Dzisiaj jest wtorek 23 lipca 2019, imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19522) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dyrektor MOPR odchodzi na emeryturę. Nowy szef w t ... (1)III liga. Przygotowania rywali Sokoła Kleczew i Gó ... (0)

Konin. Strefa Płatnego Parkowania od dzisiaj z nowymi stawkami

Dodano: 19.06.2019 13:28
Źródło: LM.pl

Od dzisiaj zmieniają się stawki opłat za płatne parkowanie w Koninie. Właściciele samochodów z napędem hybrydowym mogą wykupić specjalny abonament.

Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania mają wymusić rotację aut w mieście. Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą, minimalna opłata nadal będzie wynosić 50 groszy, ale za 15 minut, a nie za 20 jak dotychczas. Godzina parkowania w strefie kosztuje od dzisiaj 2 zł.

W najbliższy piątek, po Bożym Ciele, kierowcy będą zwolnieni z opłat. Podobnie będzie w Wielki Piątek, 2 maja, 24 grudnia w Wigilię oraz 31 grudnia w Sylwestra.

Zarządzeniem prezydenta Piotra Korytkowskiego parking miejski przy ul. 11 Listopada (przy targowisku) będzie płatny w dni powszednie od godz. 9.00 do 16.00, a w soboty - od godz. 7.00 do 13.00.

Właściciele aut hybrydowych mogą od dzisiaj kupić abonament dla mieszkańca, który pozwala parkować w całej strefie za 90 zł na rok. W Koninie zarejestrowanych jest 181 samochodów z takim napędem.

  • Konin. Strefa Płatnego Parkowania od dzisiaj z nowymi stawkami
  • Konin. Strefa Płatnego Parkowania od dzisiaj z nowymi stawkami

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Oczami wyobraźni już widzę jak podniesienie opłat za parkowanie ożywi handel w obrębie funkcjonowania stref płatnego parkowania.... Brawo włodarze miasta.... Takie kroki na pewno obrzydzą mieszkańcom galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe z ich paskudnymi, darmowymi parkingami.
Dodano: 19.06.2019 13:37    Przez: ~kupujący....
po raz kolejny pani Ola mnie nie zawiodła:"Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą, minimalna opłata pozostanie bez zmian (50 gr.) za 15, a za 20 minut postoju. Godzina parkowania w strefie to od dzisiaj to 2 zł." - Polska język trudna językNo i jeszcze wisienka na torcie - błysk logicznego pisania - "Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania mają wymusić rotację aut w mieście." Pani Olu mój samochód rotuje i to bardzo, zwłaszcza w obrębie kół...
Dodano: 19.06.2019 13:43    Przez: ~kierowca rotujący
Sobota jest dniem wolnym od pracy i nie można pobierać opłat takie są orzeczenia większośći sądów w naszym kraju. Prawnicy pana prezydenta o tym nie wiedzą , pewnie wychodzą z założenia że baranów można kroić.
Dodano: 19.06.2019 14:34    Przez: ~Realista
Matko Boska kto to pisał? "...bez zmian (50 gr.) za 15, a za 20 minut ...", "...w strefie to od dzisiaj to 2 zł...", "... parking miejski przy ul. 11 Listopada (przy targowisku), BĘDĄ płatne ...", "...od godz. 9.00 do 16.090, ...". Proszę zrobić zdjęcie aktualnego cennika, a nie pisać jakieś *****
Dodano: 19.06.2019 13:59    Przez: ~omg
proponuje aby ludzie z wyższym wykształceniem płacili więcej o 50 procent a z brodami o 75 procent -trzeba pokryć wyjazd włodarza do japoni
Dodano: 19.06.2019 14:28    Przez: ~x

