Dzisiaj jest piątek 25 września 2020, imieniny: Aurelii, Kleofasa, Władysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18051) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 14oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
11 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga siatkówki zaczyna sezon. Wilki będzie możn ... (0)Konińska biblioteka ma dla przedszkolaków Wyprawki ... (0)

Zalety nauki angielskiego biznesowego

Materiał promocyjny

Dodano: 13.06.2019 17:38

W dzisiejszych czasach kontakty biznesowe z osobami spoza naszego kraju nie są już czymś sporadycznym. To nasza codzienność. Co za tym idzie, nie tylko międzynarodowe firmy żądają znajomości Business English, ale także nasze własne, rodzime. Wynika to z faktu, że coraz częściej podejmujemy się współpracy z klientami anglojęzycznymi i coraz częściej jesteśmy wysyłani w delegacje za granicę. Nic więc dziwnego, że w cenie są dziś pracownicy doskonale znający angielski biznesowy. Warto w tym miejscu podkreślić, że tego typu angielski znacznie różni się od potocznego, używanego na co dzień.

Jeśli więc chcemy czuć się swobodnie podczas biznesowych spotkań i negocjacji, a także aktywnie uczestniczyć w życiu własnej firmy – również w rozmowach kuluarowych ze współpracownikami czy kontrahentami, musimy zadbać o znajomość języka angielskiego biznesowego. Dlaczego warto uczyć się Business English?

Business English – wymagana podstawa

O ile jeszcze do niedawna, znajomość języka angielskiego w pracy była dodatkowym atutem świadczącym na naszą korzyść, o tyle dziś nierzadko jest niezbędną podstawą, wręcz fundamentem zatrudnienia. Odpowiedź na pytanie, dlaczego warto uczyć się angielskiego biznesowego jest dość prosta – żeby otrzymać wymarzoną pracę na odpowiednim poziomie. Znając angielski dla firm, ma się o wiele większe szanse na zatrudnienie. Prawda jest taka, że w Polsce jeszcze niewiele osób zna Business English, dlatego jego znajomość daje ogromną przewagę nad innymi kandydatami podczas rekrutacji.

Nie ma co owijać w przysłowiową bawełnę: bez biznesowego angielskiego mamy obecnie niewielkie szanse na rynku pracy – a przynajmniej dużo słabszą kartę przetargową niż ci, którzy dobrze odnajdują się w gąszczu wyrażeń angielskiego dla firm. I to nie wszystko. Według przeprowadzonych badań wynika, że nauka angielskiego biznesowego może również przyczynić się do wysokości zarobków (mogą być one wyższe nawet o 30-40%). Dlaczego jeszcze warto uczyć się BE?

Tutaj możesz zapoznać się z zaletami nauki języka angielskiego w biznesie: https://www.bs-ict.pl/oferta/jezyk-angielski-w-biznesie

Łatwiejsze porozumiewanie się

Zdobycie pracy to niewątpliwie jedna z większych korzyści płynących ze znajomości Business English. Umiejętność swobodnego konwersowania na rozmaite tematy związane z pracą i nie tylko, pomaga w budowaniu relacji z ludźmi, którzy w przyszłości mogą okazać się naszymi współpracownikami, kontrahentami, przełożonymi. Poza tym, swobodne wysławianie się po angielsku, możliwość wypowiedzenia się na piśmie, przeprowadzenia rozmowy telefonicznej czy wzięcia udziału w video konferencji to kompetencje, bez których trudno wyobrazić sobie efektywną pracę w biznesie.

Znając angielski biznesowy zyskasz w oczach szefa

Biznes to ludzie i relacje. Co za tym idzie, osoby dobrze znające Business English są lepiej postrzegane przez innych. Szczególnie przez pracodawcę. Chodzi o to, że jeśli nie możemy porozumieć się z innymi ludźmi mówiącymi w języku angielskim, nie jesteśmy w stanie zrobić biznesu i nie możemy przyłożyć się do rozwoju firmy. Tym samym nie jesteśmy atrakcyjnym pracownikiem dla naszego pracodawcy. Gdy ten język znamy nasz prestiż wzrasta.

Lepiej poprowadzisz swój biznes

W przypadku, kiedy samodzielnie prowadzimy swój biznes, angielski będzie stanowił podstawę do tego, abyśmy mogli w konkretny sposób rozwijać własną firmę. Bez odpowiedniej znajomości języka angielskiego w biznesie, nie będziemy w stanie podpisać żadnej umowy czy też zwyczajnie – sprzedać usługi, którą oferuje nasza firma w momencie, kiedy do naszej firmy zgłosi się klient anglojęzyczny. Rozwój osobisty w tym zakresie będzie w pełni kompatybilny z rozwojem naszej firmy.

Jak i gdzie się uczyć angielskiego biznesowego?

Angielski biznesowy nie dopuszcza żadnych pomyłek. Pod tym względem jest bardzo rygorystyczny. Każde źle wypowiedziane słowo może pociągnąć za sobą konsekwencje prawne lub kosztować firmę spore pieniądze. Perfekcyjna znajomość języka biznesowego jest więc kluczem do sukcesu firmy – czy to naszej własnej czy też tej, dla której pracujemy. Współczesny rynek szkół językowych oferuje różnego rodzaju szkolenia w zakresie angielskiego dla firm. Jakie więc wybrać, aby skorzystać z nich jak najwięcej? Na pewno warto wybrać szkolenie, na którym poza nauką języka biznesowego i związanej z nim terminologii, będzie można rozwijać cechy, które będą pomocne w komunikacji międzynarodowej – niezależnie od tego, czy jesteśmy pracownikami firmy, czy prowadzimy własny biznes. Sukces w biznesie nie zależy bowiem wyłącznie od znajomości bogatego słownictwa i gramatyki, ale również posiadania pewnych cech i umiejętności.

Kursy i szkolenia zapewniające wszechstronny rozwój zapewnia m.in. British School ICT – jedna z dwóch szkół w Polsce, posiadające najbardziej prestiżowe certyfikaty jakości: certyfikat jakości nauczania PASE i certyfikat ISO 9001. Nauka angielskiego w szkole British School ICT jest w pełni dostosowana do potrzeb klientów instytucjonalnych oraz poziomu wiedzy danego uczestnika i obejmuje zarówno ogólny język angielski, jak również angielski biznesowy oraz specjalistyczny. Kursy rozwijają wszystkie umiejętności językowe: mówienie, słuchanie, czytanie, pisanie. Obejmują też naukę negocjacji, która z pewnością przyda się pracownikom na każdym szczeblu. Wszystkie kursy prowadzone są przez wykwalifikowanych lektorów. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie szkoły British School ICT.

  • Zalety nauki angielskiego biznesowego

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:edukacja,   nauka,   języki obce

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.