Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17616) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (4)

Targi Rolnicze w Kościelcu już 30 czerwca. Dla zwiedzających wiele atrakcji.

Materiał promocyjny

Dodano: 15.06.2019 23:04

Wielkopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu zaprasza do udziału w 41. Targach Rolniczych Kościelec 2019. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 30 czerwca, w godzinach od 9.00 do 16.00 w Kościelcu.

Podczas Targów Rolniczych Kościelec’ 2019 zostaną zaprezentowane - przez liczne firmy z branży rolniczej - środki do produkcji rolnej i ogrodniczej, maszyny i urządzenia rolnicze, nowoczesne rozwiązania w budownictwie inwentarskim. Będzie można, nie tylko poznać ofertę poszczególnych firm, ale i uzyskać fachowe, w pełni profesjonalne doradztwo połączone z konsultacjami.

Wiedza i doświadczenie
Różnorodność i bogactwo oferty handlowej, dostępnej jednocześnie, pozwoli uczestnikom targów dokonać porównania zarówno jakości oferty, jej innowacyjności jak i ceny oraz umożliwi producentom rolnym wybrać taką ofertę, która jest możliwa i ekonomicznie uzasadniona do zastosowania w ich gospodarstwach rolnych. Podczas targów, szczególnie uwypuklony zostanie aspekt prośrodowiskowy - reprezentowany przez szereg firm oferujących przydomowe oczyszczalnie ścieków, zbiorniki na gnojówkę i gnojowicę, kotły na paliwa ekologiczne oraz ogniwa fotowoltaiczne.

Podczas targów fachowym doradztwem służyć będą przedstawiciele instytucji państwowych takich jak: Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, Okręgowa Stacja Chemiczno-Rolnicza, Wielkopolska Izba Rolnicza, Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, a przede wszystkim nasi doradcy, główni specjaliści z poszczególnych działów branżowych. Świadczone będzie doradztwo w zakresie: funduszy unijnych, technologii produkcji, ekonomiki i przedsiębiorczości, ekologii i ochrony środowiska, agroturystyki, krótkich łańcuchów dostaw, dodatkowych źródeł dochodu.

Nowoczesność
Uczestnicy Targów Kościelec 2019 zostaną zapoznani z czynnikami warunkującymi rozwój społeczności lokalnej, z ofertą nowych technologii, z przykładami gospodarstw prowadzących działalność okołorolniczą i pozarolniczą z wykorzystaniem zasobów dziedzictwa kulturowego wsi wielkopolskiej. Targi Rolnicze Kościelec 2019 „Promocja Agrobiznesu z uwzględnieniem produktu lokalnego, regionalnego i tradycyjnego jako czynnika rozwoju społeczności lokalnej” wpłyną na inne postrzeganie przez uczestników targów produktu lokalnego, zbudują w uczestnikach targów poczucie dumy z lokalnych, regionalnych produktów i jednocześnie zainspirują bądź przekonają ich do wybierania tych produktów, a producentów rolnych zachęcą do podejmowania dodatkowych form działalności gospodarczej z wykorzystaniem zasobów dziedzictwa kulturowego wsi wielkopolskiej.

Polskie produkty żywnościowe
W ramach współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa powstanie strefa: „Polska smakuje”, a w niej promocja opracowanej przez MRiRW „Strategii Promocji Żywności”. W związku z większym zainteresowaniem konsumentów polskimi produktami rolno-spożywczymi, obrano sobie za cel zwiększenie rozpoznawalności i zbudowanie silnej marki polskich produktów żywnościowych. Wszystkie działania promocyjne realizowane są obecnie w ramach spójnej i jednolitej strategii komunikacji. Jest to próba zbudowania silnej i rozpoznawalnej marki polskiej żywności. Marki, która w świadomości konsumentów zostanie utrwalana poprzez znak graficzny i hasło słowne „Polska smakuje”. Marki, która jest gwarantem najwyższej jakości produktów spożywczych.

Kiermasz produktów
Jak co roku, organizatorzy zadbali też o szczególnie lubianą przez uczestników, część kiermaszową targów, gdzie będzie można zakupić rośliny rabatowe, krzewy, drzewa owocowe i ozdobne, pnącza, byliny, cebule kwiatowe, wiklinowe kosze, architekturę ogrodową oraz meble ogrodowe i profesjonalny sprzęt ogrodniczy.

Liczne pokazy
Targi to również okazja uczestniczenia w pokazach. Na imprezie odbędzie się pokaz zwierząt oraz pokaz: „Rękodzieło ludowe dawniej i dziś”. Odbywać się będą również prezentacje aplikacji mobilnej WODR - Elektronicznej Platformy Świadczenia Usług (EPSU). Na scenie głównej zaprezentują się zespoły młodzieżowe, ludowe i kapela. Dla najmłodszych uczestników targów, jak co roku, będą atrakcje związane z dmuchanymi zamkami, zjeżdżalnią i watą cukrową.

Program Targów Rolniczych w Kościelcu 30 CZERWCA 2019 r. (niedziela)

9.00 – 16.00 Zwiedzanie stoisk wystawowych, podpisywanie kontraktów handlowych, kupno-sprzedaż produktów oferowanych na targach.

Scena Główna:
9.30 - 10.00 Występ Gminnej Orkiestry Dętej Gminy Kościelec.
10.00 – 10.30 Oficjalne otwarcie Targów Rolniczych - Dyrektor WODR w Poznaniu, wystąpienia zaproszonych gości.
10.30 – 11.00 Podsumowanie i ogłoszenie wyników XVII edycji etapu regionalnego Ogólnokrajowego Konkursu „Bezpieczne Gospodarstwo Rolne” – KRUS, Placówka Terenowa Konin.
11.00 - 16.00 Występy kapel, zespołów młodzieżowych oraz ludowych.

  • Targi Rolnicze w Kościelcu już 30 czerwca. Dla zwiedzających wiele atrakcji.
  • Targi Rolnicze w Kościelcu już 30 czerwca. Dla zwiedzających wiele atrakcji.
  • Targi Rolnicze w Kościelcu już 30 czerwca. Dla zwiedzających wiele atrakcji.
  • Targi Rolnicze w Kościelcu już 30 czerwca. Dla zwiedzających wiele atrakcji.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kościelec,   rolnictwo,   targiNAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.