Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18900) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Konin dawniej i dziś. Zdjęcia wykonane aparatami analogowymi

Dodano: 13.06.2019 12:12

Wernisaż wystawy "Konin 2019 Analogowo" w czwartek, 13 czerwca o godz.18.00 w Młodzieżowym Domu Kultury.

Wystawa jest zwieńczeniem pracy 11 fotografów z Grupa FOTO KONIN przy realizacji projektu Konin 2019 Analogowo. Projekt miał na celu w sposób archiwistyczny uwiecznić Konin jaki jest w 2019 roku. Budynki, ludzie, ulice, zwyczajne życie miasta. Źródłem inspiracji była strona "Dawny Konin." Dlatego zdjęcia zostały wykonane aparatami analogowymi od takich przedwojennych po bardziej współczesne, na czarno - białych kliszach.

Każdy miał 36 lub 3x12 zdjęć, na których miało się znaleźć życie miasta. Czasami zaskakujące było to, że ujęcia archiwalne niewiele różniły się od tych współczesnych. 

  • Konin dawniej i dziś. Zdjęcia wykonane aparatami analogowymi

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:MDK,   Konin analogowo,   wernisaż fotografii,   foto Konin,   MDK,   Konin dawniej i dziś

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie wrócą te czasy. A niekiedy szkoda.
Dodano: 13.06.2019 15:59    Przez: ~Qn
To były czasy
Dodano: 13.06.2019 13:50    Przez: ~Koninianin
To były bezpowrotne najwspalniejsze czasy, ludzi dla siebie byli przyjacielscy wzajemnie sobie bezinteresownie pomagali i nie było napuszczania jednych na drugich dzielenia jak obecnie to czyni naczelnik z Żoliborza Jarosław zawsze dziewica. Ludzie mieli prace powstawały zakłady pracy budowano mieszkania szkoły przedszkola szpitale i drogi.
Dodano: 13.06.2019 16:21    Przez: ~Emeryt
Czego szkoda ? Komuny ? Komuniści mieli dobrze, a reszta społeczeństwa zbierała okruchy ze stołu "pańskiego".
Dodano: 13.06.2019 16:37    Przez: ~Wojtek
Jeśli konininak nie widzi różnicy między żołnierzem radzieckim a amerykańskim to jest wart tyle ile nawóz, który wytwarza.
Dodano: 13.06.2019 18:49    Przez: ~Tom

