Dzisiaj jest wtorek 23 lipca 2019, imieniny: Bogny, Sławosza, Żelisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19460) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dyrektor MOPR odchodzi na emeryturę. Nowy szef w t ... (1)III liga. Przygotowania rywali Sokoła Kleczew i Gó ... (0)

Konin. MZGOK wyprzedza zmiany w prawie. Realizują inwestycje

Dodano: 19.06.2019 14:18
Źródło: LM.pl

„W gospodarce odpadami rzeczy idą źle” - mówi Jan Skalski, prezes Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Zaraz potem jednak wskazuje, że spółka wyprzedza zmiany w prawie.

Zmieniające się prawo, również w gospodarce odpadami komunalnymi, nie wpływa dobrze na stabilizację zakładów takich jak koniński MZGOK.

- Ostatnio tworzona i ogłaszana zmiana o utrzymaniu czystości i porządku w gminach została złożona do Sejmu, pomimo wielkiego sprzeciwu. Ta niestabilność prawa powoduje odczuwalny trend, że inwestorzy strategiczni się wycofują z inwestowania w gospodarowanie odpadami – mówi Jan Skalski. - Przykładem kulawego tworzenia prawa są dwa rozporządzenia: o wymogach monitoringu i wymogach przeciwpożarowych o placach magazynowych i budowli z przetwarzaniem odpadów. My w MZGOK nie czekaliśmy na wydanie tych rozporządzeń. Zainstalowaliśmy monitoring i wybudowaliśmy plac magazynowy. Z dużą satysfakcją przekazuję, że ostatnia kontrola interwencyjna WIOŚ potwierdziła, że wyprzedzamy działania, póki co nieistniejącego prawa – dodaje.

To co się udało, to też zgłoszenie inwestycji jakie zostały wpisane do „Planu gospodarki odpadami dla województwa wielkopolskiego na lata 2019-2025 wraz z planem inwestycyjnym” przygotowanego przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu. Plany konińskiego MZGOK to: modernizacja i rozbudowa istniejącej sortowni do selektywnej zbiórki odpadów, budowa zamkniętego systemu fermentacji i kompostowania z dojrzewaniem na placu (biogazownia), budowa wspólnej instalacji podczyszczania ścieków dla wszystkich instalacji zarządzanych przez MZGOK, modernizacja i rozbudowa instalacji termicznego przekształcania odpadów oraz dostosowanie składowiska odpadów do obowiązującego prawa. Projekt ma po 5 lipca zostać skierowany do Ministerstwa Środowiska w celu uzyskania opinii i uzgodnienia dla planu inwestycyjnego.

  • Konin. MZGOK wyprzedza zmiany w prawie. Realizują inwestycje
  • Konin. MZGOK wyprzedza zmiany w prawie. Realizują inwestycje
  • Konin. MZGOK wyprzedza zmiany w prawie. Realizują inwestycje
  • Konin. MZGOK wyprzedza zmiany w prawie. Realizują inwestycje

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Całe rodziny pozatrudniane po szkółkach niedzielnych.
Dodano: 19.06.2019 14:40    Przez: ~Były pracownik
To towarzystwo powinni rozliczyć i pogonić.
Dodano: 19.06.2019 14:39    Przez: ~CBA
Prezes to goli taką kasę wraz z Elą że głowa mała. Niech pokażą czerwone legitymację. Kaczor za was się weźmie.
Dodano: 19.06.2019 14:43    Przez: ~Pisor
Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, tak wygląda zatrudnienie w konińskich spółkach, czy ktoś jest w stanie te kliki rozgonić ?
Dodano: 19.06.2019 15:33    Przez: ~Mieszkaniec
To ten co hadlował stalą za komuny na potęgę.
Dodano: 19.06.2019 14:45    Przez: ~Janek S

