Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18794) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
23 / 14oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w o ... (0)Niebiescy rowerzyści wyruszyli w drugi rajd z Koni ... (9)

Nastolatkowie wsiedli do autobusu i urządzili sobie przejażdżkę

Dodano: 12.06.2019 12:07
Źródło: LM.pl

Zabrali autobus z okolic dworca PKP i pijani jeździli nim po Koninie. Dwaj nastolatkowie za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę. Dyżurny konińskiej policji odebrał informację, że pijany kierowca jedzie autobusem po ulicach Konina. Świadek podążał za nim, aż do Wieży Ciśnień. Wtedy okazało się, że z autobusu wysiadło dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli uciekać. Jednego z nich zatrzymał 22-letni świadek zdarzenia. Drugiego, na Zatorzu zatrzymał policyjny patrol.

- Mężczyźni to mieszkańcy Konina w wieku 18 i 19 lat. Autobusem najprawdopodobniej kierował młodszy z nich, nie posiadając oczywiście do tego uprawnień. Na dodatek w jego organizmie było nieco ponad 0,5 promila alkoholu. Obydwaj natychmiast trafili do policyjnego aresztu – informuje Marcin Jankowski, rzecznik konińskiej policji.

Obaj, usłyszeli zarzut krótkotrwałego użycia pojazdu i porzucenia go w stanie uszkodzonym. Jak się okazało, w trakcie „przejażdżki” uderzyli autobusem w barierę ochronną i uszkodzili karoserię. Nastolatkowie przyznali się do winy i wyrazili gotowość dobrowolnego poddania się karze. Grozi im po 8 lat więzienia. Jeżeli śledczy udowodnią 18-latkowi kierowanie pojazdem, to odpowie on jeszcze za kierowanie bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

  • Nastolatkowie wsiedli do autobusu i urządzili sobie przejażdżkę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Chlopaki sami sobie zapewnili rozrywke w tym smutnym jak pi..da mieście...
Dodano: 12.06.2019 12:29    Przez: ~21
GTA Konin
Dodano: 12.06.2019 12:56    Przez: ~Trevor Philips
Koleje Wielkopolskie to nie MZK, ciemnoto umysłowa.
Dodano: 12.06.2019 12:40    Przez: ~Kierowca
Pytanie kto odpowiadal w tym czasiez a to że autobus był otwarty i miał kluczyki w środku więc jak to było?Oj dostanie wam się podoba dupie,co wam strzeliło do głowy?
Dodano: 12.06.2019 13:12    Przez: ~Ha
Autobus to duzy pojazd dobrze ze nie zabili kogos.Mam nadzieje ze kolegium bedzie wysoki i zeby zmadrzeli kretyni to niech siedza ze 3 lata chociaz
Dodano: 12.06.2019 12:45    Przez: ~Kasta

