Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19065) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 15oC
Jutropogoda
21 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzień Niepodległości Ukrainy obchodzony 24 sierpni ... (1)Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Dwa złota ... (0)

Prezydent Konina w Tokio na polsko - japońskim forum regionów

Dodano: 10.06.2019 15:39

Prezydent Konina – Piotr Korytkowski jest w składzie delegacji, która 9 czerwca br. udała się do Japonii. 

- Wyjazd związany jest z drugim polsko - japońskim forum regionów, które dobędzie się w Tokio (10-12 czerwca). Wyjazd został zorganizowany przez departament gospodarki urzędu marszałkowskiego w Poznaniu – wyjaśniał przed wyjazdem Piotr Korytkowski. - W delegacji są samorządowcy, przedstawiciele przemysłu i biznesu z Wielkopolski.

W delegacji do Japonii znaleźli się: Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Piotr Korytkowski, prezydent Konina, Ewelina Ślugajska, skarbnik Piły, Krzysztof Gubański, wiceprezes ARR Konin, Tomasz Wojciechowski, prezes GWDA, Roman Byczyk, prezes Konińskiej Izby Gospodarczej, Karol Byczyk, dyrektor ds.. Innowacji, Projektów i Nowych Technologii, Aleksandra Rakowska, z-ca dyrektora Instytutu Elektroenergetyki Politechniki Poznańskiej, Grzegorz Potrzebowski, dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej UMWW, Beata Joanna Łozińska, dyrektor Departamentu Gospodarki, UMWW i Łukasz Stachowicz, główny specjalista w Departamencie Gospodarki, UMWW.

- Dla mnie, jako prezydenta Konina, istotny będzie wyjazd do Fukushimy, miasta, które odeszło od energetyki jądrowej i przestawiło wszystko, co jest związane z gospodarką, funkcjonowaniem miasta, w aspekcie energetycznym i oparło o wodór. Wiążemy z tym wielkie nadzieje. To jeden z elementów, który będzie wykorzystywany w produkcji energii elektrycznej w Koninie.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Zdychająca dziura w środku Polski a on POjechał POdpatrywać FUKUSZIME... To sie w pale nie miesci!!!!! Tak wlasnei dziala i dzialalo PO... osmiorniczki i wycieczki za nasze a jak konin wyglada widac....
Dodano: 10.06.2019 16:23    Przez: ~zenada
"w delegacji sa przedstawiciele biznesu" - z tego co widac z listy to dwoch, obydwaj z jednej firmy, na dodatek ojciec i syn? czy to przypadek?
Dodano: 10.06.2019 16:02    Przez: ~ds
Przed wyborami młody i piękny teraz buduje 2 Japonię .Ciekawe czy nie wyjdzie mu Wenezuela.
Dodano: 10.06.2019 16:44    Przez: ~otof
Moim zadaniem wystarczyło by do wrześni pojechać żeby zobaczyć dobry przykład rozwijającego się powiatu, regionu bezrobocie w okolicy 3 % mówi samo za siebie najpierw ratujmy to od czego zależy stabilizacja powiatu czyli ościsłowo a nie zaczynamy od d.py strony!!!
Dodano: 10.06.2019 17:03    Przez: ~Xzz
Lepiej niech toyota wybuduje fabrykę tutaj
Dodano: 10.06.2019 15:56    Przez: ~Xyz

