Dzisiaj jest wtorek 20 sierpnia 2019, imieniny: Bernarda, Sobiesława, Samuela WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19025) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 19oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
21 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Nastolatkowie wsiedli do autobusu i urządzili sobie przejażdżkę

Dodano: 12.06.2019 12:07
Źródło: LM.pl

Zabrali autobus z okolic dworca PKP i pijani jeździli nim po Koninie. Dwaj nastolatkowie za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny konińskiej policji odebrał informację, że pijany kierowca jedzie autobusem po ulicach Konina. Świadek podążał za nim, aż do Wieży Ciśnień. Wtedy okazało się, że z autobusu wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli uciekać. Jednego z nich zatrzymał 22-letni świadek zdarzenia. Drugiego, na Zatorzu zatrzymał policyjny patrol.

- Mężczyźni to mieszkańcy Konina w wieku 18 i 19 lat. Autobusem najprawdopodobniej kierował młodszy z nich, nie posiadając oczywiście do tego uprawnień. Na dodatek w jego organizmie było nieco ponad 0,5 promila alkoholu. Obydwaj natychmiast trafili do policyjnego aresztu – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Obaj, usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym. Jak się okazało, w trakcie „przejażdżki” uderzyli autobusem w barierę ochronną i uszkodzili karoserię. Nastolatkowie przyznali się do winy i wyrazili gotowość dobrowolnego poddania się karze. Grozi im po 8 lat więzienia. Jeżeli śledczy udowodnią 18-latkowi kierowanie pojazdem, to odpowie on jeszcze za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

  • Nastolatkowie wsiedli do autobusu i urządzili sobie przejażdżkę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Chlopaki sami sobie zapewnili rozrywke w tym smutnym jak pi..da mieście...
Dodano: 12.06.2019 12:29    Przez: ~21
GTA Konin
Dodano: 12.06.2019 12:56    Przez: ~Trevor Philips
Koleje Wielkopolskie to nie MZK, ciemnoto umysłowa.
Dodano: 12.06.2019 12:40    Przez: ~Kierowca
Pytanie kto odpowiadal w tym czasiez a to że autobus był otwarty i miał kluczyki w środku więc jak to było?Oj dostanie wam się podoba dupie,co wam strzeliło do głowy?
Dodano: 12.06.2019 13:12    Przez: ~Ha
Autobus to duzy pojazd dobrze ze nie zabili kogos.Mam nadzieje ze kolegium bedzie wysoki i zeby zmadrzeli kretyni to niech siedza ze 3 lata chociaz
Dodano: 12.06.2019 12:45    Przez: ~Kasta

