Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18794) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
23 / 14oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w o ... (0)Niebiescy rowerzyści wyruszyli w drugi rajd z Koni ... (9)

Woda znowu będzie. Awaria sieci wodociągowej w Koninie usunięta

Dodano: 12.06.2019 19:52

Awaria sieci wodociągowej w Koninie usunięta. - Po godz. 21.00 przywrócone będzie pełne ciśnienie wody w kranach - mówi zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów.

Po mieście jeżdżą dwa mobilne beczkowozy. Do dyspozycji mieszkańców są też studnie awaryjne, które znajdują się między blokami (jest ich kilkanaście w nowej części Konina). Wykaz studni awaryjnych: ul. Broniewskiego 2, Energetyka 1, Legionów 4, Powstańców Wlkp. 8 -4, 11 Listopada 31-33, Przyjaźni przy przychodni, Wyzwolenia 11, Okólna 37, Sosnowa 5-7, Południowa przy Pomniku Lotników, Szeligowskiego przy SP nr 12, Noskowskiego przy SM, Bacewicz 2-3, Chełmońskiego, 11 Listopada.

Przyczyną awarii była pęknięta rura w obrębie stacji uzdatniania wody Konin-Kurów. Jak szacuje Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego - brak wody dotknął 35-45 tys. osób - mieszkańców prawobrzeżnej części miasta.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mam nadzieję bo to katastrofa co by było po trzech dniach bez wody w mieście .wciągu kilku godzin zniknęły zapasy wody w sklepach i to nie tylko wina upału a co z ludźmi co nie sąw stanie sami dotrzeć czy zgromadzić zapas wody . Czy jesteśmy przygotowani na takie sytuacje mówię tu o mieście. Pozdrawiam
Dodano: 12.06.2019 20:17    Przez: ~Zmartwiny mieszkaniec miasta
Wody nie było 5 godzin a ludzie śmierdzą jak by jej nie było przynajmniej tydzień...
Dodano: 12.06.2019 20:20    Przez: ~Eeehhhh
Ty kobieto normalna jesteś? Jak ci auto albo TV wysiądzie to też będziesz żądała odszkodowania?To była duża awaria. I tak szybko się uwinęli. W Słupsku w 2009r. dwa dni nie było wody w mieście i jakoś nikt nie płakał i szat nie darł.
Dodano: 12.06.2019 20:19    Przez: ~Normalny
Następna trzecia wojna i jednocześnie ostatnia będzie o wodę.
Dodano: 12.06.2019 20:33    Przez: ~MadMax
Óścienne osiedla to też Konin tylko tutaj nikt wody nie dostarczył. Widać mieszkancy tych osiedli to gorszy sort. Szkoda że to nie przekłada się również na cenę wody. Zapamietamy to sobie przy wyborach.
Dodano: 12.06.2019 20:24    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

