Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18790) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
23 / 14oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w o ... (0)Niebiescy rowerzyści wyruszyli w drugi rajd z Koni ... (9)

Konin. Jeszcze w czerwcu drożej w Strefie Płatnego Parkowania

Dodano: 11.06.2019 13:36
Źródło: LM.pl

Od przyszłej środy wzrosną ceny za postój w Strefie Płatnego Parkowania w Koninie. Wprowadzony zostanie też abonament dla właścicieli samochodów o napędzie hybrydowym.

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Konina, podjęta została decyzja o zmianach w Strefie Płatnego Parkowania. W związku z opublikowaniem uchwały w Dzienniku Urzędowym Województwa Wielkopolskiego, Zarząd Dróg Miejskich w Koninie informuje, że zmiany wchodzą w życie 19 czerwca. Będą one dotyczyły przede wszystkim podwyżki opłat za pierwszą godzinę parkowania do 2 zł, przy czym pierwsze 15 minut parkowania będzie kosztować 50 groszy. Odstąpiono natomiast od opłat w Wielki Piątek, piątek po Bożym Ciele, 2 maja, 24 grudnia w Wigilię oraz 31 grudnia (Sylwester). Ponadto wprowadzony zostanie abonament dla mieszkańca Konina posiadającego samochód o napędzie hybrydowym. W regulaminie Płatnej Strefy dokonano zmian związanych z opłatami dodatkowymi, umożliwiającymi dokonywanie przelewów na konto ZDM w Koninie, bez potrzeby zgłaszania się do biura SPP.

To nie wszystko. Inaczej będzie też na Miejskich Płatnych Parkingach. Zgodnie z zarządzeniem prezydenta z 5 czerwca tego roku, na parkingu przy ul. 11 Listopada (przy miejskim targowisku) pobieranie opłat wprowadza się od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.00 (było od godz. 9.00 do 17.00) i w soboty od godz. 7.00 do 13.00 ( było od 8.00 do 14.00), z wyjątkiem dni o których mowa w przypadku SPP.

  • Konin. Jeszcze w czerwcu drożej w Strefie Płatnego Parkowania

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ja bym proponował też postawić parkometr na parkingu w Urzędzie Miejskim w środku za szlabanem. "Świta" tego miasta niech też płaci za postój jak jedzie do pracy. Jak wszyscy to wszyscy.
Dodano: 11.06.2019 13:54    Przez: ~podatek
Nie uważam by podwyżki pomogły dla większej rotacji aut na parkingach, wręcz przeciwnie... większość Januszy będzie stawiała auta ludziom pod blokami, przez co mieszkańcy sami nie będą mieli gdzie parkować!Inna sprawa - elektryki i hybrydy powinny być zwolnione z opłat, pokazuje to tylko że rotacja to tylko ściema a miasto chce wyciągnąć od nas jeszcze więcej kasy!Władza się zmieniła ale nic na lepsze!
Dodano: 11.06.2019 13:48    Przez: ~Wit
Abonament dla bogatych ,bo kto jezdzi hybryda?
Dodano: 11.06.2019 14:00    Przez: ~Bodek
Przed wprowadzeniem opłat nasi włodarze zapewniali nas ze za te pieniądze będą przeznaczone na parkingi sufitowe aby można na nich parkować Pytam się więc gdzie one powstały ????
Dodano: 11.06.2019 15:12    Przez: ~Parkingowe
czy szanownemu nowemu prezydentowi Konina zabraklo pieniędzy w budzecie.?.Szybko sie obudzil aby podratowac swoj budżet,A co po za tym zrobił pozytywnego na korzyść mieszkańców.Do chwili obecnej nic. Niech się wreszcie obudzi, i nie mysli tylko o sobie ale o społeczeństwie,ktorzy przycznili się do piastowania przez niego tj funkcji.
Dodano: 11.06.2019 14:44    Przez: ~koninianka od urodzenia.