KOMENTARZE

No to MZK zbankrutuje, bo podobno nie ma kasy, a tutaj nieprzewidziany wydatek.
Dodano: 12.06.2019 12:27    Przez: ~Polska Jarosława
Koleje Wielkopolskie to nie MZK, ciemnoto umysłowa.
Dodano: 12.06.2019 12:40    Przez: ~Kierowca
No MZK kolejny PROFESOR NAUK się wypowiedział...
Dodano: 12.06.2019 12:43    Przez: ~Y
Pytanie kto odpowiadal w tym czasiez a to że autobus był otwarty i miał kluczyki w środku więc jak to było?Oj dostanie wam się podoba dupie,co wam strzeliło do głowy?
Dodano: 12.06.2019 13:12    Przez: ~Ha
LM jest na poziomie swoich mocodawców z POstKOmuny co chwila jakaś wpadka co chwilę widać niekompetencje.
Dodano: 12.06.2019 14:29    Przez: ~elo
Za pozostawienie pojazdu niezabezpieczonego przed ruszeniem jest mandat 100 zł jak dobrze pamiętam
Dodano: 13.06.2019 08:04    Przez: ~Monika
Chlopaki sami sobie zapewnili rozrywke w tym smutnym jak pi..da mieście...
Dodano: 12.06.2019 12:29    Przez: ~21
Bezstresowe wychowanie lewicy, "róbta co chceta".
Dodano: 12.06.2019 12:41    Przez: ~Jerzy Owsianko
Jerzy Owsianko.Twoja głupota wali bardziej niż upał na dworze .O ile mi wiadomo kaczyńscy ukradli księżyc i byli z PiS .Jeden już nic nie ukradnie .
Dodano: 12.06.2019 14:59    Przez: ~zęby konusa
I Ciebie to bawi? Głupota to nie jest rozrywka! Głupota jest niebezpieczna!
Dodano: 12.06.2019 18:13    Przez: ~ktoś
Pi..da wcale nie jest smutna, wczoraj widziałem jest bardzo wesoła, ma wielu adoratorów, jest naprawdę wspaniała. Kompletnie nietrafione porównanie.
Dodano: 12.06.2019 20:22    Przez: ~Bimbo
Jak ich rodzice wychowali i kim są ich rodzice ?
Dodano: 12.06.2019 12:42    Przez: ~Może patologia ?
No raczej!
Dodano: 12.06.2019 12:47    Przez: ~Pirania
Autobus to duzy pojazd dobrze ze nie zabili kogos.Mam nadzieje ze kolegium bedzie wysoki i zeby zmadrzeli kretyni to niech siedza ze 3 lata chociaz
Dodano: 12.06.2019 12:45    Przez: ~Kasta
jakie kolegium? w jakich czasach żyjesz?
Dodano: 12.06.2019 13:48    Przez: ~eee
Nigdy nie byłeś młody? nie zrobiłeś w zyciu nic nieodpowiedzialnego lub glupiego? nie strzelali do nikogo, nie napadli z nozem.. po prostu przejechali sie autobusem i na szczescie nic nikomu sie nie stalo.. 0,5 promila to 2 piwa.. nie alkoholizm czy recydywa.. rok prac spolecznych i tyle.
Dodano: 13.06.2019 04:22    Przez: ~kom2
zgadłeś, nigdy nie zrobiłem nic nieodpowiedzialnego i głupiego, już nie mówiąc o kradzieży autobusu i stworzeniu zagrożenia zdrowia i życia ludzi. za kretynizm należy sie wysoka kara
Dodano: 13.06.2019 20:18    Przez: ~nick
Jak to autobus był nie zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem. Ukarać Prezesa Pachciarza z MZK za brak nadzoru nad powierzonym publicznym mieniem . (Podobnie jak w sytuacji Falendy z "Sowa
Dodano: 12.06.2019 12:46    Przez: ~xxx
cos nie tak z tym komentarzem LM działa -cenzura
Dodano: 12.06.2019 13:07    Przez: ~xxx
To nie autobus MZK - masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Dodano: 12.06.2019 13:46    Przez: ~lol
naucz się czytać. Nie potrafisz a się mądrujesz
Dodano: 12.06.2019 13:49    Przez: ~sdf
GTA Konin
Dodano: 12.06.2019 12:56    Przez: ~Trevor Philips
Kara min. 5tys zł grzywna - bez rat, 350 godzin prac społecznych w pełnym wymiarze godzin i 2 lata bezwzględnej odsiadki obaj!!!
Dodano: 12.06.2019 14:13    Przez: ~inaczej nie pojmie co zrobił
opanuj sie to nie kryminalisci - nie prze4kreslaj dzieciakow pakujac ich do paki - niech zaplaca za szkody i prace spoleczne i tyle..
Dodano: 13.06.2019 04:24    Przez: ~kom2
Z dworca PKP do wieży ciśnień to nie jazda po Koninie
Dodano: 12.06.2019 14:17    Przez: ~Ww
Gdzie wy inteligenci widzicie w tekście że to autobus kolei wielkopolskich czy MZK ? sugerujecie sie zdjęciem wiec może to ten młodzieniaszek idący o lasce popełnił to przestepstwo? Idac waszym tokiem rozumowania tak powinno być . Gimbusy niestety sie nie popisuja inteligencją
Dodano: 12.06.2019 14:22    Przez: ~asdef
To zdjęcie nie jest od parady. Na tyle to chyba dziennikarz wykazał się dziennikarską rzetelnością. Dodatkowo autobusy kolei wlkp mają tam postój w przeciwieństwie do MZK, więc się nie ośmieszaj. Głupio-mądry się znalazł. Chciałeś zabłysnąć a tylko się ośmieszyłeś
Dodano: 12.06.2019 14:50    Przez: ~qaz
No czad, czad, chłopaki!
Dodano: 12.06.2019 14:24    Przez: ~Alusia
1 z 3
123>>