Dzisiaj jest piątek 13 grudnia 2019, imieniny: Łucji, Otylii, Włodzisławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20508) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (36) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
4 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Młoda Prawica charytatywnie. Pomoc dla konińskiego ... (1)Siatkarska kolejka: Derby regionu. Czy SPS zrewanż ... (0)

Kawiarnia i hotel na barce? Konkurencja rozrusza koniński bulwar

KONIN JEST NASZ

Dodano: 23.06.2019 13:40

Zajęte wszystkie miejsca w jedynej na bulwarze kawiarni i sąsiedniej pizzerii są świadectwem sukcesu konińskiego bulwaru i pokazują, że konińską starówkę można jednak ożywić.

Ruch na bulwarze zdaje się tym samym chociaż w części spełniać marzenia koninian o miejscu, które przypomina atmosferą żywe organizmy miejskie, jakie mają okazję obserwować poza Koninem. I nie mam tu na myśli jedynie wielkich miast jak Wrocław, Gdańsk czy choćby Poznań, ale i niewielkie miejscowości jak na przykład Kościerzyna, o której jakiś czas temu pisałem („Nie tylko pomysły radnego Lipińskiego ożywią koniński rynek”).

O realizację idei zagospodarowania brzegów Warty w starym Koninie Kazimierz Lipiński walczył wiele lat. I już wtedy, kilkanaście lat temu pisałem, że zanim miasto przystąpi do budowy bulwaru, powinno podjąć prace nad takimi rozwiązaniami urbanistycznymi między obiema częściami miasta, przedzielonymi rzeką, żeby dotarcie na bulwar uczynić dla mieszkańców nowego Konina łatwym, bezpiecznym i przyjemnym. I dopiero wtedy taka inwestycja będzie miała sens.

Jedyny skutek mojego wezwania był taki, że Kazimierz Lipiński uznał mnie za przeciwnika swojego pomysłu, co akurat prawdą nigdy nie było. Do dzisiaj natomiast nie zrealizowano próśb o przywrócenie nad kanałem Ulgi kładki dla pieszych, którą mieszkańcy piątego osiedla docierali na giełdę. Prosili o to przez minione dwadzieścia lat wielokrotnie, składając do prezydenta petycje z setkami podpisów. Bez skutku. Tematu nie podjęto również po oddaniu bulwaru do użytku, choć kładka pozwoliłaby tam dotrzeć wielu osobom, które wybierają się nad Wartę na spacer po prawej stronie rzeki.

Wbrew twierdzeniom magistratu bulwar można było ożywić, zanim minął pięcioletni zakaz prowadzenia na nim działalności zarobkowej, wynikający z warunków unijnego dofinansowania.

następna
strona 1/2
  • Kawiarnia i hotel na barce? Konkurencja rozrusza koniński bulwar
  • Kawiarnia i hotel na barce? Konkurencja rozrusza koniński bulwar

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.