KOMENTARZE

Nie uważam by podwyżki pomogły dla większej rotacji aut na parkingach, wręcz przeciwnie... większość Januszy będzie stawiała auta ludziom pod blokami, przez co mieszkańcy sami nie będą mieli gdzie parkować!Inna sprawa - elektryki i hybrydy powinny być zwolnione z opłat, pokazuje to tylko że rotacja to tylko ściema a miasto chce wyciągnąć od nas jeszcze więcej kasy!Władza się zmieniła ale nic na lepsze!
Dodano: 11.06.2019 13:48    Przez: ~Wit
Kiedy w końcu PiS dojdzie do władzy w naszym grajdole - wtedy by z parkomatów płacili 500 i po 5 złoty na Auto.
Dodano: 11.06.2019 15:15    Przez: ~Zero projektowane
Chcieliśta PO to mota.Dobroć PO i tylko PO a POtem to już płacz i PO.
Dodano: 11.06.2019 16:26    Przez: ~widzi mi się
LM to tuba POstKOmuny usuwa wpisy niewygodna dla władzy w mieście.
Dodano: 11.06.2019 18:54    Przez: ~fdew
a nie lepiej wprowadzić więcej płatnych stref przy blokach ?
Dodano: 11.06.2019 19:16    Przez: ~sadas
Ja bym proponował też postawić parkometr na parkingu w Urzędzie Miejskim w środku za szlabanem. "Świta" tego miasta niech też płaci za postój jak jedzie do pracy. Jak wszyscy to wszyscy.
Dodano: 11.06.2019 13:54    Przez: ~podatek
Nie stać was to sprzedać samochody .Brawo PiS dowalić opłaty maksymalnie wysokie.
Dodano: 11.06.2019 19:40    Przez: ~Symp.PiS
Abonament dla bogatych ,bo kto jezdzi hybryda?
Dodano: 11.06.2019 14:00    Przez: ~Bodek
tylko dla mieszkańców Konina ... a inni to co ?
Dodano: 11.06.2019 14:26    Przez: ~inna
Inni to gips
Dodano: 11.06.2019 21:51    Przez: ~beton
Bodek jesteś IDIOTĄ :D
Dodano: 11.06.2019 22:35    Przez: ~hybryda za 15k zł
Info o powyżkach a młody,piękny "wyjechany".Jak coś to nie on.
Dodano: 11.06.2019 14:23    Przez: ~otof
czy szanownemu nowemu prezydentowi Konina zabraklo pieniędzy w budzecie.?.Szybko sie obudzil aby podratowac swoj budżet,A co po za tym zrobił pozytywnego na korzyść mieszkańców.Do chwili obecnej nic. Niech się wreszcie obudzi, i nie mysli tylko o sobie ale o społeczeństwie,ktorzy przycznili się do piastowania przez niego tj funkcji.
Dodano: 11.06.2019 14:44    Przez: ~koninianka od urodzenia.
Podwyżka ciepłą parkingów i wyjazd do Japonii oraz postawienie 2 tyg przed festiwalem sceny za moje i twoje pieniądze drogi mieszkańcu Konina to byle nie PiS nam bokiem wyjdzie
Dodano: 11.06.2019 14:55    Przez: ~...
ma rozmach
Dodano: 12.06.2019 07:45    Przez: ~ala
Przed wprowadzeniem opłat nasi włodarze zapewniali nas ze za te pieniądze będą przeznaczone na parkingi sufitowe aby można na nich parkować Pytam się więc gdzie one powstały ????
Dodano: 11.06.2019 15:12    Przez: ~Parkingowe
kolejny sen ...
Dodano: 12.06.2019 07:46    Przez: ~as
ja zawsze place za 30 min i stoje pół dnia. w razie kontroli mówię że się przedłużyła wizyta i.doplace i mandatu nie ma. nie dajcie.ske lupac tym cwaniakom.
Dodano: 11.06.2019 15:21    Przez: ~Po
cwaniaku nie wprowadzaj ludzi w blad to po pierwsze a po drugie to nikt z toba nie bedzie rozmawial tylko jest robione zdjecie i mandat przychodzi na wlasciciela pojazdu a jak masz udokumentowane reszte godzin to mandatu nie placisz ale to zalatwiasz w urzedzie i dodatkowy dzien w plecy cwaniaczku
Dodano: 11.06.2019 16:29    Przez: ~sm konin
sm koninski to banda amatorów. place 50gr i stoję pół dnia. te grube baby nie sprawdzają tego. ważne że leży bilet za szyba
Dodano: 11.06.2019 17:12    Przez: ~bmw
Pobieranie opłat w sobotę jest niezgodne z prawem polskim ale co tam jakieś nadrzędne prawo.
Dodano: 11.06.2019 15:38    Przez: ~Nie parkujący
Zastanawiam się kiedy wyłudzanie opłat parkingowych przez miasto w soboty doczeka się ....zabezpieczenia prywatnego majątku prezydentów celem zaspokojenia należności z tytułu poniesionych strat poszkodowanych oraz zadośćudycznienia za wyrządzone krzywdy ? Może by tak w jedną z sobót nie płacić na kilku z parkingów.....
Dodano: 11.06.2019 16:38    Przez: ~pajęczy trol
