Dzisiaj jest niedziela 16 czerwca 2019, imieniny: Aliny, Justyny, Benona WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18794) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 14oC
Jutropogoda
23 / 14oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turniej im. Mariana Paska. Poznaniacy najlepsi w o ... (0)Niebiescy rowerzyści wyruszyli w drugi rajd z Koni ... (9)

Konin dawniej i dziś. Zdjęcia wykonane aparatami analogowymi

Dodano: 13.06.2019 12:12

Wernisaż wystawy "Konin 2019 Analogowo" w czwartek, 13 czerwca o godz.18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wystawa jest zwieńczeniem pracy 11 fotografów z Grupa FOTO KONIN przy realizacji projektu Konin 2019 Analogowo. Projekt miał na celu w sposób archiwistyczny uwiecznić Konin jaki jest w 2019 roku. Budynki, ludzie, ulice, zwyczajne życie miasta. Źródłem inspiracji była strona "Dawny Konin." Dlatego zdjęcia zostały wykonane aparatami analogowymi od takich przedwojennych po bardziej współczesne, na czarno - białych kliszach.

Każdy miał 36 lub 3x12 zdjęć, na których miało się znaleźć życie miasta. Czasami zaskakujące było to, że ujęcia archiwalne niewiele różniły się od tych współczesnych. 

  • Konin dawniej i dziś. Zdjęcia wykonane aparatami analogowymi

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MDK,   Konin analogowo,   wernisaż fotografii,   foto Konin,   MDK,   Konin dawniej i dziś

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie wrócą te czasy. A niekiedy szkoda.
Dodano: 13.06.2019 15:59    Przez: ~Qn
To były czasy
Dodano: 13.06.2019 13:50    Przez: ~Koninianin
To były bezpowrotne najwspalniejsze czasy, ludzi dla siebie byli przyjacielscy wzajemnie sobie bezinteresownie pomagali i nie było napuszczania jednych na drugich dzielenia jak obecnie to czyni naczelnik z Żoliborza Jarosław zawsze dziewica. Ludzie mieli prace powstawały zakłady pracy budowano mieszkania szkoły przedszkola szpitale i drogi.
Dodano: 13.06.2019 16:21    Przez: ~Emeryt
Czego szkoda ? Komuny ? Komuniści mieli dobrze, a reszta społeczeństwa zbierała okruchy ze stołu "pańskiego".
Dodano: 13.06.2019 16:37    Przez: ~Wojtek
Jeśli konininak nie widzi różnicy między żołnierzem radzieckim a amerykańskim to jest wart tyle ile nawóz, który wytwarza.
Dodano: 13.06.2019 18:49    Przez: ~Tom

