Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20324) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Licheń. Za kotarą nie ma już pomnika. Będzie modyfikowany

Dodano: 13.06.2019 13:30

Na początku tygodniu zdemontowano pomnik przed bazyliką w Licheniu. W przyszłości zostanie pozbawiony fragmentu, czyli postaci klęczącego przed Janem Pawłem II, księdza. Na cokół powróci tylko papież.

Pomnik przedstawiający budowniczego bazyliki w Licheniu, klęczącego przed Janem Pawłem II, został zdemontowany. Od kilku tygodni był już szczelnie zasłonięty i odgrodzony. To efekt emisji filmu "Tylko nie mów nikomu" braci Sekielskich o pedofilii wśród duchowieństwa. Z pomnika zniknie postać księdza klęczącego przed papieżem z makietą bazyliką w darze. 

- Zgodnie z komunikatem, już wcześniej wydanym, kiedy pomnik pierwotnie został zasłonięty, prowincjał marianów podjął decyzję, że postument ma być modyfikowany - powiedział ksiądz Piotr Kieniewicz MIC, rzecznik zgromadzenia księży marianów. - Zniknie postać tego księdza. Pozostanie postać Ojca Świętego. Prace nad modyfikacją zostały rozpoczęte w miniony poniedziałek i potrwają najprawdopodobniej przez kilka miesięcy.

  • Licheń. Za kotarą nie ma już pomnika. Będzie modyfikowany

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   pomnik,   pomnik zdemontowany,   ks. Makulski,   pomnik przed bazyliką,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gdyby nie film Sekielskich, pomnik dalej by stał w niezmienionym kształcie... . To są wyżyny zakłamania ze strony licheńskich księży.
Dodano: 13.06.2019 14:05    Przez: ~mieszkaniecK
Jak można stawiać pomniki ludziom, tym bardziej żyjącym, przecież to bałwochwalstwo ?
Dodano: 13.06.2019 15:26    Przez: ~Chrzescijanin
i raz na zawsze zabronic jehowym bezczelnie dobijac sie do mieszkan- to mafia.
Dodano: 13.06.2019 16:04    Przez: ~normalna
"Zniknie postać tego księdza." Wcześniej też używało się określenia "tego"? Bo wcześniej na mszach rzecznik używał bardziej czołobitnych...
Dodano: 13.06.2019 15:10    Przez: ~Mieszkaniec
Prawdziwy chrześcijanin oddaje Bogu cześć w duchu i w prawdzie. Nie czyń sobie podobizny czy to w kształcie mężczyzny czy kobiety, nie będziesz im się kłaniał. Po co wam w K.K obrazy, figury, krzyże i inne szatańskie talizmany ?
Dodano: 13.06.2019 15:33    Przez: ~Chrz...