KOMENTARZE

Oczami wyobraźni już widzę jak podniesienie opłat za parkowanie ożywi handel w obrębie funkcjonowania stref płatnego parkowania.... Brawo włodarze miasta.... Takie kroki na pewno obrzydzą mieszkańcom galerie handlowe i sklepy wielkopowierzchniowe z ich paskudnymi, darmowymi parkingami.
Dodano: 19.06.2019 13:37    Przez: ~kupujący....
po raz kolejny pani Ola mnie nie zawiodła:"Zgodnie z przyjętą przez radnych uchwałą, minimalna opłata pozostanie bez zmian (50 gr.) za 15, a za 20 minut postoju. Godzina parkowania w strefie to od dzisiaj to 2 zł." - Polska język trudna językNo i jeszcze wisienka na torcie - błysk logicznego pisania - "Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania mają wymusić rotację aut w mieście." Pani Olu mój samochód rotuje i to bardzo, zwłaszcza w obrębie kół...
Dodano: 19.06.2019 13:43    Przez: ~kierowca rotujący
Doceń starania - są tylko 2 zdjęcia, a pani redaktor słynie ze zdjęć seryjnych...
Dodano: 19.06.2019 13:46    Przez: ~foto
Trochę poprawiony teks ale nadal widać błędy
Dodano: 19.06.2019 15:08    Przez: ~fdwq
w artykule o MZGOK zrobiła aż 4 z czego nie wyrażne 1 więc jest moc
Dodano: 19.06.2019 15:19    Przez: ~bg
Jakbys troche pomyslal, to jasnym jest, ze koszt postoju od 15 do 20 minut.Dodatkowo, zablysnales logicznym mysleniem Ty- czytajac rotacja, od razu sie wie, ze chodzi o rotacje samochodow na parkingach. A moze zamiast pouczac innych pojdziesz na praktyki do Lmu i pokazesz wszystkim jak nalezy pisac? Wnioskuje tez o nowy cykl na temat poprawnej polszczyzny, z Toba jako prowadzacym.
Dodano: 19.06.2019 17:12    Przez: ~Up
Odczepcie się ze złośliwościami od Pani Oli. Napiszę tylko tyle. Że miałem przyjemność uczęszczać z nią do podstawówki. Zapewniam że była jedną z najlepszych uczennic języka Polskiego. Siedziała zawsze z Koleżanką Kasią w pierwszej ławce, przy biurku Pani nauczyciel. I zawsze była pilną uczennicą, oraz pomocną koleżanką dla wszystkich. Bez-interesownie pomagała innym. I wszystkie dyktanda zaliczała celująco.Język Polski ma szeroko złożoną korelacje słów, oraz pozornie trudną ( szczególnie przy szybkim pisaniu, i szybkiej budowie zdań... składnie logistyczną ). Która bywa finalnie interpretowana na pozornie na źle napisaną. Ale zapewniam że i taka budowa jest co najmniej poprawna. I nadal w sensu stricte ogólnie zrozumiała. Nic się Ola nie martw ! Trolling , krytyka, defetyzm, "wszystkiego" to Polska specjalność...
Dodano: 20.06.2019 12:01    Przez: ~kolega który żałuję zachow..
Wybraliście świadomie ,PO było NAJ!To teraz też płaćcie naj.Mnie to wisi jak już muszę to przyjadę rowerem własnym nie miejskim.
Dodano: 19.06.2019 13:59    Przez: ~cel
No widzisz cienki bolku a kaczysław przyjedzie limuzyną na twój koszt jako podatnika.
Dodano: 19.06.2019 14:12    Przez: ~krysia p.
aa ty tylko pozazdrościć pozostało i płacić
Dodano: 19.06.2019 14:51    Przez: ~juzwa
Matko Boska kto to pisał? "...bez zmian (50 gr.) za 15, a za 20 minut ...", "...w strefie to od dzisiaj to 2 zł...", "... parking miejski przy ul. 11 Listopada (przy targowisku), BĘDĄ płatne ...", "...od godz. 9.00 do 16.090, ...". Proszę zrobić zdjęcie aktualnego cennika, a nie pisać jakieś *****
Dodano: 19.06.2019 13:59    Przez: ~omg
proponuje aby ludzie z wyższym wykształceniem płacili więcej o 50 procent a z brodami o 75 procent -trzeba pokryć wyjazd włodarza do japoni
Dodano: 19.06.2019 14:28    Przez: ~x
A kto tam jeszcze był w tej Japonii?
Dodano: 19.06.2019 14:43    Przez: ~Ciekawski
Sobota jest dniem wolnym od pracy i nie można pobierać opłat takie są orzeczenia większośći sądów w naszym kraju. Prawnicy pana prezydenta o tym nie wiedzą , pewnie wychodzą z założenia że baranów można kroić.
Dodano: 19.06.2019 14:34    Przez: ~Realista
Nie można pobierać na drogach, czyli w strefach płatnego parkowania. Natomiast przy bazarze nie masz strefy parkowania, tylko parking miejski, którego te przepisy nie obowiązują. To tak samo jak parking przy szpitalu lub jakby jakaś firma zrobiła tam płatny parking.
Dodano: 19.06.2019 15:10    Przez: ~aaa
w misteczku wszystko mozna
Dodano: 19.06.2019 15:20    Przez: ~robota
Powiem tak - jak akurat Piotrka lubię to tu proponuję zaskarżyć to zarządzenie do sądu właśnie z tego powodu co kolega napisał wcześniej. Ja niestety nie jestem mieszkańcem Konina, ale moja Matka jest i mieszka w pobliżu targowiska - szlag mnie trafia jak widzę, że w sobotę ktoś kroi "baranów" na parkingu! Tam parking był od wieków, więc nie piszcie, że to jakiś parking miejski bo to bzdura! Sobota w każdym normalnym mieście jest zwolniona z opłat za parkowanie (no chyba że na prywatnych parkingach)...
Dodano: 20.06.2019 14:06    Przez: ~Wieśniak
A czy w tym biznesie ma udział pomysłodawca od parkomatów? Sąsiad LM?
Dodano: 19.06.2019 14:45    Przez: ~?
działacze PiSu maja zniżki: Bierni, mierni ale wierni!
Dodano: 19.06.2019 14:53    Przez: ~I sekretarz KC PiS
POprostu POdwyżki 😂
Dodano: 19.06.2019 14:53    Przez: ~Grabiec
PO u sterów tonącego okrętu zwanego miastem Konin więc nie dziwi, że podatki rosną. Nic innego nie umieją przecież robić jak dorzynać watahe. Uciekajcie z Konina!
Dodano: 19.06.2019 14:56    Przez: ~Osuch
Przynajmniej pierwsze polgodziny powinno być bez opłat,a nie tak