ul.Piłsudskiego woda w kranach żółta zero informacji czy jest zdatna do picie czy nie!Nikt nic nie wie nikt nic nie przekazuje WIELKA NIEKOMPETENCJA.
Dodano: 12.06.2019 20:12    Przez: ~Waldek
22.00 wody jak nie było tak nie ma...
Dodano: 12.06.2019 22:02    Przez: ~Wyszyńskiego
Przyzwyczajaj się Waldziu do sytuacji kryzysowych. Wkrótce mogą wyłączać prąd bo elektrownie ledwo dyszą, a rozwój OZE został wyhamowany przez obecny rząd.
Dodano: 13.06.2019 10:58    Przez: ~Józek
Józiu tobie wyhamowano rozwój chyba w podstawówce ha,ha
Dodano: 13.06.2019 11:48    Przez: ~Maks
Waldek! ile ty masz lat, że nie wiesz, że żółta woda nie nadaje sie do picia. To wiedzą już mali eskimosi a ty jeszcze nie???
Dodano: 13.06.2019 20:35    Przez: ~jan
hejka Curuśer1. nn
Dodano: 15.06.2019 01:14    Przez: ~q3wn
Dostajecie od pana Prezesa 500 plus to możecie sobie kupić butelkowaną .Nie pasuje to nie pić nie żreć i iść w końcu do roboty.
Dodano: 12.06.2019 20:12    Przez: ~Symp.PiS
A wasz koniński prezes od wody kasuje rocznie 427.113,16. (Przegląd Koniński nr 23/2049) To się chłop musi na taką kasę natyrać... I może też bierze jeszcze 500 ?
Dodano: 12.06.2019 21:50    Przez: ~mkk
Do Ola siedź należy napisać a nie sieć
Dodano: 12.06.2019 22:14    Przez: ~Ola
@mkk napisałeś "Przegląd Koniński nr 23/2049", czyli tyle będzie kasował za 30 lat?
Dodano: 13.06.2019 09:10    Przez: ~Pn
I co mam piać !!!!!!! z zachwytu ze tyle godzin pozbawieni byliśmy wody w upał 35 stopni . Jak Wodociągi płaciłyby odszkodowane kazdemu mieszkańcowi za nie dostarczenie wody to taka awaria nie miałaby miejsca nigdy !!!!!!!!!!!!!Nim do mnie dotrze woda to będzie północ a może już jutro
Dodano: 12.06.2019 20:12    Przez: ~ola
Ty kobieto normalna jesteś? Jak ci auto albo TV wysiądzie to też będziesz żądała odszkodowania?To była duża awaria. I tak szybko się uwinęli. W Słupsku w 2009r. dwa dni nie było wody w mieście i jakoś nikt nie płakał i szat nie darł.
Dodano: 12.06.2019 20:19    Przez: ~Normalny
Jezeli autem wjadę w dziurę na jezdni i uszkodzę zawieszenie ,to jak najbardziej właściciel drogi zwraca koszty naprawy .
Dodano: 12.06.2019 20:21    Przez: ~tez normalny
~Normalny w Słupsku twierdzą, że odbytnica jest męskim narządem płciowym. Dlatego podaj "normalny" przykład, bo jak widać, oni tam jakoś inaczej pojmują normalność.
Dodano: 12.06.2019 22:30    Przez: ~doopa jest od sr....
20:15 a na Zakolu nawet w kranie nie siorbnie po odkręceniu...
Dodano: 12.06.2019 20:14    Przez: ~PO
20:45 nadal j.w. Coś ta 21-sza nierealna się robi...
Dodano: 12.06.2019 20:45    Przez: ~PO
Już po 22.00 a wody dalej brak! A może ta 21.00 ma być jutro,nie napisano że to dziś.
Dodano: 12.06.2019 22:15    Przez: ~bb
Mam nadzieję bo to katastrofa co by było po trzech dniach bez wody w mieście .wciągu kilku godzin zniknęły zapasy wody w sklepach i to nie tylko wina upału a co z ludźmi co nie sąw stanie sami dotrzeć czy zgromadzić zapas wody . Czy jesteśmy przygotowani na takie sytuacje mówię tu o mieście. Pozdrawiam
Dodano: 12.06.2019 20:17    Przez: ~Zmartwiny mieszkaniec miasta
Nawet czystego wiaderka nie mam żeby nabrać.
Dodano: 12.06.2019 20:20    Przez: ~KK
Prosty wniosek, każdy powinien mieć pewne zapasy wody, bo kryzysowa sytuacja może wydarzyć sie w każdej chwili.
Dodano: 12.06.2019 20:29    Przez: ~Wr
Ja jestem przygotowany ,codziennie rano przed wyjściem do pracy nalewam pełną wannę wody,gdy wracam sprawdzam czy nie było awarii i wodę wylewam dziękując Bogu że awarii nie było...
Dodano: 12.06.2019 22:01    Przez: ~Świr
Óścienne osiedla to też Konin tylko tutaj nikt wody nie dostarczył. Widać mieszkancy tych osiedli to gorszy sort. Szkoda że to nie przekłada się również na cenę wody. Zapamietamy to sobie przy wyborach.
Dodano: 12.06.2019 20:24    Przez: ~Mieszkaniec
Następna trzecia wojna i jednocześnie ostatnia będzie o wodę.
Dodano: 12.06.2019 20:33    Przez: ~MadMax
20.53 cały czas aby cieknie .... katastrofa ( III oś )
Dodano: 12.06.2019 20:54    Przez: ~brudas
Na bydgoskiej nie ma😦