KOMENTARZE

Całkoem to dziadostwo zlikwidujcie!
Dodano: 13.06.2019 13:59    Przez: ~zaraza trwa
A co będzie jak ten wesolutki przybytek się zlikwiduje? Gdzie lud bogobojny będzie swe modły wznosił i ofiary składał?
Dodano: 13.06.2019 18:02    Przez: ~jaś
"Klechy są naszymi śmiertelnymi wrogami.Kosciol pozostawał zawsze jako ostatni ośrodek polskiego nacjonalizmu.......(..).... Gdyby wszystkie światła dla Polski zgasły to wtedy zawsze byłyby jeszcze te z Częstochowy i kościoła.Katolicyzm nie jest bowiem w tym kraju żadnym wyznaniem lecz koniecznością życiową".....To są słowa Hansa Franka, gubernatora niemieckiego w okupowanej Polsce...... Osoby, które tak atakują kościół katolicki niech pomyślą w jakim towarzystwie się znalazły....
Dodano: 13.06.2019 18:17    Przez: ~Ku przestrodze....
A może temu odciętemu "księdzu " dorobić Chlebusia" ?
Dodano: 13.06.2019 20:59    Przez: ~Dom i fury
Łaska,Szudzik,Walczak z Brzeźna,ten słynny z Rychwała itd. . Czy ktoś zna jakiegoś księdza normalnego z POWOłANIA?
Dodano: 13.06.2019 21:08    Przez: ~Koniec świata
Nie narzekai na księdza bo to może być Twój ojciec
Dodano: 14.06.2019 03:37    Przez: ~Anty
Gdyby nie film Sekielskich, pomnik dalej by stał w niezmienionym kształcie... . To są wyżyny zakłamania ze strony licheńskich księży.
Dodano: 13.06.2019 14:05    Przez: ~mieszkaniecK
I całego kościoła. Jeśli konsekwencji nie poniosą także ci którzy wiedzieli i nie informowali, to nic się nie zmieni, a nawet można postawić tezę że będą bardziej ostrożniejsi.
Dodano: 13.06.2019 17:40    Przez: ~km
Powstaje kolejny film o przechwyceniu ziemi przez Kustosza i jak zmieniała się kwalifikacja ziemi i zagospodarowanie przestrzenne. Są na to dokumenty.
Dodano: 13.06.2019 19:00    Przez: ~Papierz Franciszek
Rado ma papiery ... Seba potwierdzi
Dodano: 13.06.2019 23:16    Przez: ~Jto
"Zniknie postać tego księdza." Wcześniej też używało się określenia "tego"? Bo wcześniej na mszach rzecznik używał bardziej czołobitnych...
Dodano: 13.06.2019 15:10    Przez: ~Mieszkaniec
Jak można stawiać pomniki ludziom, tym bardziej żyjącym, przecież to bałwochwalstwo ?
Dodano: 13.06.2019 15:26    Przez: ~Chrzescijanin
Kościół Katolicki powinien powyrzucać ze swojego otoczenia wszystkie bałwany i obrazy bałwochwalcze, którym oddają cześć.
Dodano: 13.06.2019 15:29    Przez: ~Chrz...
i raz na zawsze zabronic jehowym bezczelnie dobijac sie do mieszkan- to mafia.
Dodano: 13.06.2019 16:04    Przez: ~normalna
Świadkowie Jehowy, choć natrętnie to jednak grzecznie proponują rozmowę na temat ich wiary i my grzecznie im dziękujemy. W czym masz problem ?
Dodano: 13.06.2019 16:14    Przez: ~Chrz...
Prawdziwy chrześcijanin oddaje Bogu cześć w duchu i w prawdzie. Nie czyń sobie podobizny czy to w kształcie mężczyzny czy kobiety, nie będziesz im się kłaniał. Po co wam w K.K obrazy, figury, krzyże i inne szatańskie talizmany ?
Dodano: 13.06.2019 15:33    Przez: ~Chrz...
a po co łazicie po domach? ludzie wam w slepia kociorze plują a wy sadzicie ze deszcz pada.
Dodano: 13.06.2019 16:06    Przez: ~taka prawda
Pan Jezus nakazał swoim uczniom, idżcie i nauczajcie, ale ma to być Dobra Nowina, którą głosił sam Jezus, a więc głosimy Królestwo Boże i Jezusa ukrzyżowanego, jeśli ktoś głosi coś innego, niech będzie przeklęty.
Dodano: 13.06.2019 16:23    Przez: ~Chrz...
"Albowiem uznałem za właściwe nic innego nie umieć między wami, jak tylko Jezusa Chrystusa i to ukrzyżowanego".
Dodano: 13.06.2019 16:25    Przez: ~Chrz...
jeszcze raz mi jehowi zapukają do drzwi to wpuszcze , wezwie policje posadze o napad i usilowanie gwałtu.
Dodano: 13.06.2019 16:08    Przez: ~30 latka
Mam pytanie, a tych z Wiosny czy innych dewiantów wychodzących na ulice w Paradach równości, to byś wpuściła do mieszkania ?
Dodano: 13.06.2019 16:28    Przez: ~Chrz...
Jeśli ktoś przychodzi do Ciebie z Bogiem czy też z Synem Bożym, nigdy go nie odtrącaj, bo Bóg Ciebie odrzuci.
Dodano: 13.06.2019 16:30    Przez: ~Chrz...
Każda wiara została stworzona przez człowieka ,aby drugiego sobie podporządkować i niezłe z tego sobie żyć !!! Czy w końcu ludzie to zrozumieją !!???
Dodano: 13.06.2019 16:46    Przez: ~Kali
Gratulacje Kali!.
Dodano: 14.06.2019 16:37    Przez: ~grego
Modyfikowana to jest żywność a pomnik trzeba całkiem usunąć.
Dodano: 13.06.2019 18:44    Przez: ~ech redaktor-ka
czy ktos widzial boga
Dodano: 13.06.2019 22:11    Przez: ~pytam
Ty to jak Stalin,co się pytał"a ile papież ma dywizji".... widziałem we śnie, mistyczne przeżycie, choć to tylko sen....
Dodano: 13.06.2019 23:17    Przez: ~Obserwator nadwarciański
Wydaje mi się że były już kustosz stał się niewygodny dla współbraci. Coś te jego niby pedofilskie wyskoki nie składają się w całość. Gdy raz publicznie zszarga się komuś imię tak już zostanie.
Dodano: 13.06.2019 22:19    Przez: ~Wpinka
Składają się, składają, lecz do tej pory były skrzętnie skrywane.
Dodano: 14.06.2019 09:54    Przez: ~nax
1 z 2
12>>