Dzisiaj jest czwartek 6 maja 2021, imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17122) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
9 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)Konin. Aktywne sprzątanie na hałdach i nad jeziork ... (3)

Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować deklaracje śmieciowe

Dodano: 24.06.2019 08:49

Władze Koła będą sprawdzać i weryfikować z liczbą zameldowanych, deklaracje dotyczące opłat za śmieci.

Urząd Miejski w Kole poinformował, że przystępuje do kontroli danych zawartych w deklaracjach o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, dotyczącej liczby mieszkańców zamieszkujących nieruchomości. Dotychczas deklaracje złożono na 17 468 osób, natomiast zgodnie z ewidencją ludności na terenie gminy miejskiej Koło zameldowanych jest 21 842 osób.

- Po wstępnej i wyrywkowej kontroli złożonych dotychczas deklaracji informujemy, iż błędy w nich zawarte dotyczą głównie zaniżonej liczby osób zamieszkujących na danej nieruchomości – czytamy w komunikacie UM w Kole. - Jednocześnie informujemy, iż do dnia 31.07.2019 r. oczekujemy na mieszkańców naszego miasta, którzy nie zawarli w złożonych dotychczas przez siebie deklaracjach rzetelnej informacji o liczbie osób zamieszkujących daną nieruchomość.

Od 1 sierpnia 2019 r. rozpocznie się weryfikacja złożonych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, w oparciu o dane z ewidencji Ludności, jak również drogą przeprowadzonego wywiadu środowiskowego. W przypadku uzasadnionych wątpliwości, co do danych zawartych w deklaracji Urząd Miejski w Kole wezwie do udzielenia wyjaśnień w powyższym zakresie oraz do złożenia korekty deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, wykazującej stan faktyczny zgodny z rzeczywistością.

- Apelujemy do mieszkańców miasta, aby sami zgłaszali się do Urzędu Miejskiego w Kole w celu złożenia deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami. Niewypełnienie tego obowiązku prowadzi do wydania decyzji administracyjnej w tej sprawie ze skutkiem powstania zaległości i odsetek. Deklaracja dostępna jest na stronie internetowej Urzędu www.kolo.pl (zakładka: gospodarka odpadami) oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kole. Deklaracje należy złożyć w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Kole tj. od 7.30 do 15.30 w pokój nr 111, ul. Mickiewicza 12 lub w Punkcie Obsługi Mieszkańca, ul. Stary Rynek 1 oraz wysłać pocztą.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   deklaracje,   śmieci,   gospodarka odpadami Koło,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.