Dzisiaj jest czwartek 9 lipca 2020, imieniny: Lukrecji, Weroniki, Anatolii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17843) SPORT FORUM FIRMY (5506) PRACA (28) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 14oC
Jutropogoda
20 / 17oC
Pojutrzepogoda
18 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów. Urzędnicy przystąpili do akcji pomocowej ... (0)Konin. Miejski Płatny Parking powiększony od począ ... (3)

Jak wygląda kurs pierwszej pomocy?

Materiał Partnera

Dodano: 10.06.2019 16:00

Kurs pierwszej pomocy kojarzy się zazwyczaj z nudnymi zajęciami w szkole średniej lub wykładami realizowanymi na kursie prawa jazdy. Otóż nic bardziej mylnego! Szkolenie może być ciekawe, emocjonujące i wartościowe pod względem merytorycznym. Musi być jednak realizowane przez specjalistów posiadających doświadczenie, wiedzę i zdolności zaciekawienia słuchaczy.

Jak w praktyce wyglądają profesjonalnie przygotowane warsztaty? Zapraszamy do dalszej części materiału, gdzie postaramy się zobrazować przebieg KPP. Jest to kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, po którym otrzymacie tytuł ratownika medycznego i certyfikat poświadczający ukończenie szkolenia. Mamy nadzieję, że temat ratownictwa zaciekawi Was na tyle, że podejmiecie decyzję o podniesieniu swoich umiejętności i kwalifikacji.

Jak wygląda część teoretyczna?
Na wielu kursach wykłady nie cieszą się taką popularnością jak zajęcia praktyczne. Specjaliści z Centrumratownictwa.com spróbowali zmierzyć się z tym problemem, przedstawiając teorię na praktycznych przykładach. Dzięki temu szkolenie jest ciekawe nawet dla osób, które chcą jedynie odświeżyć swoją dotychczasową wiedzę.

Szkolenie podzielone jest na części teoretyczne, praktyczne i ćwiczenia. Większość tematów realizowana będzie na zasadzie: 60 minut wykładów teoretycznych i 60 minut zajęć praktycznych. Dopiero po zakończeniu konkretnego etapu (np. dotyczącego elementów anatomii i fizjologii, oceny poszkodowanego, badania wstępnego oraz szczegółowego), rozpoczynany jest kolejny moduł (np. jak zachować się w sytuacji, gdy poszkodowany jest nieprzytomny).

Pojawiają się jednak zagadnienia omawiane jedynie informacyjnie. Należą do nich m.in.:

  • podstawy prawne organizacji ratownictwa medycznego,
  • zasady zachowania w czasie stanów nagłych (np. drgawek, cukrzycy zdekompensowanej, zawału mięśnia sercowego, udaru mózgowy, zatrucia, podtopienia),
  • moduł dotyczący wstrząsu.

Istnieje możliwość zakupienia kieszonkowego poradnika ratownictwa, dzięki któremu najważniejsze materiały będziecie zawsze mieć przy sobie. Wracając z pracy komunikacją miejską lub czekając w kolejce, warto sięgnąć do lektury i odświeżyć zasady pierwszej pomocy.

Jak wygląda część praktyczna?
Przechodząc do inscenizacji i symulacji zagrożeń, uczestnicy kursu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy mogą liczyć na dynamiczne zwroty akcji i wybuch adrenaliny. Podczas kursu KPP interesanci odbywają 7 godzin ćwiczeń. Przyszli ratownicy zdobędą w ten sposób pewność siebie, która będzie niezbędna w czasie prawdziwych akcji ratunkowych.

Jak przygotować się do ćwiczeń i część praktycznej?
Dobra kondycja będzie dużym atutem. Chociaż nikt nie chce sprawdzać czasu, w jakim przebiegnięcie 100 m, to 7-godzinne ćwiczenia z resuscytacji i działań ratowniczych połączone z inscenizacjami mogą być doskonałym testem sprawnościowym. Koniecznie należy zabrać wygodny strój sportowy, który nie będzie krępować i ograniczać ruchów.

Co się dzieje po teorii, praktyce i ćwiczeniach?
Kurs Kwalifikowanej Pierwszej pomocy kończy się państwowym egzaminem teoretyczno-praktycznym. Uczestnicy po osiągnięciu pozytywnego wyniku, otrzymują zaświadczenie i tytuł ratownika. Mogą oni od tego momentu podejmować pracę w zespołach ratownictwa medycznego, np. służbie zdrowia, wojsku, Straży Pożarnej lub Straży Granicznej.

Podsumowanie zebranych informacji
Kurs KPP organizowany przez Centrumratownictwa.com odbywa się w wymiarze 41 godzin zajęć. Składa się on z:

  • wykładów teoretycznych,
  • zajęć praktycznych,
  • ćwiczeń,
  • egzaminu państwowego.

Kursanci po ukończeniu szkolenia z wynikiem pozytywnym, zyskują tytuł ratownika. Mogą oni także przystąpić do pracy w zespole medycznym lub na stanowisku szkoleniowca z zakresu z pierwszej pomocy.

  • Jak wygląda kurs pierwszej pomocy?

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pierwsza pomoc,   ratowanie życia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.