Dzisiaj jest poniedziałek 18 listopada 2019, imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19505) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 9oC
Jutropogoda
9 / 7oC
Pojutrzepogoda
9 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pierwszy mecz KKF Automobile Torino w Koninie. Wyg ... (1)Konin. Most im. J. Piłsudskiego został podświetlon ... (2)

Konin. Konkurs piosenki literackiej na zamkowym dziedzińcu

Dodano: 14.06.2019 13:09

Wojewódzki Konkurs Piosenki Literackiej w Muzeum Okręgowym w Gosławicach. Na koncert w najbliższą niedzielę o godz. 20.00 zaprasza Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie.

Na scenie usytuowanej na terenie zamku wystąpią młodzi wokaliści w repertuarze, w którym obok pięknej muzyki ważne jest słowo. Przesłuchania konkursowe rozpoczną się o 16.00, natomiast koncert laureatów i gwiazd zaplanowano na godz. 20.00. Wstęp wolny. Gwiazdami wieczoru, a także jurorami w konkursie będą: Zbigniew Książek oraz Marek Stryszowski, lider zespołu Electric Shepard. Obok muzyków pojawi się również czołówka polskiego jazzu – Krzysztof Ścierański, Bernard Maseli, Sławek Berny.

Zbigniew Książek. Autor tekstów piosenek m.in. Michała Bajora, Zbigniewa Wodeckiego, Ryszarda Rynkowskiego, Andrzeja Zauchy czy zespołu Brathanki, współpracownik Piwnicy pod Baranami.

Marek Stryszowski. Twórca Electric Shepard, saksofonista, wokalista i kompozytor, który po rozstaniu się z legendarnym Labolatorium założył swoją nową formację muzyczną stylistycznie nawiązującą do Word Music.

Krzysztof Ścierański. Muzyczny samouk. Obecnie grywa z Markiem Napiórkowskim i Markiem Radulim. Ma na koncie współpracę z artystami reprezentującymi różne gatunki muzyczne, jak Ewa Bem, Tomasz Stańko, Marek Grechuta, John Porter, Republika, zespół Wilki, zespół Krzak i inni.

Bernard Maseli. Polski muzyk, wibrafonista, kompozytor, pedagog, realizator nagrań, wirtuoz gry na instrumencie. Od 2006 członek międzynarodowej grupy The Colors (Krzysztof Ścierański, Marek Raduli, Paul Wertico).

Sławek Berny. Polski muzyk sesyjny, perkusista, członek zespołu Grzegorza Turnaua, Orkiestry Adama Sztaby. W latach 1990-2000 występował w zespole Marka Grechuty, od 1992 współpracuje z Janem Kantym Pawluśkiewiczem, od 1993 z Grzegorzem Turnauem, od 1994 jest artystą Piwnicy pod Baranami.

W Koninie artyści będą promować najnowszą płytę pt. “Black Percheron”. Nie brakuje na niej rytmów afrykańskich, bałkańskich podziałów rytmicznych, harmonii Bliskiego i Dalekiego Wschodu, polskiej muzyki ludowej i amerykańskiego jazzu.

 

  • Konin. Konkurs piosenki literackiej na zamkowym dziedzińcu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

zaproście Czarneckiego z PiSu, gupio gada, może lepiej zaśpiewa?
Dodano: 15.06.2019 08:43    Przez: ~Obatel niechluj
Jeśli konkurs piosenki literackiej kojarzy ci się z polityką, zgłoś się czym prędzej do lekarza. Ostatnie upały mogą mieć wpływ na twoje zdrowie.
Dodano: 15.06.2019 09:07    Przez: ~uwaga upały!

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.