KOMENTARZE

To były czasy
Dodano: 13.06.2019 13:50    Przez: ~Koninianin
Czasy PZPR, teraz SLD i PO.
Dodano: 13.06.2019 15:42    Przez: ~Towarzysz
To były bezpowrotne najwspalniejsze czasy, ludzi dla siebie byli przyjacielscy wzajemnie sobie bezinteresownie pomagali i nie było napuszczania jednych na drugich dzielenia jak obecnie to czyni naczelnik z Żoliborza Jarosław zawsze dziewica. Ludzie mieli prace powstawały zakłady pracy budowano mieszkania szkoły przedszkola szpitale i drogi.
Dodano: 13.06.2019 16:21    Przez: ~Emeryt
Emeryt, Ty to widzisz poprzez swoje legitymacje PZPR i ORMO, które posiadasz ? Dziś PiS zapewnia Ci pełną wolność i demokrację w wolnym i demokratycznym kraju, pamiętaj o tym !
Dodano: 13.06.2019 16:34    Przez: ~Wojtek
Wojtek o jakiej demokracji i wolności piszesz przecież dzis zostaje niewinny człowiek skazany za organizacje lotu do smoleńska za co odpowiedzialnym był sasin duda i Jarosław zawsze dziewica. Nie posiadam legitymacji PZPR i nie należałem do ZOMO i ORMO. Dzis role PZPR i egzekutywę mamy w osobach sekretarza Jarosława i komitetu centralnego pisdu.
Dodano: 13.06.2019 17:03    Przez: ~Emeryt
Wojciech o jakiej demokracji i wolności piszesz dzis zamieniliśmy żołnierza radzieckiego na amerykańskiego i trzeba żywić , oprać bawić, zbudować kwatery i poligony, płacić za ich pobyt, i jeszcze chcą kupic samoloty który sa niedopracowane na etapie prób i modyfikacji z masa usterek za ogromna kasę. Nikt nas nie pytał czy tego chcemy jako społeczeństwo. Tą ogromną kasę powinni dać na ochronę zdrowia dofinansować badania a nie obecnie na operacje juz w tym roku nie ma miejsca bo do końca roku nie starczyło dofinansowania. Badania specjalistyczne za prywatna kasę bo NFZ nie ma kasy na ten rok.
Dodano: 13.06.2019 18:17    Przez: ~Koniniak
Jeśli konininak nie widzi różnicy między żołnierzem radzieckim a amerykańskim to jest wart tyle ile nawóz, który wytwarza.
Dodano: 13.06.2019 18:49    Przez: ~Tom
Nie wrócą te czasy. A niekiedy szkoda.
Dodano: 13.06.2019 15:59    Przez: ~Qn
Czego szkoda ? Komuny ? Komuniści mieli dobrze, a reszta społeczeństwa zbierała okruchy ze stołu "pańskiego".
Dodano: 13.06.2019 16:37    Przez: ~Wojtek
mielismy "wladze"jaka mielismy... co sie dziwic ze Konin nie wiele ruszyl do przodu, teraz trzeba nadganiac
Dodano: 13.06.2019 16:54    Przez: ~burzedziaiaj
Podaj ta różnice okupowania - stacjonowania w Polsce miedzy żołnierzem radzieckim a amerykańskim dla obywateli. Tak samo płaciliśmy poprzednio i tak samo będziemy płacili teraz. Teraz dochodzi zagrożenie terrorystyczne ze strony separatystów islamskich, przeciwstawiamy sie przeciw sojusznikom europejskim i całej polityce gospodarczej Europy, wzmacniamy swoimi zamówieniami gospodarkę amerykańska a nie europejska.
Dodano: 13.06.2019 20:16    Przez: ~Do tom
Co ty bredzisz wróć do szkoły.... Amerykanie naszym w łeb nie strzelali w Katyniu tylko ruski. Weź się ogarnij.
Dodano: 13.06.2019 21:52    Przez: ~ff
Daj juz spokój z katyniem smolenskiem zacznijmy żyć dzis i teraz a nie rozdrapywać rany które sie zagoiły. Myśmy o przyszłości dla naszych dzieci i wnuków a cały czas tworzymy zadry podziały na białych i czerwonych na swoich i obcych. Tego nie było dotychczas. Jarosław zawsze dziewica wraz z dziadem podobno ojcem z Torunia za pomocą szczekaczki napuszcza i judzi do wojny polsko polskiej. Emeryt ma racje ze tak nie było i sąsiedzi i w pracy koleżanki i koledzy wzajemnie swoim rodzinom pomagali było biednie równo, była inna atmosfera.
Dodano: 14.06.2019 08:21    Przez: ~Marian
A amerykance strzelali do dzieci kobiet starców niewinnych ludzi w Wietnamie. Wjechali do biednego bezbronnego państwa aby testować broń i doskonalić taktykę wojskowa w imię kogo i czego?
Dodano: 14.06.2019 08:26    Przez: ~Do ffu
"Władze, które twierdzą, że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa państwa bez obecności w nim obcych wojsk wysyłają komunikat do całego świata, że nie są suwerenne i nie chcą być suwerenne." /Bohdan Piętka/
Dodano: 13.06.2019 23:13    Przez: ~Precz USrAelskie żołdaki !
Do LM a przecież komentarze nie na temat miały być kasowane!!!!? ale te komuchy którzy tu ślinią się za POstkomuną i nie mogą pogodzić się z rzeczywistością ich komentarze wam pasują ten cały LM to też komuchy albo ich spadkobiercy coś mi się tak wydaje!?
Dodano: 14.06.2019 09:24    Przez: ~Lmski
LM jest lewicowy, oni stanowią twardy elektorat totalnej oPOzycji.
Dodano: 14.06.2019 15:21    Przez: ~Popieram PiS
Naród jest tak mocny jaką ma tradycję i historię to dobrze że byli i są fotografowie w większości amatorzy którzy utrwalili i utrwalają zachodzące zmiany .są kraje że do dziś bardzo liczy się szacunek do historii i do osób starszych .to dobre wzorce i idee. Jak ktoś mówi ze kiedyś był najwspanialsze czasy to chyba jest z innej planety. Bieda ,komuna cwaniactwo ,kradzież ,kombinatorstwo , można jeszcze długo wymieniać.Zgodzę się że działania tzw Prawicy- PIS bardzo są zbliżone do działań jak w komunie , ja pamiętam komunę i dziś mam porównanie.Prawica z poglądami Lewicy .Co do żołnierzy amerykański w Polsce nastąpiła zmiana z jednych na drogich z jednej gwiazdy na 52 gwiazdy.Widocznie jest to nam pisane prze historię ,a historia kołem się toczy z tą amerykanizacją to bym trochę wyhamował (pieniądze na zbrojenia przeznaczył zupełnie na co inne, co najmniej wyhamował bym z tą wielką kasą za F-35, o 70 % -nas na to nie stać. (w razie "W" i tak nie mamy żadnej szansy-),po co drążnic lwa.
Dodano: 14.06.2019 09:35    Przez: ~xxx
Ostatnie notowania poparcia dla partii politycznych - PiS 44%, PO 22% i tak trzymać !
Dodano: 14.06.2019 15:24    Przez: ~CBOS