Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18794) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
23 / 14oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w o ... (0)Niebiescy rowerzyści wyruszyli w drugi rajd z Koni ... (9)

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

Dodano: 12.06.2019 14:54

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

O tym, czy starówka ma jeszcze szansę na odrodzenie, mówili goście: Joanna Olczak, kierownik Wydziału Urbanistyki i Architektury UM w Koninie, Jolanta Stefaniak z Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, delegatura w Koninie, Agata Steindel, architekt z AiG Architekci oraz Witold Nowak, zastępca prezydenta Konina, do spraw społecznych.

Rozmawialiśmy o różnych aspektach dotyczących starej części miasta, między innymi o zagospodarowaniu przestrzennym, architekturze XXI wieku, historii, potencjale, sentymentach, kulturze, ochronie, tego, co zabytkowe i rozwoju tego, co może spowodować, że będzie to atrakcyjna część miasta. Podczas rozmowy padło wiele ważnych słów, opinii i zapowiedzi. Goście w odpowiedzi na tytułowe pytanie, usunęli tylko „jeszcze”. Ich zdaniem konińska starówka ma szansę!

Prowadzenie - Anna Pilarska. Realizacja - Tristan Tomczak

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?
Slajd 1/9

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 1 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 2 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 3 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 4 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 5 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 6 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 7 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

Porozmawiajmy o starówce. Czy ma szansę na odrodzenie?

slajd 8 z 9

Czerwcowe „Śniadanie na bulwarze” poświęciliśmy konińskiej starówce.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dopóki nie powstanie kilka przyzwoitych lokali gastronomicznych z tzw. „ogródkami” przy głównych płacach na starówce to nikt poza tymi co maja interes w urzędzie się tam nie pojawi. Bo po co?
Dodano: 12.06.2019 15:29    Przez: ~True
POstKOmuna nie potrafiła wyremontować przez 25 lat amfiteatru czy basenu otwartego a co dopiero starówka ha ha ha. Każdy wie że dla nich się liczy tylko stanowisko dla siebie i rodziny. LM usuniesz niewygodny komentarz o sowich mocodawcach?
Dodano: 12.06.2019 15:43    Przez: ~mieszkaniec
Nic już niema w tym mieście, nawet odkrytego basenu,
Dodano: 12.06.2019 15:50    Przez: ~Adam
Proponuję aby konin miał swoje hasło opisujące nasze miasto : ja proponuję konin miasto niewykorzystanych szans i wyprzedaży tego co budowali nasi pra dziadkowie dziadkowie ojcowie i my sami .... dosłownie konin już się posypał jeszcze tylko brakuje zw ościsłowa nie będzie to mówimy koninowi PAPA i po miescie
Dodano: 12.06.2019 15:21    Przez: ~..
Czy starowka ma szanse na odrodzenie??? Temat dyzurny kiedy brak powaznych tematow. Kiedy pamietam w 2010 roku bralem udzial przy zadaniu budowy bulwaru nadwarcianskiego... zastanawiano sie czy starowka ozyje, kuedy skonczyl sie 5 letni okres karencji... zastanawiano soe czy starowka ozyje, teraz to samo i to w kregu tych samych osob ktore zyja z pieniedzy miasta i na koszt muasta. Gadanie po proznicy i wciaz o niczym ... Ci sami ludzie, te same slogany od lat a zmian jak nue bylo tak niem i NIE BEDZIE poniewaz konin jest srednim monotonnym powiatowym miastem ktore skazane jrst raczej na wegetacje a nizelu rozwoj. Takze prezydenci redaktorzy bierzcie sie za promocje na zewnatrz a nie klepanie banslow wewnatrz. Prezydent niech promuje skutecznie w polsce i europue miasto a nie luczy na wodor w najbogatszym z krajow swiata...
Dodano: 12.06.2019 17:13    Przez: ~Jarek

