników za każdą muchę w masarni ,oborze czy chlewni.Omijali szwabskie super markety szerokim łukiem tam kontroli 0,0.Niech wam makrela i Timermans daje POdwyżki.
Dodano: 10.06.2019 13:13    Przez: ~szparka na grubość ołówka.
Panie Ministrze jak Pan nie wymieni komuszo PO i Zielonych kombinatorów we wszystkich zakładach około rolnych to będzie miał Pan strajki do wyborów.Komuch-PSElek czy POsłuszny idiota to won!! z kierownictwa.
Dodano: 10.06.2019 13:22    Przez: ~od zaraz
A dlaczego chcecie blokowac drogi ? skoro jakis minister wam obiecal ,to do niego pod dom zapraszam ,a nie blokowac drogi i uprzykrzac zycie zwyklym ludziom !
Dodano: 10.06.2019 13:45    Przez: ~wszedzie tylko daj i daj
Mało ludzi w inspekcji = dużo obowiązków = wysokie ceny mięsa. Im mniej będą zarabiać ludzie w inspekcji i mniej ich będzie tym w kraju będzie drożej- ale skoro każdy dostaje 500 to po co pracować, benzyna zaraz będzie ponad 6zł ale przecież każdego kto nie pracuje stać- tu 500 , tam zasiłek dla bezrobotnych... ciekawe kto na was popracuje za pare lat...
Dodano: 10.06.2019 14:44    Przez: ~POPIS
Zwolnić POłowę i do roboty ale do roboty tej niezbędnej a nie wymyślanie i sprawdzanie po zakładach ołówkiem czy mysz przypadkiem pod drzwiami nie przeleci.We Włoszech,Francji czy Hiszpanii (kraje UE) żywność w tym mięso można przetwarzać i sprzedawać na straganach i nikomu to nie przeszkadza.WIS lub Sanepid a nie dublowanie kontroli i będzie porządek.Minister Zdrowia ma sanepid a minister Rolnictwa WIS a my konsumenci płacimy na tych darmozjadów.
Dodano: 10.06.2019 15:49    Przez: ~pies wam ........
Ale czemu się nie zwolnicie jak wam się nie podoba? Możecie zatrudnić się w innej pracy za większe pieniądze. Nie lubię takich płaczków kalek życiowych niezaradnych.
Dodano: 10.06.2019 17:22    Przez: ~tyle
Proszę zmienić pracę i zaciągnąć kredyt jak mawiał wasz idol bul(oryginał) Komoruski. Za jego nierządu żeście nie strajkowali.
Dodano: 10.06.2019 18:01    Przez: ~torba do domu
My emeryci też chcemy 1.000 zł podwyżki tak jak nauczyciele i inne grupy zawodowe.
Dodano: 10.06.2019 11:39    Przez: ~Emeryt
Skleroza ? Przeciez dostaliscie przed wyborami 880zl netto .Pis juz was kupil ,rozumiem ze za malo i na jesien nastepny tysiac by sie przydal ?
Dodano: 10.06.2019 13:47    Przez: ~wszedzie tylko daj i daj
Jak tak dalej będzie rządził Kaczyński to za kilka lat nawet tego co teraz macie nie będzie a Ty byś podwyżki chciał. Obudzcie się ludzie. Żeby dostać trzeba komuś zabrać
Dodano: 10.06.2019 18:12    Przez: ~Rydzyk
Podwyżki od obecnego rządu PiS-u powinni otrzymać tylko ci Polacy, którzy popierają rząd PiS-u.
Dodano: 10.06.2019 11:41    Przez: ~Wojtek
A skąd PiS ma te pieniądze !!!! Z mojej kieszeni !!!
Dodano: 10.06.2019 12:37    Przez: ~Y
Nie z twojej bo ty nie masz nic😂
Dodano: 10.06.2019 12:47    Przez: ~Antoś
A ci co glosowali na PO niech placa podwojny podatek .Brawo pis !
Dodano: 10.06.2019 13:48    Przez: ~idiotyzm
BILION zł zadurzenia kraju, a klaszczą Dziady na których emerytury muszą robić dziś młodzi ludzie i jeszcze to 500 ...
Dodano: 10.06.2019 15:47    Przez: ~Mam
Zadurzyć to się można w dziewczynie . A zadłużenie to inna para kaloszy . Naprawdę analfabetyzm istnieje ,powyżej mamy przykład .
Dodano: 10.06.2019 15:49    Przez: ~Miodek
Ale również podwyżki cen rozumiem powinny dotyczyć popierających PIS
Dodano: 10.06.2019 18:13    Przez: ~Rydzyk
Żaden przyzwoity Polak w życiu na PiS nie zagłosuje. Tylko pozbawieni kręgosłupa moralnego oportuniści i zaplute karły reakcji.
Dodano: 10.06.2019 21:09    Przez: ~Czereśniak
Tak si,ę kończy rozdawnictwo. Dla weterynarii minister rolnictwa ma danie z bobra,podobno bardzo uspakaja i zoobojętnia,nawet na kwestie płacowe.
Dodano: 10.06.2019 12:54    Przez: ~kret
Dla redemptorysty to zawsze kasa się znajdzie !!!!
Dodano: 10.06.2019 13:19    Przez: ~przeciwnik
Przecież można zmienić pracę lub jechać na szparagi....
Dodano: 10.06.2019 13:22    Przez: ~Qń
Tylko jest mały problem- jak oni zmienią pracę to nie bedziesz jadł mięsa, pił mleka a dzikie zwierzęta obdarują Cię wścieklizną i innymi chorobami- umrzesz szybko pozdrawiam ;)
Dodano: 10.06.2019 14:32    Przez: ~Prawda w skrócie
Ciekawe..... moja babcia i dziadek maja po 90 lat i piją mleko od krowy i jedzą kury swoje i niepotrzebna żadna państwowa inspekcja ....
Dodano: 10.06.2019 15:52    Przez: ~Wnuczek
moja córka od razu pójdzie do pracy do was za najniższą pensje -chcesz zarabiać więcej zmień prace
Dodano: 10.06.2019 13:39    Przez: ~matka
Niech idzie. Szybko odejdzie 😁😁😁. To istne eldorado
Dodano: 10.06.2019 21:57    Przez: ~😁
Cenzor z LM-u usuwa komentarze.
Dodano: 10.06.2019 14:52    Przez: ~Koniński POrtal
Weterynaria jest dość ważna z różnych względów i nie doceniana, popieram protest.
Dodano: 10.06.2019 17:42    Przez: ~Ha
MUREM ZA W!!!!!!!!!!
Dodano: 10.06.2019 17:37    Przez: ~ERYTROCYT
Przecież te pieniądze już pracownikom przekazano. W ministerstwo rolnictwa. Im się te pieniądze przecież należały jak twierdzi sołtysowa.
Dodano: 10.06.2019 21:02    Przez: ~Rumburak
1 z 2
12>>