Zgodnie z ustawą o drogach publicznych opłatę pobiera się za postój pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, w wyznaczonym miejscu, w określone dni robocze, w określonych godzinach lub całodobowo.Pojawiły się jednak wątpliwości, czy sobotę należy traktować jako dzień roboczy. "Wprawdzie w ustawie nie zdefiniowano tego pojęcia, jednak zgodnie z wypracowaną już od 2011 roku linią orzeczniczą sądów administracyjnych taki dzień powinien być traktowany na równi z dniami ustawowo wolnymi od pracy" - czytamy w raporcie.Tym samym - według NIK - niedopuszczalne było pobieranie opłat za postój pojazdów w strefie w soboty.Jak wskazano w raporcie, w siedmiu miastach w okresie objętym kontrolą zapisy uchwał rady miasta nakładały obowiązek uiszczania opłat za parkowanie również w soboty. NIK uznała te dochody za nieuzasadnione. Dotyczyło to Głogówka, Prudnika, Nysy, Kutna, Przemyśla, Krosna oraz Wrocławia,......
Dodano: 11.06.2019 23:23    Przez: ~pajęczy trol
W czterech miastach (Gdańsk, Piotrków Trybunalski, Łódź i Wrocław) parkomaty wymagały wpisania numeru rejestracyjnego pojazdu w celu wydania biletu parkingowego, a w dwóch (Gdynia, Opole) umożliwiały jego wprowadzenie."Jakkolwiek gromadzenie danych w tym zakresie ułatwia pobieranie opłat za parkowanie w SPP, to zdaniem NIK nie jest niezbędne do prawidłowej realizacji tego zadania" - ocenili kontrolerzy.NIK przyznaje jednocześnie, że dotychczas sądy administracyjne nie rozstrzygnęły kwestii traktowania numerów rejestracyjnych pojazdów jako danych osobowych.W 2017 roku Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uznał, że numer rejestracyjny pojazdu może prowadzić do identyfikacji osoby, a zatem stanowi on dane osobowe. Odmienne stanowisko zostało jednak zaprezentowane przez WSA w Krakowie (2016 r.) i Gliwicach (2018 r.). Sądy te uznały, że tradycyjny numer rejestracyjny nie jest daną osobową, gdyż określenie tożsamości osoby parkującej (właściciela, posiadacza) wymagałoby nadmierny
Dodano: 11.06.2019 23:25    Przez: ~pajęczy trol
piszę o wynikach kontroli NIK i wyrokach sądów...... dlaczego u nas znacy w koninie mają prezydenci wraz z niby dyr paj monopol na okradanie ludków z dudków ..... i to bez konsekwencji wejścia na prywatny majątek celem zaspokojenia strat przez poszkodowanych'''''
Dodano: 11.06.2019 23:30    Przez: ~pajęczy trol
Ponawiam pytanie ...Może by tak w jedną z sobót nie płacić na kilku z parkingów.....trza by trochę zaangażowania ....ale złodziejstwo , niekompetencja, wyzysk zasługują na ripostę ..... i nie martwy się ,że sieć pajęcza oplatająca się zerwie
Dodano: 11.06.2019 23:45    Przez: ~pajęczy trol
w miasteczku wszystko jest możliwe
Dodano: 12.06.2019 07:47    Przez: ~fig
A może pierwsze 15 minut za darmo?
Dodano: 11.06.2019 16:42    Przez: ~onn
Władzą naszego miasta zupełnie już odbija ,nieudolny system zarządzania ,który nie prowadzi do niczego tym bardziej do poprawy jakości życia ,jak dotąd to od 30- kilku lat zarządzający nie biorą żadnej odpowiedzialności naprawy rozpadu zasobów ludzkich poprzez brak działań zmierzających do dalszego rozkwitu tej części wielkopolski ,nie potrafią w żaden sensowny sposób ściągnąć inwestorów jak to robi chociażby ościenna gmina Stare Miasto ,ale i Września ,która do niedawna była za nami lata świetlne pod względem rozwoju, włodarze potrafią windować tylko kolejne podwyżki wyciągając je z kieszeni płacących już podatki obywateli ,a nie szukać złotego środka na rozwiązanie tej sytuacji ,bierność i brak działania władz w tym przypadku powoduje ucieczkę młodych ,zdolnych osób ,które wiedzą ,że to miasto nie pomoże się im rozwijać ,a tylko zdzierać owoce ich ciężkiej pracy poprzez nakładanie kolejnych roszczeń.
Dodano: 11.06.2019 16:54    Przez: ~realista
Ale glodni pieniędzy ,narazie zbieraćie minusy od społeczeństwa,co następne w Koninie podrozeje? Nie dość że tu mamy wielkie gowno w tym mieście ,to jeszcze nic nie zrobiliście, wstyd 40 lecie Międzynarodowego Festiwalu dziecka i rozpieprzony amfiteatr,czemu nie pomysleliscie o tym? ,dużo tu do zrobienia a wy zaczynacie od dupy strony