Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

LM.plWiadomościPuchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po raz dziewiąty!

Puchar Polski wraca do Konina! Medyk wygrywa po raz dziewiąty!

Zwycięstwem Medyka Konin 4:3 zakończył się tegoroczny finał Pucharu Polski. Koninianki to trofeum wywalczyły po raz dziewiąty w swojej historii.

Medyk w rozgrywanym w Łodzi finale Pucharu Polski zrobił to, czego nie był w stanie zrobić podczas ostatniej ligowej kolejki w Łęcznej - szybko wykorzystał swoje szanse i wyszedł na prowadzenie. Już w ósmej minucie Nicole Zając przeprowadziła świetną akcję prawą stroną, dograła w pole karne, tam w akcję wmieszała się Anna Gawrońska, a zamieszanie wykorzystała Natalia Chudzik. Osiem minut później było już 0:2. Tym razem to Chudzik dograła do Kopińskiej, a ta podwyższyła prowadzenie koninianek.

W 22. minucie Medyk doznał poważnego osłabienia - z boiska, zalana krwią po, najprawdopodobniej, rozbitym łuku brwiowym zeszła Nicole Zając, a zastąpiła ją Julia Chudy. Prawa flanka Medyka już przed meczem została osłabiona, za kartki pauzować musiała bowiem w finale Nikol Kaletka.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy medyczki cofnęły się i oddały inicjatywę Czarnym. Sosnowiczanki stworzyły sobie kilka sytuacji, ale brakowało im wykończenia. Koninianki były natomiast bezlitosne. W 36. minucie indywidualną akcję zakończoną golem zakończyła Anna Gawrońska. Trzy akcje, trzy gole Medyka.

Osłabienia na prawej stronie koninianek dały jednak o sobie znać po przerwie. W 51. minucie właśnie z tego skrzydła poszło dośrodkowanie. Piłkę trąciła jeszcze Stephanie Busch, a do siatki dobiła ją Dżesika Jaszek. I choć Czarni w drugiej połowie przeważali, to Medyk i tak zdołał zadać jeszcze jeden cios. Kontratak lewą stroną przeprowadziła Natalia Chudzik, wyłożyła piłkę Dominice Kopińskiej, a tej pozostało tylko dobić piłkę do siatki.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. W 78. minucie drugą bramkę, dającą jeszcze nadzieje Czarnym, strzeliła Martyna Wiankowska. Zaledwie dwie minuty później było już 3:4. Tym razem Wiankowska dostała podanie górą, za plecy obrończyń i lekkim lobem pokonała Stephanie Busch.

To było jednak wszystko, na co było stać w środę sosnowiczanki. Medyk pokonał je 4:3 i zdobył Puchar Polski po raz dziewiąty w historii. Był to jednocześnie ostatni mecz Medyka Konin w tym sezonie.

Czarni Sosnowiec - Medyk Konin 3:4 (51' Dżesika Jaszek, 78', 80' Martyna Wiankowska - 8' Natalia Chudzik, 16', 71' Dominika Kopińska, 36' Anna Gawrońska)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Haley Lukas, Sandra Sałata, Julia Maskiewicz, Nicole Zając (22' Julia Chudy), Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Gabija Gedgaudaite, Karolina Majda, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska (90' Daria Nowak).