Dzisiaj jest piątek 29 maja 2020, imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17942) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 7oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Czy studia filologiczne są trudne? Wymagania, program studiów, co po studiach?

Materiał promocyjny

Dodano: 16.06.2019 11:03
  • Czy studia filologiczne są trudne? Wymagania, program studiów, co po studiach?

Studia filologiczne wciąż cieszą się ogromną popularnością. Są jednak osoby, które chciałyby studiować filologię, ale mają ogromne wątpliwości, czy ich poziom znajomości języka pozwala na podjęcie takich studiów. Niektórych przeraża też ogrom nauki i prawdziwe „zanurzenie się” w języku – czyli fakt, że większość przedmiotów dotyczy gramatyki, tłumaczeń czy poprawnej wymowy. Jak jest naprawdę i kto poradzi sobie na studiach filologicznych?

Studia filologiczne: ważne, by najpierw dokładnie zapoznać się z wymaganiami

To szczególnie ważna rada dla osób, które nie czują się zbyt pewnie i uważają, że ich umiejętności językowe mogą okazać się niewystarczające, żeby studiować filologię. Po pierwsze warto pamiętać, że nie wszystkie studia filologiczne to studia dla osób, które już świetnie znają dany język – wiele filologii prowadzona jest od absolutnych podstaw. Osoby, które chciałyby się nauczyć jakiegoś języka od zera dopiero na studiach (i osiągnąć w nim biegłość komunikacyjną) jak najbardziej mają taką możliwość. Wystarczy zapoznać się dokładnie z opisem kierunku i wymaganiami stawianymi kandydatom. Uczelnie z góry określają, jaki poziom znajomości języka jest wymagany od kandydata, by mógł on bez przeszkód podjąć studia (czasami sprawdzane jest to zresztą przy pomocy egzaminu).

Dlaczego warto studiować:

Program studiów i szanse na podjęcie zatrudnienia
Warto, aby osoba, która chce iść na studia filologiczne sprawdziła programu studiów. Dzięki temu może przekonać się, co faktycznie ją czeka. Filologia to nie tylko nauka języka., W programie takich studiów znajdują się zazwyczaj także przedmioty z zakresu kultury, historii czy literatury i sztuki kraju (lub krajów), w którym obywatele na co dzień posługują się danym językiem. Taki program umożliwia zdobycie kompleksowej wiedzy, która jest niezwykle ważna np. w zawodzie tłumacza czy przewodnika. Właściwe zrozumienie kontekstu niejednokrotnie zależy właśnie od znajomości takich zagadnień.

Osoby po studiach filologicznych mogą znaleźć zatrudnienie zarówno w szkołach językowych, na uczelniach, jak i w międzynarodowych korporacjach. Absolwenci chętnie zatrudniani są biurach tłumaczeniowych czy jako przewodnicy wycieczek.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:edukacja,   nauka,   studia,   filologia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Cóż za reklama...
Dodano: 17.06.2019 12:39    Przez: ~L.
Osoby, które myślą, że filologia to intensywny kurs językowy, grubo się mylą. Nie każdy ma głowę i predyspozycje do zgłębiania fonetyki, składni, czy gramatyki, a z drugiej strony po co mu one, skoro potem w pracy wystarcza mu biegła znajomość języka i trochę obycia w danym kręgu kulturowym. Może powinny być inne niż filologia praktyczne studia językowe?
Dodano: 17.06.2019 14:24    Przez: ~lingua

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.