KOMENTARZE

To towarzystwo powinni rozliczyć i pogonić.
Dodano: 19.06.2019 14:39    Przez: ~CBA
Całe rodziny pozatrudniane po szkółkach niedzielnych.
Dodano: 19.06.2019 14:40    Przez: ~Były pracownik
Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, tak wygląda zatrudnienie w konińskich spółkach, czy ktoś jest w stanie te kliki rozgonić ?
Dodano: 19.06.2019 15:33    Przez: ~Mieszkaniec
Pewnie zazdrościsz Pan Prezes dba o pracowników
Dodano: 19.06.2019 15:33    Przez: ~2 sort
nikt nie rozgoni nawet ADAMÓW
Dodano: 19.06.2019 15:45    Przez: ~jaro
jeszcze się taki nie urodził
Dodano: 19.06.2019 15:48    Przez: ~kot
Niech Elę rozliczą za proces inwestycyjny spalarni podczas budowy. Była w nadzorze.
Dodano: 19.06.2019 16:05    Przez: ~Komisja rewizyjna
P Ela i P Jan są czyści i proszę nie pisać bzdur dbają o zakład i pracowników choć nie jestem waflem to widzę to....
Dodano: 19.06.2019 16:14    Przez: ~2 sort
Pietruszka jak droga i jak tu żyć?
Dodano: 19.06.2019 16:36    Przez: ~KOalicja POstKOmunistyczna
Jak tu żyć? Tych wydm, co 500 plus nie zdażyło, to emeryci i rencisci w tym roku obsr....
Dodano: 19.06.2019 16:42    Przez: ~KOalicja POstKOmunistyczna
Jak tu zyć? W tym kraju, to strach już cokolwiek zajumać, bo zaraz afera, a żyć trzeba.
Dodano: 19.06.2019 16:45    Przez: ~KOalicja POstKOmunistyczna
Prezes to goli taką kasę wraz z Elą że głowa mała. Niech pokażą czerwone legitymację. Kaczor za was się weźmie.
Dodano: 19.06.2019 14:43    Przez: ~Pisor
To ten co hadlował stalą za komuny na potęgę.
Dodano: 19.06.2019 14:45    Przez: ~Janek S
symbolm PiSu na 100-lecie były płonące wysypiska śmieci Ha-ha-ha! Teraz... nadal płoną, napływa ruski węgiel a ceny skoczyły w górę! O dzięki wam działacze PiS, oby tylko do jesieni!
Dodano: 19.06.2019 14:51    Przez: ~Kurski
Gdyby politycy PiS-u przejęli władzę w Koninie, może by te lewicowe kliki pogonili, a tak nic się nie zmieniło, a wręcz lewica jeszcze bardziej się uczepiła prezesowskich i dyrektorskich stołków w instytucjach i spółkach miejskich.
Dodano: 19.06.2019 15:41    Przez: ~Wojtek
My tylko wprowadzamy program społeczny pt.Drożyzna plus.
Dodano: 19.06.2019 15:42    Przez: ~Symp.PiS
SLD nadal rządzi w Koninie Pioter bezsilny
Dodano: 19.06.2019 16:16    Przez: ~Po
Plany i co z tych planów ???
Dodano: 19.06.2019 15:15    Przez: ~ela
Jasiu robisz inwestycje nie znając prawa ....??? a teraz masz pretensje do wszystkich?? Temat przeinwestowany , takie mamy władze w Koninie i prezesów w spółkach . W Urzedzie Miejskim takie rzeczy się również dzieją .... nieudacznicy , karierowicze . Kasę biorą darmozjady nic dla Konina nie robią , mieszkańcy są oburzeni takimi władzami gdzie jak dzieci tylko się użalają .... ten nie może , tamten nie może .... na niczym się nie znają . Lansować się po imprezach o tak to potrafią . Zadnego pożytku z władz miejskich , tylko ściemniają i oszukują mieszkańców ....a jak wybory to wtedy hasłami przedwyborczymi ciągną wyborców do urn.... zakłamane władze w Koninie
Dodano: 19.06.2019 16:55    Przez: asdar6
pan Jan wszystko robi literą prawa
Dodano: 19.06.2019 17:30    Przez: ~sort 2
Twój kandydat i jego ludzie to dopiero rewolucje by zrobili. w Koninie..wyznaniową chyba.
Dodano: 19.06.2019 19:40    Przez: ~Bogdan
Panie Prezesie weż Pan to co panu były Prezydent dał bo możesz Pan nie zdążyć skasować, wieści po Mieście są dla Pana niekorzystne PROKURATORZY zaczęli działać
Dodano: 19.06.2019 23:15    Przez: ~usłyszał
Czy to radny co mówi, że ma dokumenty, ale nie ma faktów?
Dodano: 20.06.2019 14:59    Przez: ~Kasia
Wreszcie konkrety.Brawo dla MZGOK. Każdy Zarząd powinien widzieć to co jest i to co powinno być za lat parę, a nawet kilka. Życzę by plany udało się Zarządowi wykonać dla dobra Regionu i własnej satysfakcji.
Dodano: 20.06.2019 11:52    Przez: ~Koninianin
ooo to praca będzie czy mozna składac papiery czy juz rozdane stanowiska PO ???
Dodano: 20.06.2019 14:31    Przez: ~obywatel
konkrety ?? gdzie ty jesteś co ty czytasz w co ty wierzysz?
Dodano: 20.06.2019 20:56    Przez: ~awer
Najpierw to niech coś zrobi ze smrodem z wysypiska. Bo wieczorem posiedzieć na działce nie idzie przez ten odór z wysypiska.
Dodano: 20.06.2019 14:24    Przez: ~Zwolnić prezesa.
oj ale żeś delikatny