KOMENTARZE

To były czasy
Dodano: 13.06.2019 13:50    Przez: ~Koninianin
Czasy PZPR, teraz SLD i PO.
Dodano: 13.06.2019 15:42    Przez: ~Towarzysz
To były bezpowrotne najwspalniejsze czasy, ludzi dla siebie byli przyjacielscy wzajemnie sobie bezinteresownie pomagali i nie było napuszczania jednych na drugich dzielenia jak obecnie to czyni naczelnik z Żoliborza Jarosław zawsze dziewica. Ludzie mieli prace powstawały zakłady pracy budowano mieszkania szkoły przedszkola szpitale i drogi.
Dodano: 13.06.2019 16:21    Przez: ~Emeryt
Emeryt, Ty to widzisz poprzez swoje legitymacje PZPR i ORMO, które posiadasz ? Dziś PiS zapewnia Ci pełną wolność i demokrację w wolnym i demokratycznym kraju, pamiętaj o tym !
Dodano: 13.06.2019 16:34    Przez: ~Wojtek
Wojtek o jakiej demokracji i wolności piszesz przecież dzis zostaje niewinny człowiek skazany za organizacje lotu do smoleńska za co odpowiedzialnym był sasin duda i Jarosław zawsze dziewica. Nie posiadam legitymacji PZPR i nie należałem do ZOMO i ORMO. Dzis role PZPR i egzekutywę mamy w osobach sekretarza Jarosława i komitetu centralnego pisdu.
Dodano: 13.06.2019 17:03    Przez: ~Emeryt
Wojciech o jakiej demokracji i wolności piszesz dzis zamieniliśmy żołnierza radzieckiego na amerykańskiego i trzeba żywić , oprać bawić, zbudować kwatery i poligony, płacić za ich pobyt, i jeszcze chcą kupic samoloty który sa niedopracowane na etapie prób i modyfikacji z masa usterek za ogromna kasę. Nikt nas nie pytał czy tego chcemy jako społeczeństwo. Tą ogromną kasę powinni dać na ochronę zdrowia dofinansować badania a nie obecnie na operacje juz w tym roku nie ma miejsca bo do końca roku nie starczyło dofinansowania. Badania specjalistyczne za prywatna kasę bo NFZ nie ma kasy na ten rok.
Dodano: 13.06.2019 18:17    Przez: ~Koniniak
Jeśli konininak nie widzi różnicy między żołnierzem radzieckim a amerykańskim to jest wart tyle ile nawóz, który wytwarza.
Dodano: 13.06.2019 18:49    Przez: ~Tom
Nie wrócą te czasy. A niekiedy szkoda.
Dodano: 13.06.2019 15:59    Przez: ~Qn
Czego szkoda ? Komuny ? Komuniści mieli dobrze, a reszta społeczeństwa zbierała okruchy ze stołu "pańskiego".
Dodano: 13.06.2019 16:37    Przez: ~Wojtek
mielismy "wladze"jaka mielismy... co sie dziwic ze Konin nie wiele ruszyl do przodu, teraz trzeba nadganiac
Dodano: 13.06.2019 16:54    Przez: ~burzedziaiaj
Podaj ta różnice okupowania - stacjonowania w Polsce miedzy żołnierzem radzieckim a amerykańskim dla obywateli. Tak samo płaciliśmy poprzednio i tak samo będziemy płacili teraz. Teraz dochodzi zagrożenie terrorystyczne ze strony separatystów islamskich, przeciwstawiamy sie przeciw sojusznikom europejskim i całej polityce gospodarczej Europy, wzmacniamy swoimi zamówieniami gospodarkę amerykańska a nie europejska.
Dodano: 13.06.2019 20:16    Przez: ~Do tom
Co ty bredzisz wróć do szkoły.... Amerykanie naszym w łeb nie strzelali w Katyniu tylko ruski. Weź się ogarnij.
Dodano: 13.06.2019 21:52    Przez: ~ff
Daj juz spokój z katyniem smolenskiem zacznijmy żyć dzis i teraz a nie rozdrapywać rany które sie zagoiły. Myśmy o przyszłości dla naszych dzieci i wnuków a cały czas tworzymy zadry podziały na białych i czerwonych na swoich i obcych. Tego nie było dotychczas. Jarosław zawsze dziewica wraz z dziadem podobno ojcem z Torunia za pomocą szczekaczki napuszcza i judzi do wojny polsko polskiej. Emeryt ma racje ze tak nie było i sąsiedzi i w pracy koleżanki i koledzy wzajemnie swoim rodzinom pomagali było biednie równo, była inna atmosfera.
Dodano: 14.06.2019 08:21    Przez: ~Marian
A amerykance strzelali do dzieci kobiet starców niewinnych ludzi w Wietnamie. Wjechali do biednego bezbronnego państwa aby testować broń i doskonalić taktykę wojskowa w imię kogo i czego?
Dodano: 14.06.2019 08:26    Przez: ~Do ffu
"Władze, które twierdzą, że nie są w stanie zapewnić bezpieczeństwa państwa bez obecności w nim obcych wojsk wysyłają komunikat do całego świata, że nie są suwerenne i nie chcą być suwerenne." /Bohdan Piętka/
Dodano: 13.06.2019 23:13    Przez: ~Precz USrAelskie żołdaki !
Do LM a przecież komentarze nie na temat miały być kasowane!!!!? ale te komuchy którzy tu ślinią się za POstkomuną i nie mogą pogodzić się z rzeczywistością ich komentarze wam pasują ten cały LM to też komuchy albo ich spadkobiercy coś mi się tak wydaje!?
Dodano: 14.06.2019 09:24    Przez: ~Lmski
LM jest lewicowy, oni stanowią twardy elektorat totalnej oPOzycji.
Dodano: 14.06.2019 15:21    Przez: ~Popieram PiS
Naród jest tak mocny jaką ma tradycję i historię to dobrze że byli i są fotografowie w większości amatorzy którzy utrwalili i utrwalają zachodzące zmiany .są kraje że do dziś bardzo liczy się szacunek do historii i do osób starszych .to dobre wzorce i idee. Jak ktoś mówi ze kiedyś był najwspanialsze czasy to chyba jest z innej planety. Bieda ,komuna cwaniactwo ,kradzież ,kombinatorstwo , można jeszcze długo wymieniać.Zgodzę się że działania tzw Prawicy- PIS bardzo są zbliżone do działań jak w komunie , ja pamiętam komunę i dziś mam porównanie.Prawica z poglądami Lewicy .Co do żołnierzy amerykański w Polsce nastąpiła zmiana z jednych na drogich z jednej gwiazdy na 52 gwiazdy.Widocznie jest to nam pisane prze historię ,a historia kołem się toczy z tą amerykanizacją to bym trochę wyhamował (pieniądze na zbrojenia przeznaczył zupełnie na co inne, co najmniej wyhamował bym z tą wielką kasą za F-35, o 70 % -nas na to nie stać. (w razie "W" i tak nie mamy żadnej szansy-),po co drążnic lwa.
Dodano: 14.06.2019 09:35    Przez: ~xxx
Ostatnie notowania poparcia dla partii politycznych - PiS 44%, PO 22% i tak trzymać !
Dodano: 14.06.2019 15:24    Przez: ~CBOS