KOMENTARZE

Lepiej niech toyota wybuduje fabrykę tutaj
Dodano: 10.06.2019 15:56    Przez: ~Xyz
Moim zadaniem wystarczyło by do wrześni pojechać żeby zobaczyć dobry przykład rozwijającego się powiatu, regionu bezrobocie w okolicy 3 % mówi samo za siebie najpierw ratujmy to od czego zależy stabilizacja powiatu czyli ościsłowo a nie zaczynamy od d.py strony!!!
Dodano: 10.06.2019 17:03    Przez: ~Xzz
Jak można się przyrownywac do Japonii jak sto lat do tyłu jesteśmy z techniką.K raj kwitnącej wiśni a Konin i wodór.Ciekawe co tam razem sklecicie na tym wyjeździe.
Dodano: 10.06.2019 17:33    Przez: ~Ha
Do xxz zrozum ze węgiel dla Konina sie skończył bezpowrotnie. Dość trucia nas i naszych dzieci. Chłopie skończyło sie idźmy z postępem. Rolnik juz nie młuci cepami, ty nie jeździsz furmankami i elektrownia na węgiel to juz historia. Szkoda ze do Japonii nie pojechali młodzi wykształceni energetycy, fachowcy od rozwoju i pozyskania nowego bogatego inwestora.
Dodano: 10.06.2019 18:20    Przez: ~Emeryt
@Ha co oni moga skleic? Pęknie kilka litrów i nic wiecej. A konin jak zdycha tak bedzie zdychal az ostatni emeryt nie umrze. Do poki titanic nei zatonei to orkieestra bedzie grala
Dodano: 10.06.2019 18:29    Przez: ~23
Czy to prawda, że Korytkowski zabrał ze sobą globus Konina? Konina, tego koło Lichenia. Jak zobaczy Japonię na własne oczy, to po powrocie może mieć kompleksy i głupie myśli.
Dodano: 10.06.2019 20:11    Przez: ~hara-kiri
Korytkowski nie chce być gorszy od swojego poprzednika. Józef "więcej festynów" Nowicki często odwiedzał Chiny, efekt końcowy - zero inwestycji. Korytkowski rozpoczął od Japonii... a skończy jak Nowicki.
Dodano: 11.06.2019 07:21    Przez: ~Obserwator geograficzny
W Poznaniu "bezrobocie" 1% pozdrawiam.
Dodano: 11.06.2019 09:03    Przez: ~@xzz
Do obserwator geograficzny. Józef Nowicki nigdy nie był z delegacją w Chinach. Ślepak z ciebie nie obserwator.
Dodano: 11.06.2019 09:18    Przez: ~okulista
Do emeryta zobacz jaka firma przyjdzie do Konina z akumulatorem i jakie tam są używane niebezpieczeństwa i śmieci trudne w utylizacji ciekawe gdzie będą składowane węgiel przy tym to Pikuś
Dodano: 11.06.2019 14:59    Przez: ~Pikuś
"w delegacji sa przedstawiciele biznesu" - z tego co widac z listy to dwoch, obydwaj z jednej firmy, na dodatek ojciec i syn? czy to przypadek?
Dodano: 10.06.2019 16:02    Przez: ~ds
Zdychająca dziura w środku Polski a on POjechał POdpatrywać FUKUSZIME... To sie w pale nie miesci!!!!! Tak wlasnei dziala i dzialalo PO... osmiorniczki i wycieczki za nasze a jak konin wyglada widac....
Dodano: 10.06.2019 16:23    Przez: ~zenada
Konin POdupada.
Dodano: 10.06.2019 16:30    Przez: ~Jan
Żenada a tobie się wydaje,że twój kandydat samymi modlitwami załatwiłby dodatkowe miejsca pracy w Koninie
Dodano: 10.06.2019 16:44    Przez: ~Franek
Fukushima, Prypeć... mamy wiele wspólnego.
Dodano: 11.06.2019 07:08    Przez: ~Qń.out
Prezydent Konina to ma klawe życie, tylko jeżdzi na koszt podatnika, a kto wtedy zarządza Koninem, a problemów w mieście dużo ?
Dodano: 10.06.2019 16:28    Przez: ~Mieszkaniec
Pojechał zobaczyć wodór jak przyjedzie to już się nie odkreci i nie odnajdzie?
Dodano: 10.06.2019 17:26    Przez: ~Woja
On nie jest z Konina!!!w Kutnie się urodził....
Dodano: 10.06.2019 21:22    Przez: ~Wujek dobra rada
Przed wyborami młody i piękny teraz buduje 2 Japonię .Ciekawe czy nie wyjdzie mu Wenezuela.
Dodano: 10.06.2019 16:44    Przez: ~otof
Oj tam Ciekawe czy hulajnoge ekonomia zabrał ze sobą?
Dodano: 10.06.2019 17:25    Przez: ~Ekom
Boje się o jego zdrowie sądzi drzewa, tańczy , przemawia itd ile można
Dodano: 10.06.2019 18:05    Przez: ~Ok
ŻE Aktora nie zabrali do lansu
Dodano: 11.06.2019 19:01    Przez: ~acze
gdzie go tam poniosło byle by tylko jak Komoroski po krzesłach nie skakał i szoguna nie udawał ,a że szkoła jedna to wszystko możliwe :)
Dodano: 10.06.2019 16:49    Przez: ~:P
juzek jakui był taki był ale sie az tak nie lansował. Nie skakał na rynku i nie puszczał baloników.
Dodano: 10.06.2019 17:20    Przez: ~213
I dodaj jeszcze, że postawił Józef WIENCEJ miasto na nowe tory rozwoju :)
Dodano: 10.06.2019 17:40    Przez: ~Kaziu
Pan Józef to ma to coś. ..
Dodano: 10.06.2019 18:03    Przez: ~Charyzma
Synek z urzędu pojechał świat zwiedzać. Białoruś se oglądaj bo to jest dla Konina wzór do dogonienia.
Dodano: 10.06.2019 17:23    Przez: ~AM się uśmioł
Może na zawsze zostanie nie tęsknię za nim
Dodano: 10.06.2019 17:54    Przez: ~Renia
Najprawdopodobniej poprosi w Japoni o azyl bo mu konstytucja nie pasuje.
Dodano: 11.06.2019 19:31    Przez: ~AntyPiS
Wycieczki krajoznawcze za nasze pieniądze, komuchy i pokomuchy jeżdżą i nic z tego nie wynika, Konin jak był tak jest w stagnacj,i umarłe miasteczko, tylko urzędnikom i władza zadowolona