KOMENTARZE

Proponuję aby konin miał swoje hasło opisujące nasze miasto : ja proponuję konin miasto niewykorzystanych szans i wyprzedaży tego co budowali nasi pra dziadkowie dziadkowie ojcowie i my sami .... dosłownie konin już się posypał jeszcze tylko brakuje zw ościsłowa nie będzie to mówimy koninowi PAPA i po miescie
Dodano: 12.06.2019 15:21    Przez: ~..
Konin. Miasto najgłupszych komentarzy w sieci.
Dodano: 12.06.2019 20:48    Przez: ~Loki
A ja proponuję hasło: "Konin - marudź, nie rób i hejtuj"😅
Dodano: 12.06.2019 22:44    Przez: ~Izaak
Dopóki nie powstanie kilka przyzwoitych lokali gastronomicznych z tzw. „ogródkami” przy głównych płacach na starówce to nikt poza tymi co maja interes w urzędzie się tam nie pojawi. Bo po co?
Dodano: 12.06.2019 15:29    Przez: ~True
Trzeba mieć prace dobrze zarobić i wtedy te kawiarnie zarobią
Dodano: 12.06.2019 17:25    Przez: ~Tytr
Tam już były knajpki ale 90% ludzi mieszka w nowym koninie i kto będzie drałował do staraka na piwo.. ożywianie starówki to tylko pompowanie na siłe kasy miasta w okolice kamienic kolesi włodarzy.. na termy nie udało im sie kasy ukraść z miasta bo rząd się zmienił i zaczął patrzeć na ręce, ale póki ta sama ekipa przy żłobie w koninie tak długo miast wyda każdy grosz jaki sie uda na to bezludzie zwane starakiem byle zwiększyć atrakcyjność nieruchomości kumpli.. kto by sie przejmował mieszkańcami konina którzy w 90% mieaszkają po drugiej stronie rzeki.
Dodano: 13.06.2019 04:36    Przez: ~kom2
POstKOmuna nie potrafiła wyremontować przez 25 lat amfiteatru czy basenu otwartego a co dopiero starówka ha ha ha. Każdy wie że dla nich się liczy tylko stanowisko dla siebie i rodziny. LM usuniesz niewygodny komentarz o sowich mocodawcach?
Dodano: 12.06.2019 15:43    Przez: ~mieszkaniec
amfiteatr i basen odkryty są po złej stronie rzeki, co za interes by miało kolesiostwo wydając miejskie pieniądze tak daleko od swoich nieruchomości :P
Dodano: 13.06.2019 04:38    Przez: ~kom2
Konin to degradacja,nie ma nawet jednego ogródka na ryneczku,niby miasto 70.000,a pusto wszędzie dosłownie
Dodano: 12.06.2019 15:48    Przez: ~On
Jeden jest. Nawet nie wiesz, bo tylko piszesz przy kompie hahahahha
Dodano: 12.06.2019 22:45    Przez: ~Kazuk
Nic już niema w tym mieście, nawet odkrytego basenu,
Dodano: 12.06.2019 15:50    Przez: ~Adam
Konin to stan umysłu
Dodano: 12.06.2019 16:11    Przez: ~niestety
Nie płaczcie nad starówką, kiedy konstytucją jest łamana
Dodano: 12.06.2019 16:14    Przez: ~Dd
te obronca konstytucji twoi liderzy oddali za darmo elektrownie, kopalnie, oddali ośrodki wypoczynkowe, działki nad jeziorami i w końcu całe jezioro, zburzyli fugo i cukrownie, zaorali basen odkryty, zamkneli amfiteatr, wysiedlili i oddali stary konin, splajtowali i oddali za bezcen hute, rodzinka na wszystkich stanowiskach i urzędach.. ale jak sie ktoś pod budlem podpisze jak pod przeprawą to szybkie zamiatanie pod dywan.. ta sama recydywa przez tych samych sędziów od 30 lat wypuszczana, ale jak ty przejdziesz na czerwonym to jestes bandyta.. zaloz koszulke ,,konstytucja''i bron tych ludzi i tego ustroju.. moze ktoregos dnia ludzie wyłączą polsat i zobaczą co jest za oknem.. wtedy wiej!
Dodano: 13.06.2019 04:47    Przez: ~kom2
Czy starowka ma szanse na odrodzenie??? Temat dyzurny kiedy brak powaznych tematow. Kiedy pamietam w 2010 roku bralem udzial przy zadaniu budowy bulwaru nadwarcianskiego... zastanawiano sie czy starowka ozyje, kuedy skonczyl sie 5 letni okres karencji... zastanawiano soe czy starowka ozyje, teraz to samo i to w kregu tych samych osob ktore zyja z pieniedzy miasta i na koszt muasta. Gadanie po proznicy i wciaz o niczym ... Ci sami ludzie, te same slogany od lat a zmian jak nue bylo tak niem i NIE BEDZIE poniewaz konin jest srednim monotonnym powiatowym miastem ktore skazane jrst raczej na wegetacje a nizelu rozwoj. Takze prezydenci redaktorzy bierzcie sie za promocje na zewnatrz a nie klepanie banslow wewnatrz. Prezydent niech promuje skutecznie w polsce i europue miasto a nie luczy na wodor w najbogatszym z krajow swiata...