KOMENTARZE

No to MZK zbankrutuje, bo podobno nie ma kasy, a tutaj nieprzewidziany wydatek.
Dodano: 12.06.2019 12:27    Przez: ~Polska Jarosława
Koleje Wielkopolskie to nie MZK, ciemnoto umysłowa.
Dodano: 12.06.2019 12:40    Przez: ~Kierowca
No MZK kolejny PROFESOR NAUK się wypowiedział...
Dodano: 12.06.2019 12:43    Przez: ~Y
Pytanie kto odpowiadal w tym czasiez a to że autobus był otwarty i miał kluczyki w środku więc jak to było?Oj dostanie wam się podoba dupie,co wam strzeliło do głowy?
Dodano: 12.06.2019 13:12    Przez: ~Ha
LM jest na poziomie swoich mocodawców z POstKOmuny co chwila jakaś wpadka co chwilę widać niekompetencje.
Dodano: 12.06.2019 14:29    Przez: ~elo
Za pozostawienie pojazdu niezabezpieczonego przed ruszeniem jest mandat 100 zł jak dobrze pamiętam
Dodano: 13.06.2019 08:04    Przez: ~Monika
Chlopaki sami sobie zapewnili rozrywke w tym smutnym jak pi..da mieście...
Dodano: 12.06.2019 12:29    Przez: ~21
Bezstresowe wychowanie lewicy, "róbta co chceta".
Dodano: 12.06.2019 12:41    Przez: ~Jerzy Owsianko
Jerzy Owsianko.Twoja głupota wali bardziej niż upał na dworze .O ile mi wiadomo kaczyńscy ukradli księżyc i byli z PiS .Jeden już nic nie ukradnie .
Dodano: 12.06.2019 14:59    Przez: ~zęby konusa
I Ciebie to bawi? Głupota to nie jest rozrywka! Głupota jest niebezpieczna!
Dodano: 12.06.2019 18:13    Przez: ~ktoś
Pi..da wcale nie jest smutna, wczoraj widziałem jest bardzo wesoła, ma wielu adoratorów, jest naprawdę wspaniała. Kompletnie nietrafione porównanie.
Dodano: 12.06.2019 20:22    Przez: ~Bimbo
Jak ich rodzice wychowali i kim są ich rodzice ?
Dodano: 12.06.2019 12:42    Przez: ~Może patologia ?
No raczej!
Dodano: 12.06.2019 12:47    Przez: ~Pirania
Autobus to duzy pojazd dobrze ze nie zabili kogos.Mam nadzieje ze kolegium bedzie wysoki i zeby zmadrzeli kretyni to niech siedza ze 3 lata chociaz
Dodano: 12.06.2019 12:45    Przez: ~Kasta
jakie kolegium? w jakich czasach żyjesz?
Dodano: 12.06.2019 13:48    Przez: ~eee
Nigdy nie byłeś młody? nie zrobiłeś w zyciu nic nieodpowiedzialnego lub glupiego? nie strzelali do nikogo, nie napadli z nozem.. po prostu przejechali sie autobusem i na szczescie nic nikomu sie nie stalo.. 0,5 promila to 2 piwa.. nie alkoholizm czy recydywa.. rok prac spolecznych i tyle.
Dodano: 13.06.2019 04:22    Przez: ~kom2
zgadłeś, nigdy nie zrobiłem nic nieodpowiedzialnego i głupiego, już nie mówiąc o kradzieży autobusu i stworzeniu zagrożenia zdrowia i życia ludzi. za kretynizm należy sie wysoka kara
Dodano: 13.06.2019 20:18    Przez: ~nick
Jak to autobus był nie zabezpieczony przed przypadkowym uruchomieniem. Ukarać Prezesa Pachciarza z MZK za brak nadzoru nad powierzonym publicznym mieniem . (Podobnie jak w sytuacji Falendy z "Sowa
Dodano: 12.06.2019 12:46    Przez: ~xxx
cos nie tak z tym komentarzem LM działa -cenzura
Dodano: 12.06.2019 13:07    Przez: ~xxx
To nie autobus MZK - masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem?
Dodano: 12.06.2019 13:46    Przez: ~lol
naucz się czytać. Nie potrafisz a się mądrujesz
Dodano: 12.06.2019 13:49    Przez: ~sdf
GTA Konin
Dodano: 12.06.2019 12:56    Przez: ~Trevor Philips
Kara min. 5tys zł grzywna - bez rat, 350 godzin prac społecznych w pełnym wymiarze godzin i 2 lata bezwzględnej odsiadki obaj!!!
Dodano: 12.06.2019 14:13    Przez: ~inaczej nie pojmie co zrobił
opanuj sie to nie kryminalisci - nie prze4kreslaj dzieciakow pakujac ich do paki - niech zaplaca za szkody i prace spoleczne i tyle..
Dodano: 13.06.2019 04:24    Przez: ~kom2
Z dworca PKP do wieży ciśnień to nie jazda po Koninie
Dodano: 12.06.2019 14:17    Przez: ~Ww
Gdzie wy inteligenci widzicie w tekście że to autobus kolei wielkopolskich czy MZK ? sugerujecie sie zdjęciem wiec może to ten młodzieniaszek idący o lasce popełnił to przestepstwo? Idac waszym tokiem rozumowania tak powinno być . Gimbusy niestety sie nie popisuja inteligencją
Dodano: 12.06.2019 14:22    Przez: ~asdef
To zdjęcie nie jest od parady. Na tyle to chyba dziennikarz wykazał się dziennikarską rzetelnością. Dodatkowo autobusy kolei wlkp mają tam postój w przeciwieństwie do MZK, więc się nie ośmieszaj. Głupio-mądry się znalazł. Chciałeś zabłysnąć a tylko się ośmieszyłeś
Dodano: 12.06.2019 14:50    Przez: ~qaz
No czad, czad, chłopaki!
Dodano: 12.06.2019 14:24    Przez: ~Alusia
1 z 3
123>>